کد مطلب: 46318 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سیروس گرجستانی : سینمای امروز ما بساز و بفروش است

سیروس گرجستانی : سینمای امروز ما بساز و بفروش است

سیروس گرجستانی گفت: «سینمای ما شبیه شهرمان شده است؛ یعنی سنت در حال فروپاشی است و مدرنیته لمپن جایگزین آن شده. بهتر است بگوییم سینمای بسازوبفروش تا اینکه بخواهیم لقب دیگری برای آن مد نظر داشته باشیم.»
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سینمای امروز ما بساز و بفروش است - our today cinema is Build and sell سینمای امروز ما بساز و بفروش است - our today cinema is Build and sell

به گزارش آسمونی : سیروس گرجستانی را عمدتاً در تلویزیون و در ایفای نقش‌های کمدی دیده‌ایم. او چند وقتی است در سینما همانند سال‌های قبل فعال شده و اکنون فیلم «تپلی و من» به کارگردانی حسین قناعت و بازی حسن معجونی را روی پرده دارد. او از باندبازی در سینما و ساخت فیلم‌های بی‌محتوا گلایه می‌کند. سیروس گرجستانی سال‌های سال است که مصاحبه نمی‌کند، اما این بار درباره سطح پایین سینما و ساخت آثار سخیف بااعتمادآنلاین صحبت کرده است.سیروس گرجستانی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درباره بازی در فیلم «تپلی و من» به اعتمادآنلاین گفت: «حسین قناعت کارگردان بسیار خوبی است. او فردی دغدغه‌مند است. این فیلم با ذوق خاصی ساخته شده است. همان‌طور که می‌دانید سینمای کودک و نوجوان ما امروز فلج است و کمتر فیلمی در حوزه کودک و نوجوان می‌شناسم که در سال‌های اخیر توانسته باشیم با ذوق برای دیدن آن به سینما‌ها برویم. کارگردان «تپلی و من» شخصی است که سینما، زاویه دوربین و متن را به خوبی می‌شناسد.»

گرجستانی ادامه داد: «قطعاً برای من یکی از نکات ویژه فیلم «تپلی و من»، حضور حسن معجونی بود. او بازیگری نرم و مخملی است که اصول حرفه‌ای را می‌شناسد و کار کردن در کنار او برایم لذت‌بخش بود. این فیلم مخاطب خود را پیدا کرده است و مطمئناً دیده می‌شود. من در فیلم «ما همه با هم هستیم» نیز ایفای نقش کردم، اما عقیده دارم فیلم بسیار بدی است که بویی از فرهنگ و هنر در ذات آن نیست.»

بازیگر سال‌های دور تلویزیون درباره حال و احوال این روز‌های سینما گفت: «سینمای ما شبیه شهرمان شده است؛ یعنی سنت در حال فروپاشی است و مدرنیته لمپن جایگزین آن شده. بهتر است بگوییم سینمای بسازوبفروش تا اینکه بخواهیم لقب دیگری برای آن مد نظر داشته باشیم.»سیروس گرجستانی در پایان گفت: «دیگر همه بر این باورند که سینما یک دورهمی خاص شده است و تعدادی از دوستان در آن هم میزبان هستند و هم مهمان؛ یعنی جایی برای شخص دیگری نیست. خبری از فیلمسازان مولف نیست. البته هستند کسانی مثل اصغر فرهادی که مدت‌های زیاد درباره یک موضوع فکر می‌کنند و نتیجه آن به بدنه سینما و فرهنگ کشور سود می‌رساند. متاسفم که عشق به سینما و فرهنگ دیگر اولویت ما نیست. دروغ گفتن به مردم باب شده است.»

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «سیروس گرجستانی : سینمای امروز ما بساز و بفروش است»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?