کد مطلب: 21845 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روش ساخت پاسپارتو

روش ساخت پاسپارتو

پاسپارتو مقوایی است که ما بین تصویر، عکس یا اثر هنری و شیشه قاب قرار می گیرد. درقاب هایی که اثر هنری توسط...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

پاسپارتو مقوایی است که ما بین تصویر، عکس یا اثر هنری و شیشه قاب قرار می گیرد. درقاب هایی که اثر هنری توسط پاسپارتو به نمایش گذاشته می شود نمای بهتری را به مخاطبان منتقل می کند. آسمونی در این بخش ساخت انواع پاسپارتو را به شما عزیزان آموزش می دهد.

پاسپارتو در حالت دستی نوعی قاب بندی با مقواست که با ظرافت و دقت خاصی مقواها برش خورده و اثر از پشت به قاب مقوایی چسبانده میشود.

انواع عکس، کارهای گرافیکی، نقاشی و آثار هنری را میتوان برای زیبایی و حفاظت پاسپارتو کرد.

پاسپارتو کمک می کند تا  آثار هنری خود را به شیوه ای حرفه ای بزرگتر از اندازه واقعی به نمایش بگذارید.علاوه بر آن با ایجاد تمایز لبه های خود به شکلی زیبا بین دیوار و کار هنری کنتراست ایجاد می کند.

لزوم استفاده از پاسپارتو برای عکس ها وقتی نمایان می شود که بدانید پاسپارتو با ایجاد یک فضای خالی بین عکس و شیشه مانع از چسبیدن آن ها به هم و در نتیجه جدا شدن قسمت هایی از پوسته عکس توسط شیشه شود.

انواع پاسپارتو:

پاسپارتو تک پنجره ای( یک تکه): از یک مقوای یک تکه و بزرگ استفاده می شود.وسط آن با اندازه ای متناسب با اندازه اثر برش خورده و خالی میشود و اثر داخل آن قرار میگیرد.

پاسپارتو فارسی بر: از مقواها با عرض های باریک (بین 5 تا 10 سانتی متر) ساخته می شود و لبه ها با زاویه 45 درجه به هم چسبانده می شوند.

پاسپارتو دوبل: از دو لایه مقوا ساخته می شود که می توانند همرنگ یا غیر همرنگ باشند.

پاسپارتو لوکس:از مقواهای ماکتسازی برای ساخت این نوع پاسپارتو استفاده می شود و با ایجاد حجم بین لایه ها نمایی سه بعدی را به نمایش می گذارد.

رنگ پاسپارتو: معمولا برای آثار گرافیکی از رنگ خنثی خاکستری یا سفید و سیاه استفاده می شود.برای آثار نقاشی نیز می توانید رنگ دلخواهی انتخاب کنید.اما بهتر است زمینه پاسپارتو با رنگ های متعدد شلوغ نشود تا توجه بیننده را به خود اثر معطوف کند نه به پاسپارتو.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «روش ساخت پاسپارتو»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 8 = ?