کد مطلب:  40292 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تلاش می‌کنیم ازدواج زیر 13 سال در جامعه نداشته باشیم / کسی موافق افزایش سن ازدواج نیست

تلاش می‌کنیم ازدواج زیر 13 سال در جامعه نداشته باشیم / کسی موافق افزایش سن ازدواج نیست

به گزارش آسمونی:معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده درباره انتشار کلیپ‌هایی درخصوص ازدواج نوجوانان...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تلاش می‌کنیم ازدواج زیر 13 سال در جامعه نداشته باشیم / کسی موافق افزایش سن ازدواج نیست
تلاش می‌کنیم ازدواج زیر 13 سال در جامعه نداشته باشیم / کسی موافق افزایش سن ازدواج نیست

به گزارش آسمونی:معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده درباره انتشار کلیپ‌هایی درخصوص ازدواج نوجوانان در فضای مجازی گفت: انتشار این کلیپ‌ها به نظرم آدرس اشتباه دادن است چراکه اصلا کسی مخالف ازدواج یک دختر و پسر 18 ساله و 16 ساله نیست و مسئله ما در حال حاضر ازدواج‌های اجباری زیر 13 سال است.

معصومه ابتکار درباره انتشار کلیپ‌هایی درباره ازدواج نوجوانان در فضای مجازی گفت: انتشار این کلیپ‌ها به نظرم آدرس اشتباه دادن است چراکه اصلا کسی مخالف ازدواج یک دختر و پسر 18 ساله و 16 ساله نیست. اگر حقوق این افراد رعایت شده و ازدواج آگاهانه باشد، انتخاب خودشان است و این ازدواج نوعی انتخاب فردی است اما ازدواج از یک سنی پایین‌تر برای جامعه غیرقابل قبول است.

 وی با بیان اینکه مسئله ما در حال حاضر ازدواج‌های اجباری زیر 13 سال است، ادامه داد: کسی موافق این نیست که سن ازدواج افزایش پیدا کند و ما نمی‌گوییم طرفدار این هستیم که جوانان در سنین بیش از 20 سال ازدواج کنند. صحبت‌ و بحث ما درباره سقف ازدواج نیست بلکه ما در حال حاضر روی کف سن ازدواج یعنی ازدواج اجباری کودکان بحث می‌کنیم.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم ازدواج زیر 13 سال را به هیچ عنوان در جامعه نداشته باشیم چراکه در خیلی از اوقات این ازدواج‌ها هم اجباری است و هم مبتنی بر موازینی غیر از موازین شرعی، انسانی و اخلاقی است و گاهی اوقات دختران در این سن خرید و فروش می‌شوند. ما نگران این موضوعات هستیم.

ابتکار تصریح کرد: دختری که در این سن از هیچ حق و حقوقی برخوردار نیست حتی پسرها هم از هیچ حقوقی در این سن برخوردار نیستند و حق رای ندارند نمی‌توانند گواهی‌نامه دریافت کنند، نمی‌توانند حساب بانکی کنند چرا باید وارد شرایطی شوند که نسبت به آینده خود هیچ اختیاری نداشته باشد و ما روی این موضوع کار کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به مهد کودک در بند زندان زنان گفت: در زندان‌هایی که من بازدید کردم وضعیت بد نبود البته برخی دارای مشکلاتی بود که ما با سازمان زندان‌ها مکاتباتی را برای رفع این مشکلات انجام دادیم اما در مجموع در 6 استان‌‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، کرمان، خوزستان و البرز وضعیت خوبی داشتند.

معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: با سازمان زندان‌ها مکاتباتی را انجام دادیم تا مشکلات مهدکودک‌ها برطرف شود اما تلاش ما این است که مادر زندانی نداشته باشیم.

منبع: ایلنا

: برای دریافت مشاوره درباره تلاش می‌کنیم ازدواج زیر 13 سال در جامعه نداشته باشیم / کسی موافق افزایش سن ازدواج نیست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تلاش می‌کنیم ازدواج زیر 13 سال در جامعه نداشته باشیم / کسی موافق افزایش سن ازدواج نیست» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید