کد مطلب:  57886 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بالاخره تکلیف سفر‌های نوروزی چه شد؟

بالاخره تکلیف سفر‌های نوروزی چه شد؟

بر اساس شرایط بیماری در شهر‌های مختلف تکلیف سفر‌ها تعیین خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

همانطور که می دانید، عید نوروز در راه است و بسیاری از مردم می خواهند برای سفرهای احتمالی خود برنامه ریزی کنند. اما آیا بخاطر ویروس کرونا، نوروز امسال هم همانند سال گذشته خواهد شد؟

به گزارش آسمونی، رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در صداوسیما توضیحاتی داد که در ادامه می بینید.

اگر با رشد بیماری مواجه نشویم محدودیت‌ها کم می شود و مردم می توانند به سفر نوروزی بروند.

بالاخره تکلیف سفر‌های نوروزی چه شد؟
بالاخره تکلیف سفر‌های نوروزی چه شد؟

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در پنجاه و نهمین نشست کمیته که با حضور دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور و سایر اعضای کمیته برگزار شد؛ با اشاره به کاهش رعایت شیوه نامه‌ها از سوی مردم، گفت: شیوه نامه‌ها تا جایی موثر هستند که رعایت شوند و قدرت اعمال قانون را داشته باشیم. در این نشست پیشنهاد شد که اگر با رشد بیماری مواجه نشویم محدودیت‌ها کم شود که مردم بتوانند به سفر نوروزی بروند.

بر اساس شرایط بیماری در شهر‌های مختلف تکلیف سفر‌ها تعیین خواهد شد.

از دیگر مواردی که به آن اشاره شد کنترل افراد دارای تست مثبت در ایام نوروز است و در صورت جابجایی ضمن جلوگیری از تردد به جهت اینکه برای آحاد جامعه خطر دارند مشمول جریمه خواهند شد.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه در شرایط عادی تصمیم گیری انجام نمی‌شود و طوری باید پیش برویم که بیماری پیشرفت نکند و جامعه دچار تنش نشود، تاکید کرد: موارد و شیوه نامه‌هایی که باید رعایت شود در ایام نوروز مشخص‌تر باشد و وضعیت شهر‌ها معلوم و محدودیت‌ها برای سفر‌های نوروزی اعمال شود.

وی ادامه داد: به امید خدا قبل از نوروز با تعیین یک بازه زمانی 20 روزه، یک بسته‌ای که شامل رعایت شیوه نامه‌ها و محدودیت‌ها خواهد بود، برای اینکه مردم بتوانند برای نوروز برنامه ریزی کنند، اعلام خواهد شد و بر اساس شرایط بیماری در شهر‌های مختلف تکلیف سفر‌ها تعیین خواهد شد.

 

: برای دریافت مشاوره درباره بالاخره تکلیف سفر‌های نوروزی چه شد؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بالاخره تکلیف سفر‌های نوروزی چه شد؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید