کد مطلب: 18324 درج نظر
زمان مطالعه: 8 دقیقه
پیش بینی فوتبال اینترنتی

پیش بینی فوتبال اینترنتی

امروزه بسیاری از سایتها سرویس هایی با نام پیش بینی فوتبال اینترنتی راه اندازی کرده اند که برای بسیاری از...
زمان مطالعه: 8 دقیقه

bet2

امروزه بسیاری از سایتها سرویس هایی با نام پیش بینی فوتبال اینترنتی راه اندازی کرده اند که برای بسیاری از افراد به روشی برای کسب درآمد تبدیل شده است. پورتال آسمونی در این بخش اطلاعات بسیاری مفیدی در مورد پیش بینی اینترنتی فوتبال برای شما عزیزان تهیه و تنظیم کرده است که در ادامه می خوانید. همچنان ما را همراهی کنید.

گروهی از متخصصان کامپیوتر سرویسی را راه‌اندازی کرده‌اند که با دقتی بالا می‌تواند نتایج مسابقات فوتبال را پیش‌بینی کند. این سرویس می‌تواند دنیای شرط‌‌بندی و "تجارت پیش‌بینی" را متحول کند.

پیش‌بینی نتایج مسابقات ورزشی و به خصوص فوتبال که از پرطرفدارترین ورزش‌ها در جهان است٬ برای بسیاری سرگرمی و برای گروهی فراتر از سرگرمی است و نقش پررنگی در گذران زندگی‌شان دارد٬ چون اساسا با شرط‌بندی بر سر همین نتایج٬ روزگار می‌گذرانند.

حالا گروهی 9 نفره از متخصصان آی‌تی و فوتبال٬ با بهره‌گیری از الگوریتم‌هایی پیچیده برای تجزیه و تحلیل داده‌های مختلف٬ از اوضاع آب‌وهوایی گرفته تا حال و روز مربی تیم و اوضاع روحی و بدنی بازیکنان٬ استارت‌آپی راه انداخته‌اند که می‌تواند نتایج مسابقات فوتبال را با دقتی بالا برای کاربران پیش‌بینی کند.

الکس کورنیلوف٬ بنیان‌گذار اوکراینی این سرویس است که "بتگی" (Betegy) نام گرفته. بتگی آن‌طور که بنیانگذار آن در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان می‌گوید٬ تا جایی که می‌تواند داده‌های موجود را جمع‌آوری می‌کند٬ برای تحلیل در اختیار الگوریتم قرار می‌دهد و خروجی‌اش می‌تواند پیش‌بینی دقیق نتیجه بازی باشد.

تحول در دنیای شرط‌بندی

به گفته الکس کورنیلوف٬ این سرویس از دو لایه داده‌های مختلف برای پیش‌بینی نتیجه‌ها بهره می‌گیرد: لایه اول٬ نگاه به آمارهایی نظیر نتایج بازی‌های پیشین یک تیم و میانگین گل‌های زده‌ی آن است. لایه دوم٬ مجموعه اطلاعاتی مانند اوضاع آب و هوا و هر عامل دیگری است که می‌تواند بر روحیات و انگیزه‌های بازیکنان و مربیان تیم تاثیر بگذارد. گذشته از این٬ دانش و دقت این سرویس با هر بازی جدید افزایش می‌یابد چون داده‌های بیشتری برای تحلیل وضعیت و شرایط تیم‌های مورد نظر دارد.

این سرویس آنلاین همچنین قصد دارد "دستیار" کسانی باشد که به صورت جدی و پی‌گیرانه درگیر "تجارت پیش‌بینی" هستند و شرط‌بندی بر سر نتایج مسابقات از مهم‌ترین امور زندگی‌شان است.

الکس و همکارانش این سرویس را در ورشو٬ پایتخت لهستان٬ راه‌اندازی کرده‌اند. بتگی اکنون می‌تواند نتایج 21 لیگ مختلف فوتبال در سراسر جهان را پیش‌بینی کند و این رقم به زودی به 25 خواهد رسید. آنها قصد دارند به زودی امکان پیش‌بینی نتایج مسابقات تنیس و بسکتبال را هم به بتگی اضافه کنند.

bet3

میانگین 76 درصدی دقت و درستی پیش‌بینی‌ها


الکس کورنیلوف می‌گوید به طور میانگین 76 درصد پیش‌بینی‌های این سرویس درست از آب درمی‌آید و این رقم برای لیگ‌های مختلف تغییر می‌کند. مثلا برای لیگ برتر انگلیس که پیش‌بینی‌اش نسبتا راحت‌تر است٬ دقت پیش‌بینی‌های بتگی به 90 درصد می‌رسد و برای برخی لیگ‌های دیگر ممکن است تا حد 50 درصد پایین بیاید.

بنیان‌گذار این سرویس می‌گوید برای گسترش همکاری‌ها و جذب سرمایه برای توسعه این پروژه٬ مذاکرات خود با یکی از شبکه‌های اصلی تلویزیونی در آمریکا را آغاز کرده و به زودی با یکی از سرویس‌دهندگان موبایل در اروپا هم قرارداد همکاری امضا خواهد کرد.

قماربازان و کسانی که فعالانه در دنیای پیش‌بینی‌های ورزشی زندگی می‌کنند برای بهره‌گیری از نسخه کامل این سرویس باید حق اشتراک بپردازند و این یکی از مهم‌ترین منابع درآمد این سرویس خواهد بود. کمپانی BMP مستقر در برلین که از سرمایه‌گذاران فعال دنیای رسانه و فن‌آوری اطلاعات است٬ از اولین حامیان این ایده بوده و سهمی 30 درصدی در این پروژه دارد.

برگه‌های مجاز و غیرمجاز

مدت‌هاست که بحث برگه‌های پیش‌بینی فوتبال مطرح بوده و در درستی و نادرستی آنها ابهامات زیادی وجود دارد‌ مجوز این مسابقات را دو سالی بود که وزارت ارشاد صادر می‌کرد و البته جدیدا این برگه‌ها تحت لیسانس اتحادیه فوتبال همین آقای عزیزمحمدی منتشر می‌شود و قانونی به نظر می‌رسد‌ البته شرکت‌های کلاهبرداری هم در این زمینه در این زمینه فعالیت می‌کنند و از راه‌های فروش دستی و اینترنتی پول‌های کلانی به جیب می‌زنند‌ اما روند چطور است؟ روند این برگه‌های پیش‌بینی فوتبال به این ترتیب است که در یک برگه 15 یا 16 بازی وجود دارد که باید طبق تعرفه‌های قیمتی که پشت برگه وجود دارد نتایج بازی‌ها را به صورت ترکیبی از برد‌، باخت و مساوی در قالب تک نظر‌، دو نظر و سه نظر پیش‌بینی کنید‌، یعنی به عنوان مثال دیدار استقلال و پرسپولیس را می‌توانید به صوت تک برد ایران، تک مساوی‌، تک برد کره‌، برد و مساوی ایران یا برد ومساوی کره یا برد- برد پیش‌بینی کنید‌ اصلا اگر می‌خواهید می‌توانید برد و باخت و مساوی را با هم انتخاب کنید و در اصطلاح بازی را بخرید و اگر هر نتیجه‌ای اتفاق بیفتد شما امتیاز این بازی را می‌گیرید‌. برای بازی‌های دیگر هم می‌توانید ترکیبی از این انتخاب‌ها را به کار ببرید و بر اساس تعرفه‌ای پشت برگه و نگاهی به جیبتان در این مسابقه پیش‌بینی کنید‌.

bet1

مثلا قیمت 10 بازی دو نظر و شش بازی تک نظر 1024 تومان است. 11 بازی دو نظر 2048 و همین طور فاکتوریلی می‌توانید بالا بروید‌ مثلا قیمت شش بازی سه نظر و چهار بازی دو نظر 11664 تومان است‌. البته قیمت 10 بازی سه نظر 59 هزار تومان است ولی می‌توانید همه بازی‌ها را بخرید و منتظر باشید که برنده صددرصدی باشید ولی باید 43 میلیون تومان ناقابل را پرداخت کنید‌ آن وقت ممکن است 80 میلیون تومان ببرید ممکن است زیر 100 هزار تومان ببرید‌ اما فرآیند اعطای جوایز به این صورت است که از پولی تا زمان مشخصی که برگزارکننده مشخص می‌کند 65 درصد جایزه داده می‌شود که 80 درصد آن به نفر یا نفرات اول و 20 درصد دیگر به نفر یا نفرات دوم داده می‌شود‌. البته منظور از نفر یا نفرات اول کسانی است که 16 امتیاز بازی را گرفته باشند یا دارای بیشترین امتیاز باشند‌. نفر یا نفرات دوم هم یک امتیاز از بالاترین امتیاز نصیبشان شده است.‌ اگر به عنوان مثال در یک هفته 100 میلیون تومان جمع شود 65 میلیون آن جایزه داده می‌شود که 52 میلیون به نفر یا نفرات اول و 13 میلیون به نفر یا نفرات دوم داده می‌شود‌، اگر یک نفر بیشترین امتیاز را گرفته باشد 52 میلیون تومان را می‌گیرد و اگر تعداد نفرات اول پنج نفر باشد نفری 10 میلیون و 400 کاسب هستند‌ در هر حال باید 15 یا 16 بازی را درست پیش‌بینی کنید.‌ این سیستم که در ایران وجود دارد برای کسانی طراحی شده که بتوانند در هر طبقه‌ای در این مسابقات شرکت کنند و دقیقا توتویی است که در انگلستان برای طبقات فرودست و متوسط طراحی شده است.

با متقلبان برخورد می‌شود؟

خبرنگار «جهان‌صنعت» در یکی از مراکز مجاز شرط‌بندی در شرق تهران حاضر شده و با حاضران گفت‌وگو کرده است‌: «وقتی وارد این کار می‌شوید حس طرفداری از بین می‌رود مثلا اگر بارسلونا با تیم ته‌جدولی بازی داشته باشد تنها در صورتی پول خوبی نصیب شما می‌شود که بارسلونا ببازد حالا شما طرفدار بارسا هستید اما برد بارسا یعنی اینکه آن هفته جایزه‌ها به 500 هزار تومان نمی‌رسد اما بارسا و رئال ببازند ممکن است 100 میلیون تومان جایزه تک برنده باشد‌. اینجاست که وقتی بارسا بالای جدول است و احتیاجی به برد ندارد و می‌بازد، بنگاه‌های شرط‌بندی به صورت چندصد میلیون یورو سود می‌کنند و آدم به این بازی‌ها شک می‌کند‌.» یک نفر دیگر می‌گوید‌: «باید مواظب باشید کلاه سرتان نرود و برگه درست را برای خرید انتخاب کنید‌. وگرنه شرکت‌های متقلب زیاد هستند که برگه می‌زنند و امیداوریم مردم در برگه‌های شرکت‌های سالم شرکت کنند‌.»

برای گرفتن اطلاعات بیشتر با نماینده و مجری برگزاری شرط‌بندی همکلام می‌شویم تا درباره لاین اطلاعات بیشتری بگیریم‌: «برگه‌های ما سالم است چراکه قبل از شروع بازی‌ها فتوکل و همه برگه‌ها روی خروجی قرار می‌گیرد اما متاسفانه برخی شرکت‌ها برگه‌ها را کپی می‌کنند و مبالغ فروششان را ده برابر و بیست برابر می‌کنند و به عینه تقلب می‌کنند و برنده‌های کذایی و خیالی دارند و برگه‌های تقلبی‌شان را یک جا می‌کنند اما شرکتی که مجوز گرفته و ما این مجوز را به شما داده‌ایم هر هفته با برنده‌هایمان که از نقاط مختلف کشور است مصاحبه می‌کنیم و روی سایت می‌گذاریم. ‌

bet4

ما چندین کارشناس توتو داریم که هر هفته به دقت همه چیز را بررسی می‌کنند و از کوچک‌ترین تقلب جلوگیری می‌کنیم‌ البته خوشحالیم که مردم خودشان فوتبالی و فهیم هستند و خوب را از بد تشخیص می‌دهند. ما مجوز داریم و برای همه کارهایمان دلایل قانع‌کننده‌ای داریم‌. انتظار داریم با شرکت‌های بی‌مجوز و غیرقانونی برخورد شود‌.» البته این شرکت‌ها که برگه‌های پیش‌بینی فوتبال در نقاط مختلف کشور به خصوص در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان چه به صورت مجاز و چه به صورت غیرمجاز توزیع می‌کنند پولی را از کشور خارج نمی‌کنند اما محافل لاینی هستند که پول هنگفتی از کشور خارج می‌کنند.‌

لاین چیست؟

این سایت‌ها با ریشه نام BET یا نظیر آن اعدادی را برای هر بازی معرفی می‌کنند به عنوان مثال برای بازی‌های ایران اگر در دیدار استقلال و راه‌آهن سه عدد 2، 5/3 و 6 وجود داشته باشد به این معنی است که شانس برد استقلال بیشتر است و شما اگر 3000 تومان برای این بازی بگذارید اگر استقلال ببرد و شما برد استقلال را پیش‌بینی کرده باشید، شما 6000 تومان می‌برید‌، اگر مساوی را پیش‌بینی کرده باشید 10 هزار و 500 تومان و اگر راه‌آهن ببرد و شما برد راه‌آهن را پیش‌بینی کرده باشید 18000 تومان کاسب می‌شوید‌. البته می‌توانید ترکیبی از برد- برد یا برد- مساوی تیم‌ها را هم بگیرید و آن وقت مجموع ارقام را می‌برید‌. در چند بازی متفاوت این ارقام در هم ضرب می‌شوند و در صورت دو حالت بودن یک روش میانگین گرفته می‌شود و اعداد در هم ضرب می‌شود که همه قوانینش در سایت‌ها موجود است‌. مثلا در بازی پرسپولیس و نفت تهران اگر اعداد 2، 4 و 8 باشد و بالفرض راه‌آهن و نفت تهران‌، استقلال و پرسپولیس را می‌بردند و شما با پایه 3000 تومان باخت‌های این دو تیم را پیش‌بینی می‌کردید 144 هزار تومان برنده می‌شدید‌. البته کسی با 3000 تومان در این بازی شرکت نمی‌کند‌. اگر یک میلیون تومان می‌گذاشتید، 48 میلیون تومان برنده می‌شدید‌. آن وقت اگر بازی سومی در کار می‌بود و ضریبش درست درمی‌آمد یک میلیون ممکن بود، با ضریب به 100 میلیون و بالاتر هم برسد‌. برخی از پولدارها با 10 میلیون تومان جلو می‌آیند و آن وقت 10 میلیونشان ممکن است 500 میلیون شود ممکن هم هست چیزی گیرشان نیاید‌. این روش یک روش پرریسک است‌. همکار شما ممکن است یکی از اعضای این شبکه لاین باشد که البته ریال‌ها را به دلار تبدیل و به حساب مسوول شبکه‌اش واریز می‌کند و مسوول شبکه پول را از کشور خارج می‌کند آن وقت است که باید به همه چیز شک کرد‌ به رقابت‌های داخلی و خارجی‌ به لیگ برتر خودمان تا روزهایی که تیم‌های بزرگ باشگاهی فوتبال جهان به تیم‌های ضعیف می‌بازند و پول‌های چند میلیون یورویی جابه‌جا می‌شوند‌. به سرمربی یا بازیکن گفته می‌شود پنالتی بده، بباز، بالاتر از یکی دو گل بخور تا از مثلا 500 میلیون یورویی که نصیب ما می‌شود 50 میلیون یورویش به حساب تو واریز کنیم‌! پولی چندده برابر پولی که مبلغ قرارداد بازیکن است‌. حتی سراغ داوران هم می‌روند‌ شما اگر جای بازیکن یا داور باشید قبول نمی‌کنید؟ حالا فکر کنید چنین پیشنهادهایی در لیگ برتر و لیگ یک داده شود، آن وقت تکلیف ما با این بازیکن‌های عشق پول چیست؟

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «پیش بینی فوتبال اینترنتی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 8 = ?