کد مطلب: 40770 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بهره‌برداری خط آهن قزوین – رشت تا ده روز دیگر

بهره‌برداری خط آهن قزوین – رشت تا ده روز دیگر

به گزارش آسمونی:معاون وزیر راه و شهرسازی از پایان طرح احداث خط آهن قزوین - رشت و آماده بهره برداری از آن...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بهره‌برداری خط آهن قزوین – رشت تا ده روز دیگر
بهره‌برداری خط آهن قزوین – رشت تا ده روز دیگر

به گزارش آسمونی:معاون وزیر راه و شهرسازی از پایان طرح احداث خط آهن قزوین - رشت و آماده بهره برداری از آن حداکثر تا 10 روز آینده خبر داد.

خیرالله خادمی امروز در حاشیه بازدید از ایستگاه مرکزی خط آهن رشت گفت: برای خط آهن قزوین - رشت با 185 کیلومتر ریل گذاری، 8 ایستگاه، 28 کیلومتر تونل، 9 کیلومتر پل و 22 میلیون متر مکعب خاکبرداری بیش از هزار و 850 میلیارد تومان از اعتبارات دولتی هزینه شده و ارزش فعلی این طرح حدود 6 هزار میلیارد تومان است.

وی افتتاح این طرح را زمینه تحقق کریدور نوستراک یا شمال جنوب دانست و گفت: این مسیر از رشت در دو جهت، یکی بسوی انزلی و دیگری تا آستارا پیش خواهد رفت تا علاوه بر اتصال به بندر انزلی، زمینه ی تحقق مسیر ریلی نوستراک مهیا شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی خط آهن قزوین - رشت را به لحاظ موقعیت جغرافیایی و استراتژیک منحصر دانست و ادامه داد: فراهم شدن امکان حمل 10 میلیون مسافر و 20 میلیون تن کالا در سال دستاوردی است که موقعیت ترانزیتی و منطقه‌ای کشور را به نحو چشمگیری ارتقاء خواهد داد.

وی همچنین از پیشرفت 25 درصدی فاز نخست خط آهن رشت - انزلی خبر داد و افزود: ساخت خط آهن این مسیر 40 کیلومتری در دو فاز طراحی شده و در فاز دوم آن نیز پیمانکار مستقر است و پیش‌بینی می شود در یک دوره سی ماهه به اتمام برسد.

خادمی تصریح کرد: با اتصال خط آهن قزوین-رشت به انزلی زمینه ی تحقق نوستراک از طریق دریای خزر مهیا می شود و ترانزیت کالا از شبه قاره ی هند به روسیه و اروپای شمالی انتقال می‌یابد.

منبع: ایسنا

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «بهره‌برداری خط آهن قزوین – رشت تا ده روز دیگر»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 2 = ?