دلایل پرخوری در کودکان | آسمونی
کد مطلب: 56191 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پرخوری در کودکان

پرخوری در کودکان

پرخوری کودکان از جمله مشکلاتی است که باعث نگرانی زیاد والدین می‌شود با تعطیلی مدارس وماندن بچه ها در خانه بخاطر ویروس کرونا مزید برعلت بی تحرکی بچه ها شده
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به نام یگانه عالم

چاقی درکودکان

پرخوری کودکان از جمله مشکلاتی است که باعث نگرانی زیاد والدین می‌شود با تعطیلی مدارس وماندن بچه ها در خانه بخاطر ویروس کرونا مزید برعلت بی تحرکی بچه ها شده وهمین مسئله به چاق شدن بچه ها دامن میزنداگر جلوی پرخوری بچه ها گرفته نشود این مسئله در زمینه جسمانی و روانی ممکن است مشکلات متعددی را برای کودکان به وجود آورد. در واقع در کنار چاقی و اضافه وزن بیش از اندازه، کودک دچار افسردگی، مشکلات تنفسی و قلبی وعروقی می‌شود و زمانیکه تفاوت خودرا با دیگر بچه ها میبیند خودش خجالت میکشد وحتی ممکن است مورد تمسخر واقع شود که تاثیرات آن در زمینه‌های مختلف تحصیلی، اجتماعی و فردی قابل مشاهده است.

لازم است که والدین از علت پرخوری کودک آگاهی داشته باشند و تا حد امکان از بروز این مشکل پیشگیری کنند. حتی درصورت لزوم از روانشناس کودک کمک بگیرید مشاوره کودک می‌تواند بسیار مفید واقع شود چراکه یکی از اصلی‌ترین دلایل پرخوری در کودکان استرس زیاد است.

وقتی محیط خانه متشنج باشد درکودک استرس ایجاد میکند واین یکی ازعلل پرخوری محسوب میشود ویا داشتن عادات بد غذایی وحتی غذا خوردن درهنگام دیدن فیلم وکارتون وخوردن تنقلات بجای وعده غذایی وریزه خواری کردن ازعلل چاقی و پرخوری میباشد حتی جملاتی که والدین استفاده میکنند مانندباید تمام غذایت را تا انتها بخوری چیزی درظرف غذایت نماند.

(سارافلاحی کارشناس ارشد روانشناسی)

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره پرخوری در کودکان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «پرخوری در کودکان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 6 = ?