کد مطلب: 21722 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پرداخت سود سهام عدالت در سال 96

پرداخت سود سهام عدالت در سال 96

رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید بلاتکلیفی 10 ساله مشمولان سهام عدالت امروز پایان یافت و سود سهام مشمولان از...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید بلاتکلیفی 10 ساله مشمولان سهام عدالت امروز پایان یافت و سود سهام مشمولان از سال آینده پرداخت می‌شود.

به گزارش آسمونی به نقل از امیدنامه به نقل از ایسنا، میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی در مراسم رونمایی ساماندهی طرح سهام عدالت که 17 اسفند در سالن اجلاس سران برگزار شد، بیان کرد: امروز به بلاتکلیفی حدود 500 میلیون از هم میهنانمان پایان دادیم و بعد از 10 سال وضعیت سهام عدالت ساماندهی شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد: 11 سال بود مردم منتظر بودند تکلیفشان روشن شود. تا امروز همه وعده بود و می‌گفتیم ان‌شاءالله. امروز ولی صورت حساب بیش از 49 میلیون نفر در سایت سهام عدالت موجود است.

وی استفاده از عبارت آزادسازی را برای سهام عدالت دقیق ندانست و گفت: یکی از موضوعاتی که تاکنون بدون تکلیف مانده است و مانع از آن می‌شود که از عبارت آزادسازی استفاده کنیم نحوه حضور 49 میلیون نفر در مجامع عمومی شرکت‌های واگذار شده است. تاکنون راهکاری برای این امر مصوب نشده، ولی سازمان خصوصی‌سازی راهکارهایی را برای تصمیم‌گیری ارائه کرده و امیدواریم هرچه سریع‌تر در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

معاون طیب‌نیا با بیان اینکه در حال حاضر امکان خرید و فروش سهام عدالت وجود ندارد، گفت: قسمت ملموس سهام عدالت بهره‌مندی از سود سهم است و از امروز دارندگان برگه‌های سهام عدالت مالک مجازی بخشی از سهام در اختیار خود هستند.

وی با بیان اینکه دو دهک پایین جامعه (اعضای کمیته امداد و بهزیستی) مالک تمامی سهام خود هستند، گفت: برای چهار دهک دیگر جامعه از امروز 530 هزار تومان از محل سود سهامشان شارژ می‌شود و مالک مجازی این بخش از سهام یک میلیون تومانی خود هستند.

پوری حسینی درباره استفاده از سامانه توضیح داد: از امروز و به ترتیب افرادی که کد ملی آنها به هفت، هشت، 9 و پس از آن صفر و ... ختم می‌شود تا 26 اسفند ماه اجازه می‌یابند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند و از روز 27 اسفند ماه افراد فارغ از آن که کد ملی آنها با چه عددی پایان می یابد می‌توانند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند.

پوری حسینی همچنین اواخر سال آینده را زمان پرداخت سود سهام عدالت عنوان کرد.

 

  • همچنین ببینید:

سامانه سهام عدالت

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «پرداخت سود سهام عدالت در سال 96»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?