کد مطلب:  8935  درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
حالا با اینترپل دنبال مهرداد پولادی بگردید

حالا با اینترپل دنبال مهرداد پولادی بگردید

1393/11/08تیم ملی هم به تهران بازگشت و همان‌طور که خیلی‌ها حدس می‌زدند مهرداد پولادی را به‌همراه نداشت و...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

1393/11/08

تیم ملی هم به تهران بازگشت و همان‌طور که خیلی‌ها حدس می‌زدند مهرداد پولادی را به‌همراه نداشت و حالا مسئولانی که برای رفتن پولادی به استرالیا پادرمیانی کرده بودند، مانده‌اند و دستانی خالی و افکار عمومی که از ابتدای امر با بخشش‌های این‌چنینی مخالفت کرده بودند.

به گزارش آسمونی به نقل از  ایسنا،پرونده مهرداد پولادی بازیکن متخلفی که مثل تعداد زیادی از فوتبالیست‌های متخلف دیگر با اسناد جعلی به کارت پایان خدمت رسیده بود روز به روز ابعاد عجیب‌تری به خود می‌گیرد و حالا با اتمام کار تیم ملی در استرالیا علاوه بر تبعات سنگین برای خودش پای خیلی از مسئولان مملکتی را هم به میان کشید. همان افرادی که در آستانه اعزام تیم ملی به استرالیا بر خلاف نظر افکار عمومی و با نادیده گرفتن قانون برای مدت کوتاهی از اقدام قانونی علیه این بازیکن متخلف دست کشیدند و حالا که مرغ از قفس پریده، نشسته‌اند و از مراحل قانونی پیگیری این پرونده سخن می‌گویند.

بعد از رسانه‌ای شدن ماجرای کارت‌های پایان خدمت، سازمان نظام وظیفه وارد کار شد و با ابطال کارت‌های جعلی برای تعدادی از متخلفان برگه اعزام به خدمت صادر کرد که بنا به گفته سردار موسی کمالی بسیاری از آن‌ها این روزها دوره آموزشی‌شان هم به پایان رسیده است. اگرچه همچنان اخباری مبنی بر اعزام چهره‌های سرشناس این پرونده به پادگان‌ها منتشر نشده و نهایت کاری که صورت گرفته تغییر تیم این بازیکنان در لیگ برتر به تیم‌های مثلا نظامی بود.

اما در میان سیل این اخبار بود که نام مهرداد پولادی هم به‌عنوان یکی از متخلفان مطرح شد؛ متخلفی که برخلاف دیگران پیگیر کارش نشده بود و سری به نظام وظیفه نزده بود و به مسئولانی که در حال پیگیری پرونده بودند دهن‌کجی کرده بود. مهرداد پولادی تقریباً بعد از جام‌جهانی غیب شد تا اینکه سرانجام سر از قطر درآورد و در حالی که بازیکن پرسپولیس بود در شرایطی عجیب و با پادرمیانی فیفا به الشحانیه پیوست. کاری که صدای مسئولان پرسپولیس را هم درآورد. در روزهایی که افکار عمومی با حساسیت بالا مسأله کارت‌ پایان خدمت را پیگیری می‌کرد، خبر رسید که مهرداد پولادی با کارت پایان خدمت جعلی‌اش به همراه تیم ملی به اردوی پرتغال رفته است و به این ترتیب اقدام فدراسیون فوتبال فوتبال در حمایت از یک بازیکن متخلف به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و خبر رسید که پولادی از تیم ملی محروم شد.

بعد از این محرومیت بود که مسئولان سازمان نظام وظیفه بارها و بارها از رسیدگی قانونی به پرونده این متخلفان و در صدر آن‌ها مهرداد پولادی اشاره کردند اما باز هم خبری نشد تا اینکه در آستانه جام ملت‌ها و حتی در حالی که یک روز قبل از اعزام تیم ملی به استرالیا، سردار موسی کمالی از بخشیده نشدن پولادی سخن می‌گفت، با پادرمیانی مقامات عالی‌رتبه کشوری، مهرداد پولادی به تیم ملی بخشیده شد تا به همراه این تیم به استرالیا برود.

در همان روزها هم این سوال مطرح شد که این مسئولان بلندپایه چه تضمینی از این بازیکن متخلف گرفته‌اند که او را حتی بصورت موقت اینگونه بخشیدند؟ از سوی دیگر پر واضح بود که پولادی که با یک قرارداد بزرگ و میلیاردی به الشحانیه رفته بود چگونه بعد از پایان جام ملت‌‎ها با فسخ قرارداد راهی تهران و احیاناً پادگان‌ها خواهد شد؟ با اینکه شواهد خیلی روشن اعلام می‌کرد که احتمال بازگشت مهرداد پولادی به کشور بعد از جام ملت‌ها پائین است، اما مسئولان او را به تیم ملی هدیه دادند و حالا آن‌ها مانده‌اند و افکار عمومی که از مسئولان پاسخ درستی می‌خواهند. آن هم در چنین مسأله مهمی که مردم احساس می‌کردند در حق آن‌ها اجحاف شده و در اجرای قانون برای تبعیض قائل شده‌اند.

نکته جالب اینجاست که مسئولان در حالی این بخشش را شامل حال مهرداد پولادی کرده‌اند که او حتی یک‌بار هم در طول این ماجرا عذرخواهی نکرده است و حتی بعد از پایان کار تیم ملی در استرالیا از مسئولانی که از اعتبار و آبروی خود برای حضور او مایه گذاشته‌اند هم تشکر نکرده تا دهن‌کجی خود را به این قضیه بیشتر از قبل نشان دهد.

حالا مسئولان از پیگیری قضایی این مسأله و به میان کشیدن پای اینترپُل برای بازگرداندن او به کشور سخن می‌گویند. اگر در وقت مقتضی این دوستان به وظایف قانونی خود به خوبی عمل می‌کردند و قانون را فدای مصلحت‌اندیشی‌ها نمی‌کردند و به افکار عمومی احترام می‌گذاشتند، شاید کار به اینجا نمی‌کشید که حالا بخواهند با اینترپُل پیگیر ماجرا باشند.

: برای دریافت مشاوره درباره حالا با اینترپل دنبال مهرداد پولادی بگردید فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «حالا با اینترپل دنبال مهرداد پولادی بگردید» در کادر زیر بنویسید :

2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید