کد مطلب:  19628 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نتیجه بررسی برخورد سانحه دو قطار اعلام شد

نتیجه بررسی برخورد سانحه دو قطار اعلام شد

به گزارش آسمونی: نائب رئیس کمیسیون دوم عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته عالی بررسی سوانح ،روز گذشته 4 نفر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

outcome-of-the-review-of-two-trains-crash-was-announced
outcome-of-the-review-of-two-trains-crash-was-announced

به گزارش آسمونی:

نائب رئیس کمیسیون دوم عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته عالی بررسی سوانح ،روز گذشته 4 نفر را به عنوان عوامل اصلی حادثه برخورد دو قطار در ایستگاه سمنان معرفی کرد.

هادی بهادری نائب رئیس کمیسیون دوم عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص بررسی سانحه برخورد دو قطار اظهار داشت: براساس قانون، کمیته عالی برای بررسی سانحه تشکیل شد که این کمیته روز گذشته 4 نفر را به عنوان عوامل اصلی حادثه برخورد دو قطار در ایستگاه سمنان معرفی کردند.

وی با اشاره به اینکه استعفای مدیر عامل راه آهن تا حدودی به فضای سیاسی و جامعه التیام بخشید، بیان کرد: با توجه به آنکه مدیر عامل راه اهن و معاون وزیر راه و شهرسازی مسئولیت اصلی این قضایا را بر عهده دارند، از این رو برکناری مسئول ارشد این حادثه امری ضروری بود.

به گفته بهادری برخی افرادتنها به برکناری مدیر عامل راه آهن اکتفا نکردند و خواستار مطالبات بالاتر و استیضاح وزیر شدند که درنهایت پس از رای موافق نمایندگان این امر صورت می گیرد.

نائب رئیس کمیسیون دوم عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طبق دستور مسئولان نظام باید هر چه سریع تر نسبت به تشکیل پرونده قضایی و صدور حکم برای آن‌ها اقدامات لازم صورت گیرد تا انتظارات روانی و سیاسی جامعه و خانوارهای داغدار تحقق یابد.

بهادری افزود: برای بهبود اوضاع و جلوگیری از تکرار وقوع این حوادث پیشنهاداتی مانند بهبود اصلاح ناوگان، مدیریت نرم افزار و نیروی انسانی پیشنهاد شده، چرا که با گذشت 40 سال از عمر برخی ریل ها نوسازی آنها امری ضروری است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره نتیجه بررسی برخورد سانحه دو قطار اعلام شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «نتیجه بررسی برخورد سانحه دو قطار اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :

3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید