بنای باستانی پالمیرا کجاست؟ | آسمونی
کد مطلب: 623 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بنای باستانی پالمیرا

بنای باستانی پالمیرا

بنای باستانی پالمیرا در کشور سوریه قرار دارد .شهر پالمیرا در 160 کیلومتری شهر حمص و 215 کیلومتری شمال شهر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنای باستانی پالمیرا در کشور سوریه قرار دارد . شهر پالمیرا در 160 کیلومتری شهر حمص و 215 کیلومتری شمال شهر دمشق است .  

Palmyra_SYRIE
Palmyra_SYRIE
 

شهر پالمیرا در سال 274 میلادی توسط امپراطور روم در جنگی که با ملکه زنوبیا رخ داد ویران شده است . ملکه زنوبیا همسر ادیناتوس شاه ، شاه پالمیرا بود . شهر پالمیر یکی از شهرهای بسیار مهم در مرکز سوریه بود . این شهر کویری توسط سلیمان نبی بنا شده بود .  

پالمیرا
پالمیرا
 

سلیمان که خداوند ثروت زیادی به او داده بود یکی از بناهایی را که از خود جای گذاشته بود شهر پالمیر بود . شهر تدمر یا المیرا  را اشکانیان در زمان حکومت وسیع خود که تا صحرای شامات بود گسترش دادند . به دلیل حمله‌های رومیان این شهر از خاک ایران جدا شد و در اختیار رومیان قرار گرفت. شهری با ستون های طلایی که بسیار زیبا بوده است . مردم این شهر ، مردمانی بازرگان و تجارت پیشه بودند .  

_Palmyra_
_Palmyra_

آنها 30 عدد بت و الهه داشتند . معبد " بل " یکی از بزرگ ترین معابد دینی در پالمیر بوده است . آنها در زمان اشکانیان و ساسانیان قدرت تجاری و نظامی عظیمی یافتند و پیوسته به پشتیبانی رومیان با ایرانیان در جنگ بودند. متاسفانه این بنای باستانی باز هم دچار تخریب شده است و این بار گروه داعش در حال تخریب شهر زیبای المیرا یا تدمر هستند .

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره بنای باستانی پالمیرا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «بنای باستانی پالمیرا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 8 = ?