کد مطلب: 2070 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دلیل کاهش قیمت محصولات نوکیا

دلیل کاهش قیمت محصولات نوکیا

شرکت نوکیا از زیان 41/1 میلیارد یورویی خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی خبر داد. نوکیا در این مدت سهم بیشتری...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

شرکت نوکیا از زیان 41/1 میلیارد یورویی خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی خبر داد.

نوکیا در این مدت سهم بیشتری از بازار خود را به دو رقیبش یعنی سامسونگ و اپل واگذار کرد. فروش نوکیا در این مدت با کاهش 19 درصدی به 5/7 میلیارد یورو رسید. فروش گوشی‌های هوشمند نوکیا نیز با افت 34 درصدی بالغ بر 54/1 میلیارد یورو شد.

نوکیا به مدت بیش از یک دهه رهبر بازار گوشی تلفن همراه بود، اما در حال حاضر با رقبای سرسختی مانند سامسونگ و اپل مواجه شده است. به گزارش بی.بی.سی، هفته گذشته نوکیا در رقابت با شرکت‌های دیگر قیمت یکی از محصولاتش را در آمریکا کاهش داد تا بتواند در کورس رقابت در بازار موبایل باقی بماند. نوکیا که تا به حال به دنبال اخراج نیروی کار برای خروج از بحران بوده، این بار به روش تازه‌ای روی آورده است.
به گزارش دیلی فاینانس، کاهش قابل توجه قیمت بسیاری از تولیدات و گوشی‌های ساخت این شرکت روش تازه‌ای است که نوکیا به آن روی آورده است.

این شرکت فنلاندی که تا قبل از عرضه ‌آی‌فون و گوشی‌های آندرویدی برترین تولیدکننده تلفن همراه در دنیا بود، برای جلب مشتریان در مواردی قیمت گوشی‌های عرضه شده به بازار را به نصف کاهش داده است.

به‌عنوان مثال قیمت گوشی‌های Lumia 900 این شرکت که از طریق قراردادهای مشترک با اپراتورها به فروش می‌رسند از 99 دلار به 50 دلار کاهش یافته است. Lumia 900 مجهز به سیستم‌عامل ویندوز فون 7 مایکروسافت است و این شرکت امید فراوانی دارد به هر نحو ممکن توجه عموم را به این ثمره همکاری مشترک با مایکروسافت جلب کند، البته برخی رقبای نوکیا هم دست به اقدامات مشابهی زده‌اند و به عنوان مثال سامسونگ هم قیمت برخی گوشی‌های خود را تا 25 درصد کاهش داده است، اما نوکیا با کاهش 50 درصدی از همه رقبای خود پیشی گرفته است. با این حال هنوز هیچ یک از این دو شرکت از اپل پیشی نگرفته‌اند.

: برای دریافت مشاوره درباره دلیل کاهش قیمت محصولات نوکیا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «دلیل کاهش قیمت محصولات نوکیا» در کادر زیر بنویسید :

2 * 9 = ?