کد مطلب: 50803 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج از سال آینده

پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج از سال آینده

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: از ابتدای سال آینده (سال 99) وام ازدواج 100 میلیون تومانی به زوجین پرداخت می‌شود.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج از سال آینده - Pay 100 million tomans marriage loan from next year
پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج از سال آینده - Pay 100 million tomans marriage loan from next year
پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج از سال آینده - Pay 100 million tomans marriage loan from next year

به گزارش آسمونی : مسعود سلطانی‌ فر در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با موضوع ایجاد و توسعه تعاونی‌های جوانان در وزارت ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران افزود: تسهیلات ازدواج جوانان در سال 97 و 98 برای هر یک از زوجین 30 میلیون تومان بود و سیستم بانکی کشور فعالیت خوبی در حوزه اعطای این تسهیلات داشته و زمان انتظار برای دریافت تسهیلات ازدواج به کمتر از 2 ماه رسیده است.وی گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1399، در بودجه سال آینده تسهیلات ازدواج جوانان برای هر کدام از زوجین، 50 میلیون تومان با نرخ سود چهار درصد و پنج ساله تعیین شده است. وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه زوجینی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین 96 است، می‌توانند از این وام استفاده کنند، افزود: بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده به منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین سال 96 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، با اولویت نخست پرداخت کند، همچنین این تسهیلات با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است. وی با بیان اینکه اعطای این تسهیلات کمک بسیار خوبی از سوی دولت و نظام بانکی در حوزه ازدواج جوانان محسوب می‌شود، گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی در هفت ماهه امسال، 549 هزار و 760 فقره وام قرض الحسنه ازدواج به میزان بیش از 17 هزار میلیارد تومان توسط نظام بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

سلطانی‌فر با بیان اینکه بسیاری از طلاق‌های ثبت شده در کشور در 2 تا 3 سال اول زندگی زناشویی رخ می‌دهد که با کمک مشاوره، کارشناسان و خبرگان این حوزه می‌توانیم در تحکیم بنیان‌های خانواده گام برداریم، ادامه داد: برای بهبود شرایط ازدواج با کمک کارشناسان روانشناسی و جامعه‌شناسی دفاتر ازدواج جوانان را راه‌اندازی کردیم تا در بدو شروع زندگی با دریافت مشاوره‌های ازدواج به مهارت‌آموزی زندگی مشترک دست پیدا کنند. وی به تغییر مبلغ وام‌های قرض الحسنه ازدواج در طول سال‌های 92 و 93 اشاره کرد و ادامه داد: سال 93 که مبلغ وام ازدواج 3 میلیون تومان بود اکنون به 30 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و سال آینده نیز در بودجه لحاظ شده است که به هر کدام از زوجین 50 میلیون تومان پرداخت شود. وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه راه‌اندازی مراکز مشاوره ازدواج هم از دیگر برنامه‌های ما بوده است، گفت: از محل توسعه سازمان‌های مردم نهاد هدف بزرگی را دنبال می‌کنیم که امیدواریم در پایان این دولت بتوانیم کارنامه قابل قبولی داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه پوست‌اندازی اقتصاد تعاونی در کشور آغاز شده است، از اختصاص100میلیارد تومان از محل منابع بانک توسعه تعاون برای ایجاد و توسعه تعاونی‌های جوانان خبر داد. محمد شریعتمداری در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با محمد سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان با موضوع ایجاد و توسعه تعاونی‌های جوانان که در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار کرد: انتخاب جوانان اندیشمند در عرصه مدیریت تحولی در کشور رقم می‌زند و داروی شفابخشی برای مشکلات است. وی با بیان اینکه حضور جوانان در عرصه مدیریت نه‌تنها در شعار بلکه در عمل نیز باید رخ دهد، ادامه داد: شرایطی را باید فراهم کنیم که همچون روزهای نخست پیروزی انقلاب شاهد حضور فعالانه جوانان در عرصه‌های گوناگون باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اگر امروز جوانان همچون سال‌های نخست پیروزی انقلاب در صحنه‌های مختلف و عرصه‌های مدیریتی حضور داشتند و از این ظرفیت بزرگ استفاده می‌کردیم، قطعا شاهد شرایط بهتری نسبت به وضعیت فعلی بودیم. شریعتمداری تاکید کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم یکی از وعده‌های دولت توجه ویژه به جوانان بود و اقدامات خوبی نیز در این زمینه صورت گرفت به‌طوری‌که پایه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفت و امیدواریم مهم‌ترین اقدامات دولت نیز در مدت باقی‌مانده تا پایان عمر دولت دوازدهم با اتکا بر اعتماد به جوانان انجام شود.

: برای دریافت مشاوره درباره پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج از سال آینده فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «پرداخت وام 100 میلیون تومانی ازدواج از سال آینده» در کادر زیر بنویسید :

3 + 7 = ?