کد مطلب:  25782 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پرواز موشک کره شمالی از فراز ژاپن؛ درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت

پرواز موشک کره شمالی از فراز ژاپن؛ درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت

به گزارش آسمونی:در پی تازه‌ترین آزمایش موشکی کره شمالی، که با عبور موشک از فراز خاک ژاپن همراه بود،...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پرواز موشک کره شمالی از فراز ژاپن؛ درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت
پرواز موشک کره شمالی از فراز ژاپن؛ درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت

به گزارش آسمونی:در پی تازه‌ترین آزمایش موشکی کره شمالی، که با عبور موشک از فراز خاک ژاپن همراه بود، مقام‌های آمریکا، ژاپن و کره جنوبی از افزایش فشارها و نشان دادن «واکنشی‌ قوی» به پیونگ‌یانگ سخن گفته‌اند. شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به رسانه‌ها گفت این موشک بالستیک که به سوی منطقه "توهوکو" واقع در شمال این کشور شلیک شده بود، از آسمان ژاپن عبور کرده است.

بنابر گزارش رسانه‌های محلی، این موشک به سه قسمت تقسیم شده و درون دریا سقوط کرده است.

در دقایق اولیه پس از شلیک این موشک، دولت به مردم ساکن این منطقه هشدار داده و از آنان خواسته بود تا در ساختمان‌های مقاوم یا پناهگاه‌های زیرزمینی پناه بگیرند.

به گزارش CNBCسخنگوی ریاست‌جمهوری کره‌جنوبی از تشکیل شورای امنیتی ملی این کشور خبر داد که ساعت 7 صبح به وقت محلی و برای بررسی این موضوع تشکیل جلسه خواهد داد.

آمریکا، ژاپن و کره‌جنوبی از افزایش فشارها بر کره شمالی خبر دادند

در پی تازه‌ترین آزمایش موشکی کره شمالی، مقام‌های آمریکا، ژاپن و کره جنوبی از افزایش فشارها و نشان دادن «واکنشی‌ قوی» به پیونگ‌یانگ سخن گفته‌اند.

به گفته دفتر نخست‌وزیر ژاپن، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، و شینزو ابه، توافق کرده‌اند بر تلاش‌های خود برای وارد کردن فشارهای بیشتر بر کره شمالی بیافزایند.

براساس گزارش رسانه‌های خارجی، آقای ابه، آزمایش اخیر کره شمالی را «تهدیدی شدید» توصیف کرده و گفته این اقدام انزجارآور، اقدامی بی‌سابقه و جدی است. نخست‌وزیر ژاپن در عین حال خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد شده‌است. شورای امنیت به‌تازگی قطع‌نامه‌ای را در پیوند با آزمایش‌های نظامی کره شمالی تصویب کرده که تحریم‌های تازه‌ای را علیه پیونگ‌یانگ اعمال می‌کند. اجرایی‌شدن کامل تحریم‌ها ممکن است به طور قابل‌توجهی از درآمد خارجی کره شمالی بکاهد. شورای امنیت، آزمایش‌های بالیستیک و هسته‌ای از سوی کره شمالی را منع کرده‌است.

همزمان با گفته‌های نخست‌وزیر ژاپن، رئیس ستاد مشترک ایالات متحده و همتای او در کره جنوبی نیز گفت‌وگو و توافق کرده‌اند دو طرف باید واکنشی شدید نشان داده و از جمله به پی‌گیری تدابیر نظامی، اقدام کنند. مون جه‌این، رئیس‌جمهوری آن کشور نیز از ارتش خواسته‌ است ظرفیت‌ها و آمادگی‌های دفاعی خود، برای مقابله با حمله احتمالی از طرف کره شمالی را نشان دهد.

سخنگوی آقای مون به خبرنگاران گفته قرار است یک جنگنده اف 15 با پرتاب بمب‌های مارک84 در نزدیکی نقطه مرزی دو کشور، این ظرفیت‌های دفاعی را به نمایش بگذارد.

پرتاب موشک، یا تمرینات محدودی هوایی یا نظامی، پس از آزمایش‌های موشکی کره شمالی، موضوع تازه‌ای نیست و سابقه دارد. تازه‌ترین آزمایش موشکی کره شمالی صبح هفتم شهریور ماه انجام شد؛ این‌بار موشک پرتاب‌شده، پیش از آن‌که از هم جدا شده و در آب‌های اطراف ساحل ژاپن فرود آید، از فراز خاک آن کشور عبور کرد.

مقام‌های ژاپنی می‌گویند این موشک نزدیک به 2700 کیلومتر را طی کرده و به ارتفاع 550 کیلومتری رسیده‌است. با این حساب، به احتمال زیاد از موشک‌های بالیستیک میان-دوربردی است که پیونگ‌یانگ در اردیبهشت‌ماه آزمایش کرده بود. این دسته از موشک‌ها به احتمال زیاد از قابلیت رسیدن به خاک آمریکا برخوردار هستند. پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده، گفته آزمایش تازه تهدیدی را متوجه شمال قاره آمریکا نمی‌کند.

منبع: آفتاب نیوز

: برای دریافت مشاوره درباره پرواز موشک کره شمالی از فراز ژاپن؛ درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پرواز موشک کره شمالی از فراز ژاپن؛ درخواست تشکیل جلسه شورای امنیت» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید