کد مطلب:  13990 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مواد غذایی که باید ارگانیک مصرف کنید

مواد غذایی که باید ارگانیک مصرف کنید

هنگامی که سخن از غذاهای سالم به میان می آید می توانید با خیال راحت از فواید غذاهای ارگانیک که فاقد سموم آفت...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

organic
organic

هنگامی که سخن از غذاهای سالم به میان می آید می توانید با خیال راحت از فواید غذاهای ارگانیک که فاقد سموم آفت کش ها و مواد افزودنی هستند لذت ببرید. اما از آنجایی که تولید غذاهای ارگانیک هزینه بر تر است کمتر در دسترس هستند اگرچه در سال های اخیر تلاش ها برای عرضه محصولات ارگانیک بیشتر شده است. اما به یاد داشته باشید یک سری از مواد غذایی هستند که باید حتما به صورت ارگانیک مصرف شوند. در زیر این غذاها را برای شما آورده ایم:

سبزیجات ریشه دار: سیب زمینی
سیب زمینی های معمولی که در سطح زمین رشد می کنند معمولا سموم دفع آفات به آن ها اسپری می شوند و خاک آن ها نیز با ضد قارچ ها درمان می شود. با خرید انواع ارگانیک شما می توانید از هر دوی این سموم اجتناب کنید. اگر به انواع ارگانیک دسترسی ندارید سیب زمینی های شیرین را امتحان کنید که در آن ها مقدار سموم مصرف شده به طور کلی کمتر است.

فلفل و کرفس   
این دو محصول به صورتی مشابه به آفت کش ها واکنش می دهند: مانند یک اسفنج، مواد شیمیایی را از طریق پوست خود جذب می کنند. به همین علت شما نمی توانید با شستشو یا پوست کندن آنها، مواد شیمیایی که در پوست شان نفوذ کرده است را از بین ببرید. بنابراین همیشه انواع ارگانیک آنها را انتخاب کنید.

organic (1)
organic (1)

سبزیجات برگ دار: کاهو، کلم، اسفناج
این مواد معمولا برای دفع کردن حشرات با حشره کش ها خیسانده می شوند. اما در انواع ارگانیک برای محافظت در برابر آفات از مواد غیر سمی استفاده می شود.

لبنیات: ماست، کره، پنیر، بستنی
علتی که باید این مواد را به صورت ارگانیک مصرف کرد این است که این مواد عنصر غالب در هر آشپزخانه هستند و روزانه مقداری زیادی از آن ها مصرف می شود. اما لبنیات غیر ارگانیک محصول گاوهایی هستند که با مواد غذایی دستکاری شده از لحاظ ژنتیکی و آنتی بیوتیک ها تغذیه می شوند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره مواد غذایی که باید ارگانیک مصرف کنید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «مواد غذایی که باید ارگانیک مصرف کنید» در کادر زیر بنویسید :

5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید