گشت و کنترل مناطق در تعطیلات عید فطر افزایش می یابد | آسمونی
کد مطلب: 23827 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
گشت و کنترل مناطق در تعطیلات عید فطر افزایش می یابد

گشت و کنترل مناطق در تعطیلات عید فطر افزایش می یابد

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت:برای پیشگیری و کاهش حریق در تعطیلات پیش رو ،گشت...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

گشت و کنترل مناطق در تعطیلات عید فطر افزایش می یابد
گشت و کنترل مناطق در تعطیلات عید فطر افزایش می یابد

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست گفت:برای پیشگیری و کاهش حریق در تعطیلات پیش رو ،گشت و کنترل مناطق افزایش می یابد.

 به گزارش آسمونی علی تیموری مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به افزایش گشت سیار و پایش مستمر در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در ایام تعطیلات عید سعید فطر گفت: در نامه‌ای به همه ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها اعلام شده است که باید تمام نیروهای یگان حفاظت در آماده باش باشند و نیرو‌های مناطق حساس در مدت ایام تعطیلات دارای تجهیزات اطفای حریق باشند.
مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست افزود: با توجه به تعطیلات پیش رو و افزایش تردد و جابجایی گردشگران در مناطق تحت مدیریت و همچنین افزایش دما، خشکی هوا و افزایش پوشش گیاهی خشک به منظور پیشگیری و کاهش حریق ، گشت و کنترل مناطق افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در همه مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست استقرار چادر آتش بان افزایش می‌یابد و از ظرفیت‌های جوامع محلی و NGO‌ها استفاده می‌شود، اظهار داشت: از ایجاد هر گونه آتش در مناطق و عرصه‌های طبیعی بجز اماکن خاص و مشخص و با حفظ رعایت ایمنی برای استقرار موقت گردشگران جلوگیری می‌شود.

تیموری با تاکید بر ضرورت هماهنگی و مساعدت لازم مسئولان استانی در هنگام بروز حادثه آتش سوزی در مناطق حفاظت شده اظهار داشت: نحوه استفاده از آتش در طبیعت و رعایت نکات ایمنی لازم برای  مسافران و اعلام شماره تلفن مشخص به منظور تماس در صورت بروز حادثه به نزدیکترین واحد محیط بانی ازطریق بنرهای آموزشی و بروشور در سطح استان‌ها اطلاع رسانی می‌شود و شهروندان درصورت مشاهده آتش سوزی می‌توانند باشماره 1540 تماس بگیرند و نیروی محیط بان را نسبت به آتش سوزی آگاه کنند.

مدیر کل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: تمام بالگردهای اطفای حریق در استان‌ها درحالت آماده باش است تا درصورت آتش سوزی بتوانند به موقع اطفای حریق کنند.

منبع: افکار نیوز

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره گشت و کنترل مناطق در تعطیلات عید فطر افزایش می یابد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «گشت و کنترل مناطق در تعطیلات عید فطر افزایش می یابد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 8 = ?