کد مطلب:  48191 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طرح جامع پدافند غیرعامل تدوین می‌شود

طرح جامع پدافند غیرعامل تدوین می‌شود

استاندار اردبیل گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل استان اردبیل در حال تدوین است که با نهایی شدن آن امکان اجرای طرح‌های پیشگیرانه به شکل منسجم فراهم می‌آید.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طرح جامع پدافند غیرعامل تدوین می‌شود - passive defense whole plan is being codificated
طرح جامع پدافند غیرعامل تدوین می‌شود - passive defense whole plan is being codificated
طرح جامع پدافند غیرعامل تدوین می‌شود - passive defense whole plan is being codificated

به گزارش آسمونی : اکبر بهنامجو در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان اردبیل اظهار کرد: مراحل پدافند غیرعامل باید با همکاری دستگاه‌های اجرایی و نهادهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی مدنظر قرار گیرد، هرچند که به برکت هوشیاری این نیروها استان اردبیل استانی امن به شمار می‌رود.وی خاطرنشان کرد: طرح جامع پدافند غیرعامل که مراحل نهایی مطالعه و تدوین را سپری می‌کند، در استان اردبیل اجرایی خواهد شد تا همسو با سیاست‌های کلی کشور و سازمان پدافند غیرعامل برنامه‌های پیشگیرانه، آموزشی و طرح‌های کاربردی در عمل مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای اداری استان اردبیل بیان کرد: باید مخاطرات استان اردبیل و تهدیدها در حوزه‌های مختلف به صورت کار کارشناسی احصاء شده و در قالب طرح جامع پدافند غیرعامل الزامات برای رفع این مخاطرات و توجه به برنامه‌های پیشگیرانه مورد دقت قرار گیرد.بهنامجو افزود: در مرحله اول شرایط و موقعیت این استان و عوامل تهدیدکننده سپس راهکارهای مقابله با این تهدیدها به صورت طبیعی و غیرطبیعی مورد توجه قرار می‌گیرد تا در صورت بروز این تهدیدها بتوانیم در قالب سناریوهای تعریف شده اهداف و برنامه‌های پیشگیرانه را به پیش ببریم.

وی با قدردانی از ارائه گزارش شرکت‌های خدمات‌رسان در افزایش توان و آمادگی برای به حداقل رساندن آسیب‌ها و افزایش آستانه تحمل مردم و جلب رضایتمندی آنها تصریح کرد: در استان اردبیل فعالیت‌های خوبی در توسعه نیروگاه، دوبانده کردن راه‌های مواصلاتی، آبرسانی به شهرها و گازرسانی به روستاها مورد توجه جدی است که امیدواریم اهالی این استان از چنین ظرفیتی استفاده کنند.

استاندار اردبیل اجرای پروژه عظیم پایاب سد خدافرین را به مساحت 47 هزار هکتار و تبدیل اراضی دیم به آبی را یادآور شد و بیان کرد: یک سوم این پروژه عظیم آب و خاک عملیاتی شده و مابقی آن در سال آینده تکمیل می‌شود تا با افزایش یک میلیون تنی محصولات کشاورزی ارزش افزوده این بخش ارتقا یابد.

بهنامجو همچنین به ظرفیت‌ بی‌نظیر این استان در بخش گردشگری و ضرورت برنامه‌ریزی درست در این حوزه اشاره کرد و گفت: با در نظر گرفتن تمامی جوانب امر به ویژه پیوست پدافند غیرعامل طرح‌های توسعه گردشگری در این استان مدنظر و مورد توجه است.

در این جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل، گاز، برق، ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در بخش‌های مختلف با رویکرد رعایت الزامات پدافند غیرعامل، مقابله با تهدیدهای احتمالی و قطعی‌های آب، برق، گاز، اینترنت، حملات سایبری و ... را به شکل مفصل ارائه کردند.

در این جلسه اعلام شد؛ استان اردبیل به عنوان استان امن کشور در سال‌های اخیر با کمترین حوادث طبیعی و غیرطبیعی و تهدیدهای دشمنان روبرو بوده و در نقطه مقابل دستگاه‌های مختلف اجرایی استان توان مقابله و ارائه راهکارهای پیشگیرانه را در کم کردن این مخاطرات به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

نظر خود را درباره «طرح جامع پدافند غیرعامل تدوین می‌شود» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید