کد مطلب:  30050 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 10 دقیقه
تور کره شمالی

تور کره شمالی

اگر قصد سفر به کره شمالی با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور کره...
زمان مطالعه: 10 دقیقه
تور کره شمالی
تور کره شمالی


اگر قصد سفر به کره شمالی با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور کره شمالی ، اطلاعات تور کره شمالی ، جاذبه های تور کره شمالی ، مکان های تور کره شمالی و ... را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

راهنمای تور کره شمالی

شاید فکر کنید به خاطر تنش زیاد، دولت کره برای گردشگران محدودیت قائل است. اما اینگونه نیست. در مورد چگونگی سفر به کره شمالی بحث می‌کنیم. با آسمونی همراه باشید.

با وجود روابط پر تنش میان آمریکا و کره شمالی و افزایش آن از سوی پیونگ یانگ، این کشور منزوی، مانند دیگر شهروندان روی شهروندان آمریکائی باز است. اما اگر بخواهید به کره‌ شمالی سفر کنید باید چه کاری انجام دهید؟

جهانگردی به شدت منحصر به فرد است، بنابراین رزرو تور با راهنما از طریق یکی از ده یا چند شرکت تاییدشده توسط شرکت بین‌المللی سفر دولتی کره‌شمالی، تنها راه سفر به کره شمالی است، حتی اگر شما بخواهید به تنهایی سفر کنید.

چگونه به کره شمالی سفر کنیم

در ژانویه 2010 کره شمالی قوانین خود را تغییر داد تا به مسافران آمریکایی اجازه دهد به‌ صورت رسمی همراه با تور راهنما در هر زمان از سال از کره شمالی دیدن کنند. قبلا شهروندان آمریکایی فقط اجازه داشتند در طول بازی‌های مشهور که معمولا در اواخر تابستان یا اوایل زمستان برگزار می‌شد وارد این کشور شوند.

«تور کوریو» (Koryo Tours) مستقر در پکن، که از سال 1992 برای مسافرت به کره‌شمالی اختصاص یافته ‌است، می‌گوید با تجدید نظر در قانون نحوه سفر به کره شمالی شاهد افزایش بازدید از طرف شهروندان آمریکایی هستیم.

north-korea-tour
north-korea-tour


«هانا باراکلو» (Hannah Barraclough) مدیر تور کوریو می‌گوید:

ما با علاقه بیشتری روبرو هستیم. حدود یک سوم از 2 هزار توریست معمولی ما آمریکایی هستند.

با وجود تغییر در قوانین، شهروندان آمریکایی هنوز با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند که روی دیگر گردشگران اعمال نمی‌شود. برای مثال آن‌ها فقط می‌توانند از طریق هواپیما وارد این کشور شوند، برخلاف دیگر گردشگران که از چین با قطار وارد می‌شوند.

باراکلو می‌گوید به‌ غیر از روزنامه‌نگاران اکثر درخواست‌های ویزای کره شمالی (شامل شهروندان آمریکایی) بدون مشکل تایید می‌شود.

بدون در نظر گرفتن اینکه شما تنها هستید یا با گروه، دو راهنمای کره‌ای توسط شرکت بین‌المللی سفر دولتی کره شمالی برای شما به کار گرفته می‌شود و یک راننده همیشه شما را همراهی می‌کند. این بدان معناست که شما نمی‌توانید به تنهایی بیرون بروید.

وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که نگرانی خود را درباره سفر به کره شمالی ادامه می‌دهد. دولت کره شمالی هر کس را که برای اولین بار بدون تایید اجازه رسمی و یک ویزای ورود از سوی دولت خود وارد جمهوری کره شمالی شود بازداشت و تحت تعقیب قرار داده و محکوم می‌کند.

آیا می توانم تلفن همراه خود را بیاورم؟

در ژانویه امسال مسئولین کره شمالی اعلام کردند که مسافران دیگر نیاز به تسلیم کردن موبایل خود قبل از ورود به کشور ندارند. شما پوششی از سوی شبکه تلفن خود در کشور ندارید اما ممکن است یک سیم کارت از دکه فرودگاه پیونگ یانگ بخرید.

پرداخت شما برای سیم کارت شامل ارسال و دریافت تماس بین‌المللی یا تماس‌های خارجی‌ با تلفن در پیونگ یانگ می‌شود. دسترسی به اینترنت پرسرعت یا پیامک بین‌المللی وجود ندارد و شما نمی‌توانید تا با راهنمای خود زمانی که آن‌ها در شبکه جداگانه کره شمالی هستند، تماس بگیرید.

تور کره شمالی
تور کره شمالی


تاریخ های کلیدی

اکثر شرکت‌های گردشگری مکان‌های اصلی کره شمالی را پیشنهاد می‌دهند، آثار تاریخی پیونگ یانگ، موزه‌ها و جاذبه‌های طبیعی، اما راهی برای تنوع در برنامه‌های سفر شما وجود دارد.

برای مثال، یک برنامه جدید در بعضی تورها، بازدید از «زمین‌های مردم رونگنا» (the Rungna People's Pleasure Ground) است. یک شهر بازی که سال گذشته افتتاح شده است.

در کنار جاذبه‌ها، اکثر بازدیدکننده‌های کره شمالی، زمان بازدید خود را با جشن استادانه برنامه‌ریزی می‌کنند. در اینجا بعضی از تاریخ‌های کلیدی تور کوریو پیشنهادی برای سال 2013 آورده شده‌ است.

تولد کیم جونگ ایل

16 فوریه هفتاد و یکمین سالروز تولد کیم جونگ ایل است، اکنون در کره شمالی به عنوان «روز درخشش ستاره‌ها» (The Day of the Shining Star) شناخته می‌شود.

کوریو می‌گوید:

16 فوریه به عنوان یک روز تعطیل باقی خواهد ماند و ما آن را به خوبی دیگر یادبودها با فعالیت‌های ورزشی و یک رقص دسته‌جمعی جشن می‌گیریم.

north-korea-tour
north-korea-tour


تولد کیم ایل سونگ

روز بزرگ دیگری از تعطیلات، 15 آوریل صد و یکمین سالگرد تولد موسس کره شمالی کیم ایل سونگ است. که به‌ عنوان «روز خورشید» (The Day of the Sun) شناخته می‌شود.

روز ارتش

کوریو می‌گوید: 25 آوریل هشتاد و یکمین سالروز تاسیس ارتش مردمی کره شمالی است، یک روز جشن برای نظامیان و کهنه سربازان ارتش و تقریبا همه مردم کره شمالی.

جشن اول ماه مه

درست مثل بقیه جهان، کره شمالی اول مه را به‌ عنوان «روز کارگر» (Labor Day) جشن می‌گیرد.

کوریو می‌گوید:

این بهترین روز برای همه است تا با حضور خود در جشنواره محلی در «پارک تائه سونگ سان» (Taesongsan park) با مردم محلی برخورد داشته باشند.

تور کره شمالی
تور کره شمالی


روز پیروزی

27 ژولای 1953 روزی بود که آتش‌بس جنگ کره امضا شد، به مناسبت جشن سالانه در کره شمالی به عنوان روز پیروزی جشن گرفته می‌شود.

بازی‌های جمعی

روز پیروزی موجب شده است تا بازی‌های دسته جمعی پیونگ یانگ شکل گیرد، یک بلیط داغ برای توریست‌ها، که معمولا از ژولای تا اکتبر برگزار می‌شود. همچنین به‌ عنوان «آری رانگ» (Arirang) شناخته می‌شود. این رویداد هنری و ژیمناستیک به همراه شرکت بیش 100 هزار نوازنده در یک منظره رنگارنگ برگزار خواهد شد.

بسته‌ای که شامل بلیط برای شروع بازی‌های دسته جمعی می‌شود در حدود 4 میلیون و 800 هزار تومان است.

خطوط هوایی که به کره شمالی سفر می‌کنند و از طریق پکن پرواز می‌کنند شامل کره ایر،  چین ایر و کوریو ایر می‌شود. هیچ شهروند آمریکایی گزینه‌ای جهت مسافرت با قطار از چین ندارد.

گردشگری در کره شمالی و روایت زندگی مردم کره شمالی

وقتی که صحبت از کره شمالی می شود، همه ما نا خود آگاه به یاد کیم جونگ اون رهبر این کشور و حکومت دیکتاتور مانندش می افتیم. علی رغم آن که این مسئله تمامی موضوعات دیگر پیرامون کره شمالی را تحت تاثیر قرار می دهد، اما نباید از مسائل جالب در این رابطه غافل شویم. یکی از بحث هایی که همواره مورد توجه قرار گرفته، نوع زندگی مردم این کشور در شرایط انزوای بین المللی است.

بر اساس گفته های کسانی که توانسته اند خودشان را از کره شمالی نجات دهند، زندگی تحت قانون های سخت گیرانه کیم جونگ اون، حالتی یکنواخت و خسته کننده دارد. با این حال، تصاویری از این کشور منتشر شده که مکان های دیدنی و توریستی پیونگ یانگ پایتخت این کشور را نشان می دهند.

فرودگاه بین المللی سونان در کره شمالی

پیونگ یانگ اخیرا این فرودگاه را بازسازی نموده و امکانات مدرنی به آن افزوده است. یکی از ناظران روسی کره شمالی و یکی از شهروندانی که از این کشور مهاجرت نموده، در این رابطه می گویند: “فرودگاه سونان یکی از تنها مکان هایی است که نیازی به بازسازی ندارد. فردوگاه قبلی بسیار قدیمی بود و شما باید برای سوار شدن به هواپیما و پشت سر گذاشتن بازرسی ها، زمان زیادی صرف می کردید.”

north-korea-tour
north-korea-tour


دخترانی که فوتبال بازی می کنند

آن ها به جای استفاده از کفش های تمرینی، از نوع ورزشی آن ها استفاده می کنند. کسانی که در مدارس و آکادمی های مختلف ورزشی حضور دارند، باید هزینه کفش را خودشان پرداخت کنند (چیزی در حدود 100 دلار.) اعضا معمولا کفش های ارزان تر را خریداری می کنند، به همین دلیل نباید انتظار دوام بالا را از آن ها داشت.

تیم ملی فوتبال زنان کره شمالی توانسته در سطح آسیا و جهان به موفقیت های زیادی دست یابد. بازیکنان مجبورند بر روی آسفالت یا حیاط مدرسه تمرین کنند و انتخاب دیگری ندارند.”

برج خیابان ریومیونگ در کره شمالی

این برج در ورودی خیابان کامسونگ واقع شده و تنها ساختمان قوسی دائمی در کره شمالی محسوب می شود. آن ها در هنگام بازسازی، شعرها و نوشته های روی آن را نیز تغییر می دهند. معمولا بر روی برج چنین کلماتی نوشته شده است: “کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل همیشه با ما هستند.”

قرار است مسئولان شهری تا پایان سال 3000 خانه جدید در خیابان ریومیونگ بسازند.

برج مخابراتی شبکه «KCTV» کره شمالی

نمایی از این برج که به تلویزیون مرکزی این کشور تعلق دارد را مشاهده می کنید. ارتفاع آن به بیش از 250 متر می رسد و در منطقه مورانبانگ پیونگ یانگ واقع شده است. این سازه از نظر امنیتی در سطح بالایی قرار دارد و یکی از بهترین ساخته های کره شمالی محسوب می گردد. تمام نیروهای امنیتی همواره در حالت آماده باش (برای این برج) به سر می برند.
تور کره شمالی
تور کره شمالی


طاق پیروزی کره شمالی

تنها خودروهایی که دارای پلاک 727 هستند، می توانند از خیابان زیر این طاق عبور نمایند. این بنا به مناسبت آزاد کردن کره شمالی از چنگال ژاپن توسط رهبر این کشور ساخته شد. بعد از این ماجرا، مردم پیونگ یانگ انتظار داشتند که فردی با موهای خاکستری را مشاهده کنند، اما آن ها با دیدن کیم ایل سونگ 30 ساله که ظاهر مناسبی هم نداشت، به شدت نا امید گشتند.

رستوران شناور در رودخانه تائدونگ

این قایق جدید برای شهروندان ثروتمند و گردشگران به آب انداخته شده است. قایق مذکور درست جلوی میدان کیم ایل سونگ قرار دارد و به دوربین های مدار بسته نیز مجهز شده است.

ساعت شلوغی در پیونگ یانگ و کره شمالی

پایتخت کره شمالی در مواقع شلوغی، وضع بسیار وحشتناکی پیدا می کند. معمولا دزدها از این فرصت برای سرقت کیف و ساعت مردم استفاده می کنند. ظاهرا مردم این کشور چندان قوانین را رعایت نمی کنند و تنها هنگام دیدن توریست ها این کار را انجام می دهند.

بانوان زن در پایتخت کره شمالی

آن ها وظیفه خود را به خوبی انجام می دهند و تلاش می کنند نظم و امنیت را در پیونگ یانگ برقرار سازند. دستگاهی که در دست آن ها قرار دارد، برای کنترل چراغ های راهنمایی به صورت دستی کاربرد دارد.
north-korea-tour
north-korea-tour


منظره ای از شمال شرق در رودخانه تائِدونگ

طی 5 سال گذشته، روشنایی و استفاده از چراغ ها بسیار بیشتر شده است. البته این حالت فعلا بیشتر در مناطق مرکزی دیده می شود و مشخص نیست که دیگر مکان ها نیز از نور زیاد استفاده نمایند. اگر کمی دقت کنید، خواهید دید که پشت این ساختمان های روشن، مناطق تاریک زیادی به چشم می خورد. به نظر می رسد در زمینه برق نیز شاهد بی عدالتی و نابرابری هستیم.

قسمت شرقی پیونگ یانگ در کنار رودخانه، معمولا تاریک است. مردمی که در آن جا حضور دارند، شرایط را همانند زندگی در حومه شهر می دانند. آن ها به ندرت می توانند از برق استفاده کنند.

تور کره شمالی
تور کره شمالی


هتل ریوگیانگ در کره شمالی

این سازه در سال 1980 میلادی ساخته شده و اخیرا نیز مورد بازسازی قرار گرفته است. هتل ریوگیانگ بلندترین ساختمان پیونگ یانگ به شمار می رود. برخی مردم می گویند که اسکلت ساختمان این هتل ناقص است و تنها در صورتی می تواند باز شود که تمام آن را دوباره از اول بسازند. عده ای این هتل را زشت ترین سازه شهر می دانند. .

کشتی مسافر بری گیونگ بونگ

تنها کشتی سفری و مسافری پیونگ یانگ را مشاهده می کنید. این وسیله برای سفر بین ژاپن و کره شمالی مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از افراد دورگه (کره شمالی-ژاپنی) توسط دولت مرکزی فریب داده شدند و با این کشتی در کره شمالی پهلو گرفتند.

گفته می شود که وسیله مذکور از اشک های دورگه ها ساخته شده است. آن ها به کره شمالی آمدند و دیگر اجازه بازگشت شان به ژاپن صادر نشد.

north-korea-tour
north-korea-tour


دانشجویان کره شمالی

آن ها همانند دانش آموزان مدرسه لباس فرم به تن دارند. هنوز هیچ کس نمی داند که چرا افراد بزرگسال باید همانند دانش آموزان دبیرستانی لباس بپوشند.

لیگ بانوان

آن ها در کارهای تبلیغاتی، کار های منزل و فعالیت های اجتماعی شرکت دارند.

سیاست های تبلیغاتی سونگون

واژه سونگون به سیاست های نظامی کره شمالی اطلاق می گردد. با وجود آن که مردم به تغییر آن امیدوار هستند، اما در حال حاضر همان روند قبلی دنبال می شود. باید منتظر ماند و دید که شرایط کنونی تا چه زمانی پایدار خواهد ماند.

وسایل تبلیغاتی سیار

به خاطر کمبود بنزین، وسایلی وجود دارند که در حومه شهر و در فصل های کشاورزی بهار و پاییز، برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند.

دوچرخه های برقی در کره شمالی

کسانی که می توانند چنین دوچرخه هایی را خریداری نمایند، به طور حتم وضعیت مالی خوبی دارند.

جمع کردن شن و ماسه برای ساخت و ساز

هنگامی که ذخایر شن و ماسه کارگاه های ساختمانی کاهش یابد، دولت به مردم دستور می دهد که مقدار بیشتری از آن ها را تهیه نمایند. همه اقشار مجبورند به حریم رودخانه ها مراجعه کنند و شن، ماسه و قلوه سنگ بیاورند. اگر به سمت کوه ها بروید، با جمله «جنگل ها را حفظ کنیم» مواجه می شوید؛ در حالی که دیگر فضای سبز چندانی باقی نمانده است.

تور کره شمالی
تور کره شمالی


ورزشگاه می دی

این ورزشگاه در سال 1989 میلادی در جزیره رونرا آغاز به کار کرد. سازه مذکور به قدری بزرگ است که می تواند 150 هزار نفر را درون خود جای دهد. در زمان های نه چندان دور، وضعیت امکانات رفاهی و سرویس های بهداشتی این مجموعه چندان مناسب نبود. این ورزشگاه یکی از نمادهای کره شمالی است، اما نمای بیرونی و درون آن تفاوت زیادی با یکدیگر دارد.

ظاهر مردم این کشور

بر خلاف دیگر نقاط جهان، بانوان کره ای بیشتر به مردهای چاق تمایل نشان می دهند. این علامت برای آن ها به معنای پولدار بودن شماست. البته این مسئله با محدودیت هایی نیز مواجه است. کسانی که میزان چاقی شان همانند رهبر کره شمالی باشد، از محبوبیت زیادی برخوردار نیستند.

جاسوسان ایستگاه پیونگ یانگ

خودروی مشکی رنگ به بخش امنیتی سیاسی دولت تعلق دارد. باید حسابی حواس خود را جمع کنید تا در دام آن ها نیفتید.

غروب خورشید در میدان کیم ایل سونگ

مردم با ترس و شک های ناشی از حکومت دیکتاتوری این کشور زندگی می کنند. درون خیابان های پیونگ یانگ، شور و شوق و عشق همراه با درد مشاهده می شود.
نظر خود را درباره «تور کره شمالی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید