کد مطلب:  52871 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مسافران فرودگاه امام 97 درصد کاهش یافت

مسافران فرودگاه امام 97 درصد کاهش یافت

مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: در فروردین سال 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد پروازها، 91 و تعداد مسافران 97 درصد کاهش داشته است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مسافران فرودگاه امام 97 درصد کاهش یافت - Passengers at Imam Airport dropped 97 percent
مسافران فرودگاه امام 97 درصد کاهش یافت - Passengers at Imam Airport dropped 97 percent
مسافران فرودگاه امام 97 درصد کاهش یافت - Passengers at Imam Airport dropped 97 percent

به گزارش آسمونی : به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد مهدی کربلایی در نشست معاون اول رئیس‌جمهور با وزیر و معاونان وزارت راه و شهرسازی گفت: در اسفند سال 98 نسبت به اسفند سال قبل از آن تعداد پروازها 70 درصد کاهش یافت. همچنین در مدت مشابه 77 درصد تعداد مسافران و 60 درصد نیز کاهش درآمدها را داشتیم.

کربلایی آماری در خصوص سال جاری نیز ارائه کرد و گفت: در فروردین سال 99 نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد پروازها 91 درصد و تعداد مسافران نیز 97 درصد کاهش داشته است. همچنین در همین مدت 88 درصد از درآمدهای شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی نیز (ره) کاهش یافته است.

وی با بیان این که حدود 5 هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم در شهر فرودگاهی شاغل هستند، گفت: از این تعداد 3 هزار نفر در کل منطقه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مشاغل مرتبط با خدمات فرودگاهی دارند. علی رغم این که ما اجاره‌های اماکن متعلق به شرکت را به مدت 2 ماه بخشیدیم، این خطر وجود دارد که با ادامه شرایط فعلی حدود 3 هزار نفر نیروی انسانی را از دست بدهیم.

کربلایی در ادامه توضیحاتی درباره برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای مقابله و پیشگیری با ویروس کرونا پرداخت و گفت: تشکیل ستاد مبارزه با کرونا، ابلاغ و اجرای ضوابط طرح فاصله اجتماعی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، تمرکز ورود و خروج مسافران از یک ترمینال به منظور اعمال نظارت و کنترل بیشتر، ابلاغ مصوبات ستاد ملی و نظارت بر حسن اجرا، تخصیص منابع و اعتبارات جهت تأمین اقلام بهداشتی، تأمین و توزیع اقلام بهداشتی (ماسک، دستکش، تجهیزات و مواد ضدعفونی) برای کارکنان عملیاتی و بخش اداری از جمله کارهای انجام شده در این زمینه است.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) درباره اقدام‌های انجام شده در حوزه بار و مسافر نیز گفت: غربالگری تمام مسافران ورودی و خروجی با همکاری تیم بهداشت مرزی، اجرای پروتکل وزارت بهداشت در پذیرش مسافرین مسیرهای خاص (چین – ایتالیا – آمریکا-اسپانیا – انگلیس و آلمان (تهیه و استقرار گیت‌های ضدعفونی هوشمند مسافر و بار با همکاری شرکت‌های دانش بنیان، نظارت بر عملیات ضدعفونی و گندزدایی تمام هواپیماها و تجهیزات مرتبط با مسافرو بار، جمع آوری و انتقال پسماندهای آلوده به محل تعیین شده توسط سازمان محیط زیست با نظارت وزارت بهداشت از جمله مواردی است که در این خصوص انجام شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره مسافران فرودگاه امام 97 درصد کاهش یافت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مسافران فرودگاه امام 97 درصد کاهش یافت» در کادر زیر بنویسید :

3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید