مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  54987 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شیوع تب کریمه کنگو در تهران گزارش نشده است

شیوع تب کریمه کنگو در تهران گزارش نشده است

بابایی با اشاره به اینکه گزارشی از شیوع تب کریمه کنگو در تهران نداریم، گفت: افراد گوشت مورد نیاز را از فروشگاه‌های مجاز خریداری کنند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : سید علی بابایی رئیس سازمان دامپزشکی استان تهران درباره آخرین وضعیت تب کریمه کنگو اظهار کرد: با توجه به فصل گرما و شیوع تب کریمه کنگو توصیه می‌شود که دامداران تمامی ضوابط بهداشتی از جمله سم پاشی علیه کنه را در دامداری‌ها رعایت کنند.

او با اشاره به اینکه کنه‌ها مخزن بیماری هستند، افزود: کشتارگاه‌ها بحث‌های نظارتی را قبل و بعد از کشتار و در خصوص لاشه‌ها باید انجام دهند.

علی بابایی با تاکید بر این مسئله که بحث پیسرد با جدیت بیشتری باید دنبال شود، بیان کرد: کشتارگاه‌ها باید تمامی لاشه‌ها را به مدت 24 ساعت در پیسرد نگه داری کنند چرا که با کاهش ph لاشه، احتمال بیماری تب کریمه کنگو از بین می‌رود.

مدیر عامل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: دامداران موظفند تمامی ضوابط بهداشتی از جمله سم پاشی علیه کنه‌ها را در واحد‌های دامداری و اسطبل ها انجام دهند تا احتمال خطر بیماری تب کریمه کنگو از بین رود.

بابایی در پایان تصریح کرد: با توجه به احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو در فصل گرما به افراد توصیه می‌شود که از مراکز و فروشگاه‌های مجاز گوشت مورد نیاز خود را خریداری کنند و در صورت تهیه نیاز خود از قصابی‌های محل، حتما گوشت دارای مهر دامپزشکی را بخرند و پس از خرید گوشت آن را به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری کنند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره شیوع تب کریمه کنگو در تهران گزارش نشده است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شیوع تب کریمه کنگو در تهران گزارش نشده است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید