اجباری نبودن شرکت در فوق برنامه‌های مدارس هیئت امنایی | آسمونی
کد مطلب: 45757 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اجباری نبودن شرکت در فوق برنامه‌های مدارس هیئت امنایی

اجباری نبودن شرکت در فوق برنامه‌های مدارس هیئت امنایی

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش درباره کم توجهی به قانون در برخی مدارس هیئت امنایی بویژه در زمینه دریافت خارج از مصوبه هزینه خدمات فوق برنامه در ایام ثبت نام اظهار کرد: هزینه خدمات فوق برنامه در شروع فصل ثبت نام به صورت رسمی ابلاغ می‌شود. مدارس موظف هستند مصوبه شورای آموزش وپرورش درباره هزینه فوق برنامه را در معرض دید عموم قرار دهند.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اجباری نبودن شرکت در فوق برنامه‌های مدارس هیئت امنایی - Non-compulsory attendance at multi-management schools
اجباری نبودن شرکت در فوق برنامه‌های مدارس هیئت امنایی - Non-compulsory attendance at multi-management schools
اجباری نبودن شرکت در فوق برنامه‌های مدارس هیئت امنایی - Non-compulsory attendance at multi-management schools

به گزارش آسمونی : رسول پاپایی با بیان اینکه مدارس هیئت امنایی عمدتاً از مزیت آموزشی بهتری نسبت به سایر مدارس برخوردار هستند اما قانع نیستیم و نظارت جدی را بر این مدارس شروع کرده ایم اظهار کرد: تا کنون در 27 استان مدارس به صورت کامل و 100 درصد بازدید شده‌اند و مابقی هم در حال انجام است.وی افزود: نظارت‌ها به خوبی شروع شده و در تهران به صورت ویژه از ابتدای سال تیم‌های بازرسی از سوی ستاد هر هفته به منظور بررسی و سنجش سطح کیفی آموزش و فوق برنامه‌ها به مناطق 19 گانه تهران اعزام می‌شوند و طبق آخرین آمارها بیش از 190 مدرسه از 300 مدرسه هیئت امنایی در تهران را مورد بازرسی قرار داده‌اند البته علاوه بر تیم‌های نظارتی ستاد، بازرسان خود استان نیز مشغول بررسی و امر نظارت هستند.

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هر جا اشکالات جدی مشاهده شده، برای اصلاح انعکاس داده و مجدد بازرسی برای بررسی اعمال اصلاحات انجام می‌شود اظهار کرد: طرح دیگری تحت عنوان طرح همتا نیز وجود دارد که در 29 استان به طور کامل اجرا شده است و بر اساس آن کارشناسان یک استان به استان دیگر می‌روند و از مدارس هیئت امنایی بازدید می‌کنند.پاپایی ادامه داد: هدف از این طرح استفاده از تجربیات کاری و خلاقیت در مدارس دیگر است. به این ترتیب کارشناسان تجارب استان دیگر را به استان خود منتقل می‌کنند که فرصت ارزشمندی برای ارتقای مدارس هیئت امنایی است.

وی در ادامه درباره تخلف برخی از مدارس هیئت امنایی بویژه در زمینه دریافت هزینه های خارج از مصوبه خدمات فوق برنامه در ایام ثبت نام اظهار کرد: هزینه خدمات فوق برنامه با تصویب شورای آموزش و پرورش در شروع فصل ثبت نام به صورت رسمی ابلاغ می‌شود. مدارس موظف هستند مصوبه شورا آموزش وپرورش را در خصوص هزینه فوق برنامه را در معرض دید عموم قرار دهند. همچنین اولیا باید در نظر داشته باشند که شرکت در فوق برنامه‌ها اجباری نیست و اختیاری است اما برنامه ریزی مدارس به گونه‌ای است که خانواده ها خودشان تمایل دارند فرزندشان حتماً در برنامه‌ها شرکت کند.مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش افزود: اگر مدرسه‌ای تخلف کرده باشند، خانواده‌ها می‌توانند به حوزه‌های نظارتی ادارات آموزش و پرورش مناطق اطلاع دهند. سال گذشته لغو مجوز هیئت امنایی نداشتیم و تنها به چندین مدرسه تذکر داده شد.

پاپایی همچنین با تاکید بر اینکه مدارس هیئت امنایی آزمون ورودی ندارند؛ درباره مدارس نمونه دولتی دوره متوسطه اول که مقرر شد طبق مصوبه شورای عالی، به هیئت امنایی تبدیل شوند گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی، مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم نداریم و مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم با رعایت ضوابط حاکم بر مدارس هیات امنایی می توانند به شیوه مدیریت هیات امنایی ادامه فعالیت دهند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره اجباری نبودن شرکت در فوق برنامه‌های مدارس هیئت امنایی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «اجباری نبودن شرکت در فوق برنامه‌های مدارس هیئت امنایی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 9 = ?