کد مطلب: 19113 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روش استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار

روش استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار

سرانجام سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن همراه به نام اشخاص روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن همراه به نام اشخاص روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی راه‌اندازی شد و می توان با استفاده از آن از تعداد سیم کارت هایی که به نام یک شخص است با خبر شد. این خدمات فقط به افراد حقیقی داده می‌شود که حداقل یک سیم‌کارت در یکی از اپراتورهای چهارگانه داشته باشند. این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه کنید تا از جزییات آن مطلع شوید.

سامانه استعلام تعداد سیم کارت

 تمامی مشترکان تلفن همراه می‌توانند با مراجعه به پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در بخش خدمات الکترونیک یا در آدرس اینترنتی mobilecount.cra.ir به این سامانه مراجعه و از تعداد سیم‌‌کارت‌هائی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.

مشترکان تلفن همراه هر کدام از اپراتورها باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه وارد کنند. پس از ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه، پیامکی برای مشترکان ارسال می‌شود که تعداد سیم‌کارت‌های ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه در این پیامک درج شده است.

در این سامانه کلیه مشترکان چهار اپراتور کشوری همراه که حداقل یک سیم‌کارت به نام خود در یک اپراتور داشته و کد ملی‌شان نیز در بانک اطلاعاتی اپراتور تامین کننده سیم‌کارت به صورت صحیح ثبت شده است، می‌توانند با علامت زدن دو چک باکس‌، از تعداد خطوطی که به نامشان در هریک از اپراتورهای مذکور ثبت شده، مطلع شوند.

نحوه استعلام تعداد سیم کارت با کد ملی

1- قوانین سامانه استعلام سرویس های مشترکین را تأیید و دکمه مرحله بعد را انتخاب کنید.

روش استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار
روش استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار

2- مشخصات هویتی خود را وارد کنید. قسمت های ستاره دار باید پر شود

number-of-mobile-phone-subscribers-inquiry-method
number-of-mobile-phone-subscribers-inquiry-method

3- در این مرحله صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود و پیامک تعداد سیم کارت برای شما ارسال می شود.

روش استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار
روش استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار

استعلام تعداد سیم کارت با پیامک

برای اینکه از تعداد سیم کارت های خود به روش پیامکی مطلع شوید، باید کد ملی خود را به سامانه 3000150 ارسال کنید. هم چنین، با مراجعه به دفاتر امور مشترکان اپراتورها نسبت به مسدودسازي سیم کارت هایی که با نام شما فعال شده و از آن ها مطلع نیستید، اقدام نمایید.

نکات مهم استعلام تعداد سیم کارت

◊ هر مشترک در هر دوره 10روزه فقط یک‌بار می‌تواند از این سامانه تعداد خطوط خود را استعلام کند.

◊ درصورتی که از آخرین استعلام بیش از 10روز گذشته ولی موفق به استعلام نشده باشید می‌توانید ازطریق آدرس MobileCount@CRA.IR موضوع را با مدیریت سامانه درمیان گذاشته تا نسبت به رفع ایراد اقدام شود. با وارد کردن اطلاعات اولیه، کد رهگیری به شما داده خواهد و پس از آن پیامکی با محتوای تعداد سیم‌کارت‌ها در هر اپراتور برایتان ارسال خواهد شد.

◊ مشترکین باید درصورت مشاهده مغایرت به دفاتر خدمات مشترکین اپراتورها مراجعه کنند.

◊ درصورتی‌ که تعداد اعلام شده کمتر از میزان مورد انتظارتان بود به‌معنای آن است که برخی از سیم کارت‌های در اختیارتان به نام شما در بانک اطلاعاتی اپراتورها ثبت نشده، یا اطلاعات هویتی برای بعضی از خطوط در اختیارتان فاقد کد ملی بوده یا کد ملی ثبت شده صحیح نیست.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «روش استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 8 = ?