کد مطلب:  5360 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی نواک جوکوویچ

بیوگرافی نواک جوکوویچ

نوواک جوکوویچ تنیسور معروف صربستانی است که وی را مرد شماره یک تنیس می نامند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نواک جوکوویچ تنیسور معروف جهان است که اهل صربستان می باشد. وی تنیس را از 4 سالگی شروع کرد. جوکوویچ جزء هفت بازیکنی است که توانسته‌ اند هر چهار گرند اسلم را برنده شوند و تنها بازیکن تاریخ تنیس مدرن است که حداقل دو بار در هر چهار گرند اسلم موفق به ثبت قهرمانی شده‌. در ادامه با آسمونی باشید و بیوگرافی و همچنین ماجرای دیپورت شدن او از استرالیا در ژانویه 2022 را هم ببینید.

درباره نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ
نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ (Novak Djokovic) متولد 22 مه 1987 در بلگراد، صربستان است. وی یک تنیسور حرفه‌ ای صرب است. او موفق شده است 2 سال متوالی بازیکن شماره یک دنیا لقب بگیرد. نام پدرش سردیان و مادرش دیانا است او دو برادر کوچکتر از خود به نامهای مارکو و جورجی دارد که هر دو تنیسور هستند. نواک جوکوویچ از چهار سالگی تنیس را آغاز کرد سپس در شش سالگی زیر نظر تنیسور سابق صربستان یلنا گنچیچ تنیس را ادامه داد. نواک شش سال در کنار گنچیچ تنیس را تمرین دید و در طول این شش سال استعداد او در تنیس نظر همه را به خود جلب کرد و گنچیچ او را برای ادامه تنیس به نیکولا پیلیچ معرفی کرد و در سال 1999 نواک تنیس خود را در کنار پیلیچ ادامه داد.

ورزش حرفه ای

مسابقه نواک جوکوویچ
مسابقه نواک جوکوویچ

جوکوویچ در چهارده سالگی رقابت در مسابقات جهانی را شروع کرد و توانست در مسابقات قهرمانی اروپا در رقابتهای تک نفره-دونفره و تیمی قهرمان شود. بعد از چند سال جوکوویچ و خانواده‌ اش در مونته کارلو-موناکو در فرانسه اقامت گزیدند و در سال 2006 او با تنیسور سابق اسلواکی مارین وایدا شروع به کار کرد. جوکوویچ در سال 2006 با رسیدن دور یک چهارم نهایی گرند اسلم رولند گاروس و دور چهارم در ویمبلدون خود را به جمع چهل تنیسور برتر جهان رساند. سه هفته بعد از ویمبلدون او اولین قهرمانی خود را در مسابقات آمسفورت در هلند با غلبه بر نسکولاس ماسو از هلند جشن گرفت. سپس او دومین قهرمانی خود را در مسابقات متس در فرانسه بدست آورد و توانست به جمع 20 تنیسور برتر جهان ملحق شود. جوکوویج 3 بار عنوان نائب قهرمانی مسابقات اوپن آمریکا را در سالهای 2007 ، 2010 و 2012 با شکست در برابر فدرر، نادال و ماری بدست آورد.

ازدواج

نواک جوکوویچ و همسرش
نواک جوکوویچ و همسرش

نواک جوکوویچ در سال 2005 وقتی 18 ساله بود با یلینا در دبیرستان آشنا و زندگی مشترکی را تشکیل داد آنها رسما سال 2014 با هم ازدواج کردند. حاصل این ازدواج یک پسر بنام استفان متولد 2014 و دخترش تارا متولد 2017 است.

حواشی

دیپورت نواک جوکوویچ از استرالیا
دیپورت نواک جوکوویچ از استرالیا

نواک جوکوویچ در 16 ژانویه 2022 به دلیل تزریق نکردن واکسن کرونا از استرالیا اخراج شد. وی که برای شرکت در مسابقات اوپن 2022 به استرالیا رفته بود به دلیل اینکه واکسن کرونا را دریافت نکرده دادگاه فدرال کشور استرالیا تصمیم گرفت به مرد شماره یک تنیس جهان ویزا ندهد.

پسر و دختر نواک جوکوویچ
پسر و دختر نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ از هواداران پروپاقرص باشگاه میلان ایتالیا است. او یکی از اعضای کلیسای مسیحی ارتدوکس صرب است. قد وی 187 سانتی متر است. وی به رنگ نارنجی و سیاه علاقه دارد.

نواک جوکوویچ و رافائل نادال
نواک جوکوویچ و رافائل نادال
قهرمانی نوواک جوکوویچ در فرانسه
قهرمانی نوواک جوکوویچ در فرانسه

 

 

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی نواک جوکوویچ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی نواک جوکوویچ» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید