مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  55475 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مجلس دنبال فیلترینگ و محدود کردن شبکه های اجتماعی نیست

مجلس دنبال فیلترینگ و محدود کردن شبکه های اجتماعی نیست

نماینده مردم نجف آباد در مجلس، گفت: هدف از طرح ساماندهی فضای مجازی، فیلترینگ و محدود کردن شبکه های اجتماعی و پاک کردن صورت مسئله نیست.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح برخی از نمایندگان برای ساماندهی فضای مجازی، اظهار داشت:این طرح در کمیسیون فرهنگی مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی در حال بررسی شدن است و طی ماههای آینده در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

وی در تشریح اهداف طرح ساماندهی فضای مجازی ، بیان داشت: هدف از طرح مذکور فیلترینگ و محدود کردن شبکه های اجتماعی و پاک کردن صورت مسئله نیست بلکه باید فضای مجازی نظارت و سازماندهی شود در این صورت حتی شبکه های اجتماعی فیلتر شده نیز باید رفع فیلتر شوند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با تاکید بر اینکه امروزه فضای مجازی صرفا یک فضای فانتزی نیست، ادامه داد: دولت‌ها نیز به فضای مجازی منتقل شدند همچنان که پول، ارز و اقتصاد مجازی و مواردی از قبیل چک‌ها و اسناد نیز الکترونیکی شدند؛ در واقع فضای مجازی تبدیل به یک کشور شده است که باید مرز داشته باشیم.

ابوترابی با اشاره به بخشی از طرح ساماندهی فضای مجازی، اظهار داشت: بر اساس این طرح باید در داخل کشور نهاد و مرجعی درباره این پیام‌رسان‌ها پاسخگو باشد. منظور مرجعی است که داده‌ها و اطلاعات را به بیرون نفرستند. بنابراین این پیام رسان ها باید ساماندهی و قانونی شوند.

وی در همین راستا افزود: در این طرح تاکید بر این نیست که حتما از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده شود بلکه تاکید روی این است که پیام‌رسان‌های خارجی در داخل کشور مرجعی داشته باشند و کاملا قانونی عمل کنند. کمااینکه در کشورهای دیگر هم، دفتر دارند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس یادآور شد: اخیرا در آمریکا یکی از پیام‌رسان‌های چینی فیلتر شد که با تمکین چین به قانون آمریکا این پیام‌رسان رفع فیلتر شد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره مجلس دنبال فیلترینگ و محدود کردن شبکه های اجتماعی نیست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «مجلس دنبال فیلترینگ و محدود کردن شبکه های اجتماعی نیست» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید