پیشنهاد پاریس برای خرید نفت ایران | آسمونی
کد مطلب: 46979 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیشنهاد پاریس برای خرید نفت ایران

پیشنهاد پاریس برای خرید نفت ایران

به دنبال پیشنهاد فرانسه برای خرید نفت ایران، وزیر دارایی این کشور به منظور مشورت با مقامات آمریکا راهی واشنگتن شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پیشنهاد پاریس برای خرید نفت ایران - Paris offer to buy Iran oil
پیشنهاد پاریس برای خرید نفت ایران - Paris offer to buy Iran oil
پیشنهاد پاریس برای خرید نفت ایران - Paris offer to buy Iran oil

به گزارش آسمونی : شبکه تلویزیونی فرانس 24 گزارش داد فرانسه در دیدار با هیئت ایرانی پیشنهاد افتتاح خط اعتباری 15 میلیارد دلاری را مطرح کرد و در تلاش است از ایران نفت خریداری کند. پاریس دیروز به منظور مذاکرات جدید در چارچوب توافق هسته‌ای، میزبان هیئت ایرانی بود.

الن فراد، کارشناس مسائل سیاسی این شبکه گفت: همان طور که روزنامه لوفیگارو نیز نوشته، فرانسه در تلاش است با آمریکا به تفاهم برسد. پاریس پیشنهاد افتتاح خط اعتباری 15 میلیارد دلاری را مطرح کرد و تلاش می‌کند از ایران نفت خریداری کند.

به گفته این کارشناس فرانسوی، پاریس در ازای این کار از تهران می‌خواهد به تعهدات خود در توافق هسته‌ای که در سال 2015 به امضا رسید، بیشتر پایبند باشد؛ چرا که ایران گفته از روز پنجشنبه تعهدات بیشتری (گام سوم) از توافقنامه هسته‌ای را کاهش می‌دهد.

در همین حال خبرگزاری «رویترز» به نقل از منابع مطلع گزارش داد وزیر دارایی فرانسه برای رایزنی درباره پیشنهاد خط اعتباری 15 میلیارد دلاری به ایران، راهی واشنگتن شده است. یک دیپلمات گفته ممکن است آمریکا امروز موضع خود در قبال پیشنهاد فرانسه را اعلام کند.

آمریکا 18 اردیبهشت 97 به صورت یکجانبه و بدون دلیل خاصی از برجام که مورد تأیید جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل بود خارج شد و اعلام کرد طی یک دوره سه ماهه و شش ماهه تمام تحریم‌ها علیه ایران را بازمی‌گرداند. واشنگتن همچنین تهدید کرد هر کشوری که تحریم‌ها علیه ایران را نقض کند، با پیامد‌های آن روبه‌رو خواهد شد.

طرف‌های اروپاییِ برجام یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس، ضمن ابراز تأسف از خروج آمریکا از این توافق مدعی شدند که علی‌رغم خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها، برای حفظ این توافق، بهره‌مندی ایران از مزایای اقتصادی آن را تضمین می‌کنند.

وزرای خارجه انگلیس، فرانسه و آلمان سرانجام با صدور بیانیه مشترکی در بهمن ماه گذشته رسما ثبت یک کانال مالی ویژه برای تجارت با ایران را اعلام کردند. بنا به ادعای آن‌ها هدف بلندمدت اینستکس INSTEX گشایش کانال‌های اقتصادی برای کشور‌های ثالثی است که تمایل به تجارت با ایران را دارند و سه کشور اروپایی همچنان تلاش می‌کنند که به چنین هدفی دست یابند. اما بنابر گزارش مقامات کشورمان تاکنون هیچ اقدام موثر عملی در رابطه با روابط تجاری ایران و اروپا صورت نگرفته است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره پیشنهاد پاریس برای خرید نفت ایران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «پیشنهاد پاریس برای خرید نفت ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 2 = ?