کد مطلب: 33199 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سکه پارسیان چیست؟

سکه پارسیان چیست؟

چند سالی است که به دلیل گران شدن سکه و کاهش قدرت خرید مردم سکه های پارسیان به بازار آمده اند. اگر می خواهید...
زمان مطالعه: 1 دقیقه


چند سالی است که به دلیل گران شدن سکه و کاهش قدرت خرید مردم سکه های پارسیان به بازار آمده اند. اگر می خواهید در مورد بیشتر بدانید این بخش آسمونی را مطالعه نمایید چرا که به معرفی سکه پارسیان می پردازیم.

سکه پارسیان چیست؟

سکه پارسیان به  دلیل شباهتی که با سکه دارد به عنوان سکه شناخته میشود که همانند سکه بهار آزادی و یا نیم و ربع بهار آزادی دارای وزن ثابت نمی باشند و هر کدام دارای  وزنی مجزا میباشد که در صورت پرس بودن بر روی کاغذ آن درج گردیده است مثلا 500/0 (پانصدسوت) یا 750/ 0 (هفتصد و پنجاه سوت)  و یا 1/250 (یک گرم و دویست و پنجاه سوت) و در قسمتی دیگر عیار آن ثبت شده است که باید 750 یا 18 عیار را ثبت کرده باشد.

شایان ذکر است که سعی کنید طلای فوق را از طلافروشی های معتبر خریداری نمایید زیرا تعدادی فرصت طلب از این موقعیت سوءاستفاده کرده و اقدام به ضرب این نوع طلا با عیار پایین نموده اند.

قیمت سکه پارسیان 750 عیارX قیمت سکه پارسیان 1 گرمیX قیمت سکه پارسیان به روز

برای محاسبه ارزش طلای فوق ، فقط کافی است  وزن مربوطه را در قیمت هرگرم طلای 18 عیار ضرب نمایید که آخرین نرخ طلا را میتوانید از ستون منوی اصلی ، صفحه نخست را انتخاب و آخرین نرخ را  مشاهده نمایید .

مثال : اگر وزن طلا 0/500  سوت باشد و قیمت هر گرم طلا 27490 تومان باشد:

13750تومان =0/500(سوت) * 27490 تومان

نکته : وقتی شما بخواهید طلای فوق را از یک فروشگاه طلا فروشی خریداری نمایید 2000 تا 3000 تومان به مبلغ فوق باید اضافه نمایید،مثلا شما قبلا در منزل از این نوع سکه ها دارید و برای یک مهمانی قصد هدیه دادن آن را داشته باشید،و یا کسی برای شما هدیه آورده است و میخواهد تخمین قیمتی برای آن داشته باشید، شما بایستی بدانید که جدای از ارزش طلای آن که وزن را در قیمت هر گرم طلای 18 عیار ضرب مینمایید،فروشنده آن نیز به عنوان سود و همچنین اجرت ساخت سکه فوق مبلغی را دریافت مینماید که قاعدتا نباید بیشتر از 3000 تومان باشد(البته بستگی به فروشنده نیز دارد!)

توجه:

طبق قانون ضرب سکه طلا به طور انحصاری در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و تولید و عرضه پلاک های طلای پارسیان، هخامنشی و پاسارگاد به صورت مدور و با عنوان سکه در نام تجاری مصنوع ، غیرقانونی و ممنوع است.

همچنین پلاک های مذکور هیچ گونه ارتباطی به بانک های فعال در کشور از قبیل پارسیان، پاسارگاد ندارد و به طور صرف از یک نام اقتباس شده است.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «سکه پارسیان چیست؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 9 = ?