کد مطلب:  39019 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ فلسطین

معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ فلسطین

معرفی تیمهای جام ملت های آسیا (2019) ؛ فلسطین / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی شواليه هاي كنعان در آرزوي حضوري...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

معرفی تیمهای جام ملت های آسیا (2019) ؛ فلسطین / اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

شوالیه های کنعان در آرزوی حضوری آبرومندانه

   

فلسطین در یک نگاه

لقب : أسود کنعان ( شیرهای کنعان ) ، الفرسان ( شوالیه ها ) ، الفدائی ( نجات دهنده ها ) بالاترین سازمان فوتبالی :  Palestinian Football Association ( اتحادیه فوتبال فلسطین ) علامت اختصاری در فیفا : PLE بهترین عنوان در رنکینگ فیفا : 85 ( 17 جولای 2014 ) بدترین عنوان در رنکینگ فیفا : 191 ( آوریل 1999 ) اولین  بازی رسمی : فلسطین ( 1 - 8 ) مصر ( 26 جولای 1953 در اسکندریه - مصر) بهترین  نتیجه : فلسطین ( 11 - 0 ) گوام ( 1 آوریل 2006 در داکا - بنگلادش ) بدترین شکست : فلسطین ( 0 - 7 ) ایران ( 5 اکتبر 2011 در تهران - ایران ) مربی : نورالدرین اولعلی

فلسطین ، فوتبالی صد ساله

ورود فوتبال به سرزمین فلسطین به یک قرن قبل باز می‌گردد و زمانی که سرزمین فلسطین تحت قیومیت بریتانیای کبیر بود فوتبال در این منطقه به سرعت گسترش یافت تا جایی که در دهه 20 ، مسابقات فوتبال جوانان نیز به شکلی سازماندهی شده برگزار می‌شد . در طول این سالها باشگاه‌ها یکی پس از دیگری سربرآوردند . تیمهایی چون شباب العرب در شهر حیفا ، باشگاه ارتودوکس اورشلیم و تیم اسلامی یافا . مردانی چون جبراالزرقاء ، جوچ ماردنی و ماجداسد در مسابقات درخشیدند و نامشان بر سر زبانها افتاد ، در تاریخ ماندگار شد . گفته می‌شود در سال 1945 زمانی که جبرا الزرقاء برای ارتش بریتانیا در لیگ حیفا به میدان رفت . بازی او چنان چشمها را خیره کرد که باشگاه آرسنال پیشنهادی برای بازی در جمع توپیچی‌ها به وی ارائه کرد .

palestine-national-football-team
palestine-national-football-team

مقدماتی جام جهانی 1934

در سالن 1928 در سرزمین تحت قیومیت بریتانیا، اولین اتحادیه فوتبال شکل گرفت و مسابقات تیمهای عرب ، تیمهای یهودی ، پلیس بریتانیا و سربازان در آن اوج گرفت ، تیم ملی نیز در مارچ 1934 بزرگ‌ترین آزمون تاریخ خود را تجربه کرد که موفقیت آمیز نبود : بافت ( 1 ـ 7 ) در قاهره در روز 16 مارچ مقابل مصر ، بازی برگشت در روز 6 آوریل برگزار شد و این مسابقه هم با شکست ( 1 ـ 4 ) خاتمه یافت . چهار سال بعد تیم در مرحله انتخاب جام جهانی مقابل یونان ایستاد و پس از یک شکست خانگی ( 1 ـ 3 ) در آتن هم ( 1 ـ 0 ) مغلوب شد و بخت حضور در جام جهانی را از دست داد . چندی بعد جنگ جهانی دوم شروع شد ؛ شعله فوتبال در سراسر جهان خاموش و زمانی که جنگ جهانی خاتمه یافت ، تغیرات فراوانی در جغرافیایی جهانی ایجاد شد . فوتبال فلسطین هم اسیر نابسامانی‌های داخلی و اشغال فلسطین توسط اسرائیل گشت .

معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ فلسطین
معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ فلسطین

نخستین تجربه ملی فلسطین

فلسطینی‌ها در سال 1953 یکی از 9 کشوری بودند که در بازیهای « پان عرب » شرکت کردند . رقابت‌ها از 26 جولای تا 10 آگوست، حضور 650 ورزشکار در 10 رشته ورزشی و 70 مسابقه برگزار شد که در فوتبال ، فلسطین با دو باخت مقابل مصر ( 1 ـ 8 ) و لیبی ( 2 ـ 5 ) در مرحله گروهی حذف شد . دومین حضور فلسطین در این بازیها به دوره چهارم ( 1965 ) باز می‌گردد . جایی که دستاورد فوتبال دو برد ، یک تساوی و سه باخت بود . یک‌سال بعد فوتبال فلسطین برای اولین بار در جام ملتهای عرب حضور یافت که حاصل عملکرد این تیم، برد مقابل یمن شمالی ( 7 ـ 0 ) مساوی ( 0 ـ 0 ) با لیبی و شکست ( 1 ـ 3 ) مقابل سوریه بود .

palestine-national-football-team
palestine-national-football-team

وقفه‌ای طولانی

از بد حادثه رقابت‌های جام ملتهای عرب دچار وقفه‌ای 19 ساله شد و پنجمین دوره بازی‌های پان عرب نیز تا سال 1976 برگزار شد ! چنین بود که تمامی فعالیت‌های فوتبال فلسطین تا دهه 90 عملاً محدود به حضور در پنجمین دوره بازی‌های پان عرب شد که با 2 برد ، یک تساوی و 3 شکست ، فوتبال شیرها به مرور فراموش شد .

قهرمان چلنج کاپ 2014

چهار سال قبل، فلسطین جواز حضور در جام ملت‌های استرالیا را نه در بازیهای مقدماتی ، بلکه در پنجمین دوره مسابقات چلنج کاپ کسب کرد . این رقابتها در مالدیو  برگزار شد و فلسطین در مرحله گروهی مقابل قرقیزستان ( 1 ـ 0 ) و میانمار ( 2 ـ 0 ) پیروز شد و با تساوی ( 0 ـ 0 ) مقابل مالدیو صدرنشین گروه خود شد. در روز 27 می 2004 تیم در بازی نیمه نهایی ( 2 ـ 0 ) افغانستان را شکست داد . به این ترتیب سه روز بعد مسابقه فینال بین شیرهای کنعان و فیلیپین در حضور 6300 تماشاگر برگزار شد . این بازی باگل دقیقه 59 اشرف نعمان به سود فلسطین خاتمه یافت و این تیم جواز حضور در دورنهایی جام ملت‌ها را کسب کرد .

معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ فلسطین
معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ فلسطین

قبل از جام ملتهای 2015 و در مسابقات جام ملت ها

فلسطین در ماههای قبل از جام ملتهای 2015 چهار بازی دوستانه انجام داد که در خانه ویتنام به برتری ( 1 ـ 0 ) دست یافت و همچنین در گوانگجو چین را ( 0 ـ 0 ) متوقف کرد . این تیم همچنین درماه نوامبر در شهر « الدمام » عربستان با یک گل از سعودی‌ها شکست خورد. آخرین شکست فلسطین مربوط به 13 دسامبر بود که در دوبی با یک گل مغلوب ازبکستان شد . فلسطین در جام ملت ها برابر ژاپن ، اردن و عراق هیچ حرفی برای گفتن نداشت و به ضعیف ترین تیم جام قبل بدل شد . این تیم از ژاپن ( 4 - 0 ) باخت ، ( 1 - 5 ) مقابل اردن در هم کوبیده شد و در بهترین عملکرد خود ( 2 - 0 ) مقابل عراق تن به شکست داد تا با یک گل زده و 11 گل خورده به کار خود خاتمه دهد .

فلسطین و جام ملت های 2019

برای تیمی چون فلسطین ، دو بار حضور متوالی در جام ملت ها ، کم از یک فتح بزرگ نبود . اما همگروهی با عربستان و امارات، عملا شانس صعود مستقیم به جام ملتها را برای فلسطین به حداقل رساند . این تیم در مرحله گروهی با نتایج زیر صاحب عنوان سوم گروه اول مقدماتی جام ملت ها شد : فلسطین ( 0 - 0 ) امارات / فلسطین ( 0 - 0 ) عربستان / فلسطین ( 6 - 0 ) مالزی / فلسطین ( 7 - 0 ) تیمور شرقی امارات ( 2 - 0 ) فلسطین / عربستان ( 3 - 2 ) فلسطین / مالزی ( 0 - 6 ) فلسطین / تیمور شرقی ( 0 - 3 ) فلسطین اگر از بازی فلسطین در خانه تیمور بگذریم ( که برد فلسطین به خاطر استفاده تیمور از بازیکن غیرقانونی به دست آمد ) ، سایر نتایج شیرهای کنعان فوق العاده بود . به همین خاطر می شد حدس زد که این تیم ، در دور سوم مقدماتی جام ملتها جواز حضور در بازیها را به دست آورد. فلطسین در مرحله بعدی نتایج زیر را کسب کرد : عمان ( 1 - 0 ) فلسطین/ مالدیو ( 0 - 3 ) فلسطین/ بوتان ( 0 - 2 ) فلسطین فلسطین ( 2 - 1 ) عمان / فلسطین ( 8 - 1 ) مالدیو / فلسطین ( 10 - 0 ) بوتان نتایج مستقیم دو تیم عمان و فسطین سبب صدرنشینی عمان شد اما شوالیه ها به عنوان تیم دوم ، شانس حضور در جام ملت ها را به دست آوردند .

palestine-national-football-team
palestine-national-football-team

در جام ملت ها

این تیم در امارات باید سه مسابقه زیر را برگزار کند : سوریه - فلسطین ( 6 ژانویه ) فلسطین - استرالیا ( 11 ژانویه ) فلسطین - اردن ( 15 ژانویه )   اختصاصی آسمونی     

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ فلسطین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ فلسطین» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید