کد مطلب:  21578  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی در تمام کشور را نداریم/ تشخیص هویت در انتخابات الکترونیکی شد

آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی در تمام کشور را نداریم/ تشخیص هویت در انتخابات الکترونیکی شد

به گزارش آسمونی:عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر که روز یکشنبه 8 اسفند در محل...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی در تمام کشور را نداریم/ تشخیص هویت در انتخابات الکترونیکی شد
آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی در تمام کشور را نداریم/ تشخیص هویت در انتخابات الکترونیکی شد
به گزارش آسمونی:عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر که روز یکشنبه 8 اسفند در محل وزارت کشور برگزار شد، در تشریح جلسه با بیان اینکه نشست امروز با اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور استانداران، فرمانده نیروی انتظامی، دادستان و رؤسای بهزیستی در 12 استان بود، اظهارداشت: به دنبال طرح فوق‌العاده مقابله با موادمخدر 2 موضوع مورد بحث قرار گرفت که یکی از این موضوعات جمع آوری معتادین متهاجر و خرده فروشان بود.

رحمانی فضلی تأکید کرد: این طرح از شش ماه گذشته در تهران اجرایی شده و در طول این 4 ماه از 20 اسفند تا اواخر خرداد سال آینده در 12 استان کشور عملیاتی خواهد شد.

وزیر کشور ادامه داد: با شناسایی 40 هزار معتاد متهاجر در مرحله اول 25 الی 30 هزار نفر جمع آوری می‌شوند و با تمهیدات و امکانات نیز بقیه موارد را شناسایی خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه صیانت و توانمندسازی این معتادان در دستور کارمان قرار دارد اظهار کرد: فرماندهان نیروی انتظامی و مسئولان قوه قضاییه نظرات خود را مطرح کردند و قرار بر این شد 12 استان برنامه خود را تا آخر هفته ابلاغ کنند و بعد از تصویب برنامه و منابع لازم تهیه و امکانات لازم لحاظ شود.

رحمانی فضلی اضافه کرد: در ابتدا ما یک استان را به صورت الگو بررسی کردیم و در حال حاضر تهران در این زمینه موفق بوده است. برخی مراکز ماده 16 در بعضی استان‌ها با کمبود مواجه است و قرار نیست این مراکز ترک اعتیاد را خودمان بسازیم چون هزینه‌های بهره‌وری آن بالاست و باید از ساختمان‌های بدون استفاده در این زمینه استفاده کرد.

وزیر کشور تأکید کرد: در این زمینه نیز می‌توانیم از ظرفیت مراکز ماده 15 بخش خصوصی نیز استفاده کنیم.  

وی با اشاره به آخرین تمهیدات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیکی گفت: از گذشته نیز اعلام کردیم که آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی در سطح کل کشور را نداریم اما 14 الی 15 هزار شعب اخذ رأی انتخابات شوراها شاید الکترونیکی شود.


رحمانی فضلی افزود: به نظر نمی‌رسد انتخابات ریاست جمهوری الکترونیکی برگزار شود ما بعد از انتخابات مجلس سال گذشته با شورای نگهبان مذاکراتی داشتیم و مواردی پیرامون نرم افزار و سخت افزار مطرح شد و حکم‌ها و کارشناسان شورای نگهبان 3 دستگاه را مشخص کرده بودند.

وزیر کشور تأکید کرد: به دنبال این اقدام وزارت کشور تأییدیه آن را گرفت اما سفارش دادن و تهیه این دستگاه‌ها زمان‌بر است و نمی‌توان در اخذ و شمارش آرا به صورت الکترونیکی اقدام کرد. اما تشخیص هویت الکترونیکی خواهد شد و با این روش بیش از 96 درصد از فعالیت‌هایمان الکترونیکی می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی در تمام کشور را نداریم/ تشخیص هویت در انتخابات الکترونیکی شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی در تمام کشور را نداریم/ تشخیص هویت در انتخابات الکترونیکی شد» در کادر زیر بنویسید :

9 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید