کد مطلب:  52585 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مشاهده گربه پالاس و پلنگ در فیروزکوه

مشاهده گربه پالاس و پلنگ در فیروزکوه

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه از مشاهده و تصویربرداری سه قلاده پلنگ و یک قلاده گربه پالاس در مناطق تحت مدیریت این شهرستان خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مشاهده گربه پالاس و پلنگ در فیروزکوه
مشاهده گربه پالاس و پلنگ در فیروزکوه
مشاهده گربه پالاس و پلنگ در فیروزکوه - observation of Pallas's cat and leopards in Firoozkooh

به گزارش آسمونی : فرشاد فیروزنیا با اعلام این خبر گفت: ماموران اجرایی این اداره حین گشت و کنترل مناطق طبیعی، موفق به مشاهده و تصویربرداری از یک قلاده پلنگ ماده و دو توله پلنگ احتمالا نابالغ در فواصلی نزدیک به هم شدند.

وی با اشاره به اینکه وجود این گونه ارزشمند در این منطقه نشانگر مناسب بودن زیستگاه برای حیات آن است، اظهار کرد: با توجه به اهمیت حفظ تنوع زیستی شهرستان فیروزکوه به ویژه پلنگ ایرانی و خرس قهوه‌ای، تشکیل کارگروه حفاظت از این گونه ها یکی از کارهای ضروریست که از برنامه‌های پیش بینی شده و قابل اجرا در سال جاری است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فیروزنیا در پایان به مشاهده و تصویر برداری از یک قلاده گربه پالاس وحشی توسط محیط بانان اثر طبیعی ملی تنگه واشی حین گشت و کنترل منطقه اشاره کرد و گفت: گربه پالاس از نایاب ترین گربه های وحشی ایران و جهان به شمار می آید و این گونه از حیوانات شب فعال، بسیار هوشیار و مشاهده آن بسیار دشوار است.

نظر خود را درباره «مشاهده گربه پالاس و پلنگ در فیروزکوه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید