مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  19113 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده

استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده

تنوع اپراتورها در ایران و خدمات مختلف هر کدام باعث شده است که تقریبا تمام مردم چند سیم کارت از اپراتورهای مختلف خریداری کنند؛ اما چگونه میتوان پیگیری کرد؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن همراه به نام اشخاص روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی راه‌اندازی شد و می توان با استفاده از آن از تعداد سیم کارت هایی که به نام یک شخص است با خبر شد. این خدمات فقط به افراد حقیقی داده می‌شود که حداقل یک سیم‌کارت در یکی از اپراتورهای چهارگانه داشته باشند. این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه کنید تا از جزییات آن مطلع شوید.

سایت جستجوی تعداد سیم کارت های ثبت شده

https://mobilecount.cra.ir/#!Home

همه مشترکان چهار اپراتور اصلی کشور (همراه اول، ایرانسل، تالیا و رایتل) که حداقل یک سیم کارت به نام خود در یک اپراتور داشته اند و کد ملی آنها هم به طور صحیح ثبت شده است قادر هستند از تعداد سیم کارت هایی که به نامشان ثبت شده مطلع شوند. برای اطلاع از سیم کارت هایی که به نامتان ثبت شده است کافی است به آدرس اینترنتی این سایت رفته و مشخصات خود را وارد کنید تا از تعداد سیم کارت هایی که به نامتان ثبت شده اطلاع یابید.

مشترکان تلفن همراه هر کدام از اپراتورها باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه وارد کنند. پس از ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه، پیامکی برای مشترکان ارسال می‌شود که تعداد سیم‌کارت‌های ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه در این پیامک درج شده است.

نحوه استعلام تعداد سیم کارت با کد ملی

قوانین سامانه استعلام سرویس های مشترکین را تأیید و دکمه مرحله بعد را انتخاب کنید.

روش استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار
روش استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار

مشخصات هویتی خود را وارد کنید. قسمت های ستاره دار باید پر شود.

ورود اطلاعات در سامانه پیگیری تعداد خطوط سیم کارت
ورود اطلاعات در سامانه پیگیری تعداد خطوط سیم کارت

در این مرحله صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود و پیامک تعداد سیم کارت برای شما ارسال می شود.

نتیجه تعداد سیم کارت
نتیجه تعداد سیم کارت

استعلام تعداد سیم کارت با پیامک

برای اینکه از تعداد سیم کارت های خود به روش پیامکی مطلع شوید، باید کد ملی خود را به سامانه 3000150 ارسال کنید. هم چنین، با مراجعه به دفاتر امور مشترکان اپراتورها نسبت به مسدودسازي سیم کارت هایی که با نام شما فعال شده و از آن ها مطلع نیستید، اقدام نمایید.

نکات مهم استعلام تعداد سیم کارت

  • هر مشترک در هر دوره 10روزه فقط یک‌بار می‌تواند از این سامانه تعداد خطوط خود را استعلام کند.
  • درصورتی که از آخرین استعلام بیش از 10روز گذشته ولی موفق به استعلام نشده باشید می‌توانید ازطریق آدرس MobileCount@CRA.IR موضوع را با مدیریت سامانه درمیان گذاشته تا نسبت به رفع ایراد اقدام شود. با وارد کردن اطلاعات اولیه، کد رهگیری به شما داده خواهد و پس از آن پیامکی با محتوای تعداد سیم‌کارت‌ها در هر اپراتور برایتان ارسال خواهد شد.
  • مشترکین باید درصورت مشاهده مغایرت به دفاتر خدمات مشترکین اپراتورها مراجعه کنند.
  • درصورتی‌ که تعداد اعلام شده کمتر از میزان مورد انتظارتان بود به‌معنای آن است که برخی از سیم کارت‌های در اختیارتان به نام شما در بانک اطلاعاتی اپراتورها ثبت نشده، یا اطلاعات هویتی برای بعضی از خطوط در اختیارتان فاقد کد ملی بوده یا کد ملی ثبت شده صحیح نیست.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «استعلام تعداد سیم کارت ثبت شده» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید