ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  39185 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
جاذبه های گردشگری فلسطین

جاذبه های گردشگری فلسطین

تمامی جاذبه های توریستی کشور فلسطین ارتباط مستقیم با تاریخ این کشور دارد کاخ ها وکلیساها ومساجد که همگی...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

تمامی جاذبه های توریستی کشور فلسطین ارتباط مستقیم با تاریخ این کشور دارد کاخ ها وکلیساها ومساجد که همگی نشان از مذهب و فرهنگ و تاریخ این کشور دارد. آسمونی در این بخش جاذبه های گردشگری فلسطین را شرح می دهد.

جاذبه های گردشگری فلسطین
جاذبه های گردشگری فلسطینجاذبه های گردشگری فلسطین

تمامی جاذبه های توریستی کشور فلسطین ارتباط مستقیم با تاریخ این کشور دارد کاخ ها وکلیساها ومساجد که همگی نشان ازمذهب وفرهنگ وتاریخ این کشور دارد. و در آنها میتوان گذر زمان وتاثیر تحولات سیاسی این کشور به خوبی مشاهده کرد.

سازمان جهانی گردشگری فهرستی از مقاصد توریستی جهان با سریع‌ترین رشد در نیمه دوم سال 2018 منتشر کرد. آنچه از فهرست جدید سازمان جهانی گردشگری درباره مقاصد گردشگری با سریع‌ترین رشد در سال جاری می‌توان دریافت این است که کشورهایی چون مصر و تونس توانسته‌اند پس از گذر در دوره بحران ناشی از حملات تروریستی بار دیگر به مدار گردشگری بازگردند و در این میان میل فزاینده‌ای در میان گردشگران بین‌المللی برای سفر به مقاصد کمتر دیده شده ایجاد شده است و حضور کشورهایی چون فلسطین، مغولستان و نیکاراگوئه در این فهرست گواهی بر این ادعا است.

اوایل سال «بنکسی»، نقاش معروف خیابانی هتلی را در کرانه باختری افتتاح کرد که حاکی از شروع رشد سریع گردشگری در این منطقه بود. اکنون بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان جهانی گردشگری، این منطقه از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون شاهد رشد 57/8 درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل بوده است. ساخت این هتل که «Walled Off» نام دارد، یکی از دلایل اصلی افزایش آگاهی گردشگران خارجی نسبت به فلسطین بوده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال بیش از 630 هزار توریست به فلسطین سفر کنند.

در این رتبه‌بندی مصر، جزایر ماریانای شمالی، ایسلند، تونس، ویتنام، اروگوئه، نیکاراگوئه و مغولستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

دریای مرده در مرز فلسطین، شورترین دریای جهان (اردن) یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

دریای مرده در غرب اردن و مرز فلسطین (کرانه باختری) و اسرائیل واقع شده است. در برخی منابع از آن با نام دریاچه نمک یاد شده‌ و به عنوان یکی از شورترین آب‌های جهان شناخته می‌شود و توسط تعدادی رودخانه تغذیه می‌شود. اما هیچ رودخانه‌ای از آن خارج نمی‌گردد. این دریا برای این دریای مرده نامیده می‌شود که هیچ جانور یا گیاهی به طور دائمی در آن زندگی نمی‌کند و در اثر وجود مقدار زیاد نمک و دیگر مواد سمی، موجودات زنده نمی‌توانند در این دریا باقی‌بمانند و به محض ورود به دریا می‌میرند.

گنبد سنگی، سبکی زیبا از معماری اسلامی (فلسطین) یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

گنبد سنگی (قبةالصخره) در حرم شریف، در قلب بیت المقدس واقع شده است. گنبد سنگی یکی از مقدس‌ترین مساجد جهان و یک مثال بسیار زیبا از معماری اسلامی است که در قرن 7 بنا گردیده است. ساختار هشت ضلعی با کاشی کاری‌های خیره کننده با الهام از سبک بیزانسی و گنبد طلایی باشکوه از ویژگی‌های این مسجد مقدس است که آن را از مساجد دیگر متمایز می‌سازد.

هارم آسا – شریف، اورشلیم یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

اورشلیم قلب گردشگری فلسطینی است. این شهر با مشکلات فراوانی همراه است، اما همچنان افتخار می کند. این شهر برای هر دو مسیحی و اسلامی مهم است. هر مسیر، مساجد، کلیساها تاریخچه پیامبران، رهبران را نمادین می کند. خاکستر هارم شریف شگفت انگیز ترین زیبایی و مقدسات مقدس است. گنبد راک طلایی چشم انداز باور نکردنی ترین در خاک ارم شریف و اورشلیم است. این سنگ صخره طلایی در حال حاضر نماد اورشلیم در سطح بین المللی است.

کلیسا مقدس، بیت لحم یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

بیت لحم یکی از زیباترین مکان ها در شهرهای فلسطین است. این شهر کوچک است، اما آن در بالای دین مهم مسیحی است. این محل تولد عیسی است و بسیاری از مردم به دلیل همین دلیل در سفر به بیت لحم هستند. کلیسا یا قدیسین یکی از قدیمی ترین کلیساها در جهان است. این نماد احترام مسیحی است. افرادی که از بیت لحم دیدن می کنند باید از این مکان بازدید کنند.

مسجد ابراهیم، حبرون یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

مسجد ابراهیم چهارمین مکان برای مسلمانان است. مسجد ابراهیم به نام الهرام البرهام شناخته می شود. بر اساس افسانه های عربی، سنگ بزرگ دیوارها توسط پیامبر (ص) ساخته شده است. او این را با کمک جنس انجام داد. دیوارها بدون هیچ ملات ایستاده اند پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) به این الهرام العبریم به هنگام پرواز شبانه از مکه به اورشلیم آمد.

دیر قاسانه، رام الله یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

دیر قاسانه یکی از روستاهای کوچک شمال رام الله است. این روستا پر از خانه های سنگی است. جاده ها و حیاط ها بسیار کوچک هستند و بسیاری از خانه ها شامل چاه هایی هستند برای ذخیره آب، روغن زیتون، دانه ها. این روستا در قرن هجدهم ساخته شده است. اکنون زنان این روستا رابه موزه را تبدیل کرده اند. شما همچنین می توانید از غذای محلی لذت ببرید و کلاس آشپزی غذاهای فلسطینی داشته باشید. پس دوستداران غذا می توانند در درس بعد از ظهر به آنها بپیوندند.

palestine-tourist-attractions
palestine-tourist-attractions

هامام آس – شیفا، نابلس یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

پس از بازدید از بیابان ها و لذت بردن از دوچرخه سواری و پیاده روی در زیر آفتاب داغ، باید از حمام تازه استفاده کنید. در نابلس حمام عثمانی وجود دارد. شما یک حمام آب گرم با ماساژ کامل خواهید داشت. صابون ها از زیتون هستند و شما می توانید از شیرینی همراه با چای و شیفا لذت ببرید. خاکستر هماهنگ Shifa محبوب ترین قرن 17 است. داوطلبان و خدمتگزاران شما را با خدمات عالی خود به شما حس می کنند. شما مطمئن هستید خستگی سفر را فراموش کرده اید.

خان الممدن، آکا یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

خان الممدن نیز به عنوان خان-اوامید شناخته شده است. این نماد عصر عثمانی است. این مکان به خوبی محافظت شده و یکی از زیباترین مکان ها در سرزمین های فلسطین است. این کمک زیادی به گردشگری فلسطینی دارد. این محل در سال 2001 به عنوان یک سایت میراث جهانی طراحی شد. یک برج ساعت در ورودی اصلی خان الممدن وجود دارد. اکنون برج ساعت بر روی تمبر اسرائیل جای دارد.

کاخ هیشام، جریکو یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

این شهر جریکو بسیار متفاوت از سایر نقاط غرب است. در طول تابستان، رستوران های باغی برای بقیه گردشگران وجود دارد و این رستوران ها در زمستان به رستوران داخل سالن ختم می شوند. همه چیز در مورد راحتی مشتریان است. کاخ هیشام یکی از جالب ترین نقاط در سراسر جریکو است. این یک کاخ باستانی است. سنگ قبر یادآور سلطنت منحصر به فرد قصر است. کاخ در یک زلزله ویران شد، اما هنوز شکوه خود را با وجود آن گسترش می دهد.

شهر بیابانی باستانی سرسبز جیریکو از بسیاری از نقاط دیگر کرانه باختری بسیار متفاوت است. بازدیدکنندگان تابستانی متوجه خواهند شد که ساکنان شب نیمه شب را برای فرار از گرما آماده می کنند، بنابراین در شب، راه های وسیع و صاف، با دوچرخه سواری خاموش پر می شوند. رستورانهای باغی که در طول زمستان در امتداد حوضه ایین اس سلطان قرار دارند ، تحت یاسمن و بوگین ویلا برای کباب های دیر، قصر هشام – کاخ هشام – یکی از جالب ترین جاذبه های جریکو است. سنگ ساختگی پیچیده پیچیده، جلوه ای از جلال قصر را قبل از آن که توسط یک زلزله تخریب شده است، نشان می دهد و موزاییک معروف درخت زندگی نشان می دهد مهارت های صنعتگران امویان قرن هشتم. طرح هایی برای ساختار جدید محافظتی که در سال 2013 ساخته خواهد شد، بدین معنی است که موزاییک های فرش های درخشان کاخ، به جای اینکه پوشش های شن و ماسه آنها تنها در موارد نادری برداشته شود، به نمایش دائمی ادامه می دهد.

Hebron souk، Hebron یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

سوپ هیبرون یکی از زیباترین مکان های فلسطین است. گردشگران احساس افتخار می کنند که یک فنجان چای با زنان حبرون داشته باشند. Souk نشان دهنده روح زنان Hebron است که در طول حمله اسرائیل بسیار کمک می کند. سپس سوک تنها منبع اقتصادی بود. در آنجا شما می توانید بسیاری از لوازم جانبی دوزی شده فوق العاده و روسری منحصر به فرد را از کارخانه Keffiye در بانک غرب ببینید. این مغازه ها کوچک هستند اما اهمیت دارند.

Belameh، Jenin یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

صبح در ژنین با موج موسیقی معنوی عذن شروع می شود. هر توریستی که از خواب بیدار می شود، می تواند از زیبایی واقعی و طراوت این شهر لذت ببرد. جنین بیشتر به خاطر برداشت زیتون و حمله ارتش اسرائیل در سال 2002 شناخته شده است. شما می توانید نگاهی به ویژگی های دیگر جنین داشته باشید. Balemeh یکی از مکان های مورد علاقه برای دوستداران تاریخ است. این در ورودی شمال غربی جنین واقع شده است.

صومعه مار سبا، صحرای یهودیه یکی از جاذبه های گردشگری فلسطین

حومه شهر فلسطین از روز به روز به گردشگران می رسد. این صحرای عالی برای دوستداران پیاده روی و دوچرخه سواری است. شما می توانید یک ماشین را ببرید و سفر را از طریق مار سابا انجام دهید، شتر ها و ساختمان های خوشه ای وجود دارد تا برای سفر خود اضافه کنید. مارس صبا نیز برای مسیحیان به عنوان عیسی، الیاس و دیگر راهبان مسیحی مهم است. این مکان توسط فرد مربا صابا، که تنها در بیابان زندگی می کرد، نامگذاری شد و یک بهار یافت و غارهای خوشه ای را ساخته است.

نظر خود را درباره «جاذبه های گردشگری فلسطین» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره جاذبه های گردشگری فلسطین فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید