کد مطلب:  53019 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مشارکت 128 بیمارستان در تهران در درمان بیماران کروناویروس

مشارکت 128 بیمارستان در تهران در درمان بیماران کروناویروس

​فرمانده ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اینکه 128 بیمارستان در تهران به ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی پرداختند، گفت: میانگین سن متوفیان تهرانی 10 سال بالاتر از میانگین سنی متوفیان در کل کشور است.
زمان مطالعه: 4 دقیقه
مشارکت 128 بیمارستان در تهران در درمان بیماران کروناویروس - Participation of 128 hospitals in Tehran in the treatment of coronavirus patients
مشارکت 128 بیمارستان در تهران در درمان بیماران کروناویروس - Participation of 128 hospitals in Tehran in the treatment of coronavirus patients
مشارکت 128 بیمارستان در تهران در درمان بیماران کروناویروس - Participation of 128 hospitals in Tehran in the treatment of coronavirus patients

به گزارش آسمونی : ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با حضور پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و تمامی اعضا صبح امروز تشکیل جلسه داد.

پرویز فتاح رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ضمن تقدیر از زحمات کادر درمان و اعضای ستاد که فعالانه مشغول خدمت رسانی و تصمیم گیری مناسب برای حفاظت از مردم هستند، گفت: سابقه نداشت که همه دنیا در معرض یک عارضه یکسان قرار گرفته و مدیریت کشورها در بوته آزمایش قرار گیرد. این بحران یک آزمون بین المللی بود که ایران در آن سرافراز شد.وی افزود: یکی از دلایل موفقیت ایران در این آزمون بین‌المللی همراهی مردم فهیم کشورمان با محدودیت‌های ایجاد شده در این ایام بود. ملت به درستی در این بحران عمل کرده و با در خانه ماندن و پرهیز از ترددهای غیر ضروری و رعایت فاصله گذاری اجتماعی نقش موثری در این راستا ایفا کردند.

فتاح با اشاره به مدیریت خوب این بحران در کشور و لزوم شناسایی نقاط قوت و ضعف، گفت: مردم و ارگانها، دستگاهها و سازمانها در این بحران با فرمان مقام معظم رهبری همه به میدان آمدند و نشان دادند که در بحران‌ها سریع عمل کرده و به نوعی می‌توان گفت قهرمان این بحران کادر پزشکی و مردم هستند.

ریس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به برخی از اقدامات این سازمان در بحران کرونا اشاره کرد و گفت: تخصیص اعتبارات نقدی و بسته‌های حمایتی برای ساکنان حاشیه تهران و اقشار آسیب پذیر، کارکنان سازمان‌های مختلف، بسته‌های معیشتی، پرداخت وام قرض‌الحسنه برای اقشار مختلف از آن جمله بود.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی آمادگی کامل این بنیاد را برای کمک به ستاد مقابله با کرونا در بحران کرونا و تا پسا کرونا اعلام کرد و گفت: در ایران از این تهدید یک فرصت ساختیم و ایمان همگی ما بیشتر شد. بدون تردید مردم به عملکرد مدیریت این بحران نمره خوبی می‌دهند و این افتخار ملی در تاریخ کشور ثبت شد.

وی ضمن تقدیر از زحمات تمامی سازمانها، نهادها، ارگانها و اقشار مختلف در بحران شیوع کرونا، شهدای خدمت پزشکی را مایه افتخار ملی برشمرد و بر مستندسازی رزومه آنان در یک کتاب تاکید کرد.میانگین سن متوفیان تهرانی 10 سال بالاتر از میانگین سنی متوفیان در کل کشور است

علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا ویروس در کلانشهر تهران ضمن ارایه گزارشی از عملکرد و اقدامات ستاد از ابتدای شیوع بیماری تاکنون از مشارکت و همراهی تمامی 25 دستگاه اجرایی، تقنینی، قضایی و انتظامی با این ستاد قدردانی کرد.

به گفته زالی، تهران با توجه به دارا بودن بالاترین جمعیت ساکن و شناور، اتباع و گروه‌های مختلف یکی از بخش‌های آسیب پذیر است که در طول این مدت دانشگاه‌های علوم پزشکی پایتخت دست به دست هم داده و در حوزه درمان و بهداشت حماسه آفریدند و 128 بیمارستان در تهران به ارایه خدمات درمانی به بیماران کرونایی پرداختند که بخش عمده‌ای از آنها دولتی بودند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا با اشاره به تلاش‌های کادر درمان در مداوای بیماران کرونایی، میانگین سن متوفیان تهرانی را 10 سال بالاتر از میانگین سنی متوفیان در کل کشور برشمرد و آن را مرهون زحمات و تلاش کادر درمانی دانست و از آنان قدردانی کرد.

وی با اشاره به تلاش بخش بهداشت و فعالیت 59 مرکز جامع خدمات سلامت 16 یا 24 ساعته از غربالگری 80 درصد از جمعیت تهران خبر داد که با تلاش حوزه بهداشت سه دانشگاه، بسیج و شهرداری انجام شده است.

 زالی در بخش دیگری از سخنان خود به همکاری خوب شهروندان تهرانی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی اشاره کرد و بر ضرورت تداوم اجرای این طرح و نظارت نیروی انتظامی بر آن، تاکید کرد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: کرونا صرفا یک موضوع بیولوژیک نیست بلکه یک مساله اجتماعی، اقتصادی، امنیتی، سیاسی و فرهنگی است که تمامی دستگاه‌ها و سازمانها باید برای رفع این معضل مشارکت و همکاری کنند.

وی شکل گیری همبستگی اجتماعی در جامعه با مشارکت گروه‌های مختلف جهادی، مردمی، نیروهای مسلح و سایر اقشار و گروه‌ها را بی نظیر برشمرد و از زحمات سپاه در ابعاد حمایتی گروه‌های آسیب پذیر تقدیر کرد.

زالی از حمایت‌ها و اقدامات ارزنده بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا در ابعاد مختلف قدردانی کرد و گفت: تامین وعده‌های غذایی، آمبولانس، تامین مواد ضدعفونی کننده، تهیه مراکز اقامت و استراحت برای کادر درمانی، تامین ماسک N95و اقلام بهداشتی و حفاظتی برای پرسنل بیمارستان، اعطای بسته‌های حمایتی و معیشتی به اقشار مختلف، اعطای وام قرض الحسنه به گروه‌های مختلف، از جمله این اقدامات ارزنده بود.رعایت محدودیت‌ها تا زمانی که واکسن این بیماری پیدا شود باید تداوم یابد

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران نیز در این نشست گفت: استان تهران دارای ویژگی‌های خاصی است و وجه تمایز متفاوتی برخودار است. با توجه به جمعیت بالا و حاشیه نشینی با فقر سرانه بهداشتی و درمانی در این استان به ویژه بخش دولتی داریم و از نظر فرهنگی بهداشتی درمانی و اجتماعی کم برخودار محسوب شده و با چالش روبرو هستند.استاندار تهران اظهار داشت: ویروس کرونا با سایر ویروس‌ها دو تفاوت اساسی دارد که شامل سرعت شیوع بیشتر و زمان ماندگاری بیشتر در محیط است و همین امر باعث بروز پاندمی کرونا در جهان و افزایش مرگ و میر شده است.

وی با اشاره به کاهش آمار مبتلایان در تهران، گفت: این کاهش یا ثبات آمار را حاصل زحمات کادر درمان است که در یک نبرد ارزشمند ایثارگرانه فعالیت می‌کنند و همچنین نتیجه محدودیت‌های اعمال شده نظیر قرنطینه خانگی و طرح فاصله گذاری اجتماعی است.استاندار تهران تاکید کرد: تا زمانی که واکسن این بیماری را پیدا نکردیم، همچنان باید محدودسازی را رعایت کنیم.

در بخش دیگری از این نشست تعدادی از اعضای ستاد ضمن بیان چالش‌های حوزه کاری خود به ارایه نظرات و پیشنهادات مربوطه پرداختند که اجرای طرح ترافیک، توسعه زیرساخت‌های بهداشتی تهران به ویژه مناطق حاشیه‌ای، مشکلات معیشتی و اقتصادی گروه های آسیب پذیر، استفاده از ماسک برای مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی برخی از موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

: برای دریافت مشاوره درباره مشارکت 128 بیمارستان در تهران در درمان بیماران کروناویروس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مشارکت 128 بیمارستان در تهران در درمان بیماران کروناویروس» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید