مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  9457 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آبشار نوژیان

آبشار نوژیان

آسمونی : آبشار نوژیان از مرتفع‌ترین آبشارهای ایران در استان لرستان واقع شده است. این آبشار در 38 کیلومتری...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
nozhian-waterfall(3)
nozhian-waterfall(3)

آسمونی : آبشار نوژیان از مرتفع‌ترین آبشارهای ایران در استان لرستان واقع شده است. این آبشار در 38 کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد بخش پاپی به ارتفاع 95 متر وعرض تاج 5 متر است.

آبشار نوژیان 46اُمین اثر ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در 27 اسفند 1387 در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت.

nozhian-waterfall(2)
nozhian-waterfall(2)

جغرافیا

گردشگاه جنگلی نوژیان بالای کوه تاف قرار دارد. در کوه تاف انواع گیاهان دارویی می رویند و دارای طبیعتی زیبا و دیدنی است .مردم و گردشگران زیادی برای تماشای این آبشار زیبا و برای جمع آوری گیاهان دارویی به این ناحیه می آیند.

راه ارتباطی آن از طریق خرم‌آباد به گردنه نوژیان جاده آسفالته و یا از راه آهن به ایستگاه کشور و از آن طرف هم با یای پیاده حدود 2 ساعت پیاده روی به سمت آبشار است.

nozhian-waterfall(1)
nozhian-waterfall(1)

مسیر دسترسی

دسترسی به این آبشار ازطریق مسیر الیگودرز به شول آباد امکان پذیر است بهترین راه رسیدن به آبشار چکان از طریق جاده شوسه مورزرین- شول‌آباد و بهارکار است. راه دیگر که آسفالت است از طریق خرم‌آباد، سپیددشت، شول‌آباد می‌باشد.

آبشار نوژیان یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای ایران در 51 کیلو متری جنوب شرقی خرم آباد ،بخش پاپی واقع شده است و دارای ارتفاع 95 متر و عرض تاج پنج متر است.

این آبشار زیبا در کنار روستای قدیمی و منحصر به فردی به همین نام قراردارد.روستای نوژیان تقریبا در 40 کیلومتری خرم‌آباد واقع شده و بین کوه تاف در خاور و جنوب خاوری و کوه 80 پهلو در جنوب و جنوب باختری محصور شده است. این روستا از طریق شهر خرم‌آباد با جاده‌ای کامل و آسفالته قابل دسترسی است.

مناظر اطراف آبشار نوژیان بسیار زیبا و دلفریب و روح انگیز است به همین دلیل هر ساله، بسیاری از گردشگران و مسافران را به سوی خود جذب می‌کند.

nozhian-waterfall
nozhian-waterfall

هوای مطلوب، طبیعت بکر و آب خنک رودخانه محل مناسبی برای پرورش ماهیهای سردآبی از جمله قزل آلا شده است.

گردشگاه جنگلی نوژیان بالای کوه تاف قرار دارد؛ در کوه تاف انواع گیاهان دارویی می‌رویند که همواره بسیاری از مردم برای تماشای این آبشار زیبا و هم چنین برای جمع آوری گیاهان دارویی به این ناحیه می‌آیند و اوقات فراغت خود را در آنجا می‌گذرانند طبیعت بکر این منطقه و همچنین وجود آبشار زیبای نوژیان آن را به محلی زیبا و دیدنی بدل کرده است.

مسیر دسترسی به آبشار زیبای نوژیان از طریق خرم آباد به گردنه نوژیان است؛ جاده این آبشار جاده آسفالته بوده و همچنین می‌توان از طریق راه آهن و با کمی پیاده روی به دیدار این آبشار زیبا رفت.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آبشار نوژیان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آبشار نوژیان» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید