کد مطلب:  50972 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
50 ایرانی در "ووهان" هستند ولی هیچ ایرانی تاکنون به کرونا مبتلا نشده است

50 ایرانی در "ووهان" هستند ولی هیچ ایرانی تاکنون به کرونا مبتلا نشده است

با گسترش شیوع ویروس کرونا در چین و مشاهده مواردی از مبتلایان به این ویروس در برخی کشورهای دیگر از جمله در اروپا و آمریکا، تمهیدات شدید و جدی‌تری از سوی دولت چین برای مهار این بیماری اتخاذ شده است در عین حال دیگر کشورهای جهان نیز تمهیدات خاص خود را برای جلوگیری از ورود احتمالی مبتلایان به این ویروس به مرزهای خود در نظر گرفته‌اند که ایران نیز از این جمله است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هیچ ایرانی تاکنون به کرونا مبتلا نشده است - no Iranians have ever been infected with Corona
هیچ ایرانی تاکنون به کرونا مبتلا نشده است - no Iranians have ever been infected with Corona
هیچ ایرانی تاکنون به کرونا مبتلا نشده است - no Iranians have ever been infected with Corona

به گزارش آسمونی : تاکنون موردی از ابتلای ایرانیان مقیم چین به این ویروس گزارش نشده است و سفارت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است که به طور ویژه‌ای پیگیر وضعیت سلامت ایرانیان مقیم شهر ووهان است. سفارت ایران اعلام کرده به صورت لحظه‌ای شیوع این ویروس را رصد کرده و متناسب با وضعیت اقدامات و توصیه‌های خود را بروزرسانی و اطلاع خواهد داد.

بنا بر این گزارش هیچ یک از ایرانی‌های مقیم چین تا الان علایم ابتلا به بیماری کرونا را نداشته‌اند.

شهر ووهان، محل اولیه شیوع ویروس به طور عمومی قرنطینه شده است و از ورود و خروج غیرضروری به شهر ممانعت به عمل می‌آید. ووهان ششمین شهر پرجمعیت چین است و گفته می‌شود جمعیت این شهر به حدود 11 میلیون نفر می‌رسد.

در عین حال تاکنون و بر اساس تصمیم وزرات فرهنگ و گردشگری چین محدودیت شدیدی برای تورهای گردشگری خروجی از چین به تمام کشورها اعمال شده است که تعداد قابل توجهی از تورها در ایران به مقصد چین لغو شده‌اند با این حال که تمام پروازها به چین کماکان برقرار است.

تمام مسافران در مبادی خروجی چین از جمله تمام فرودگاه‌های چین از طریق تجهیزات الکترونیکی پیشرفته چک می‌شوند و موارد مشکوک مورد آزمایش و قرنطینه قرار می‌گیرند. کنترل مسافران برای تمام پروازها به مقصد تهران نیز انجام می‌شود. تیمی از دپارتمان بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت کشورمان هم در فرودگاه امام خمینی مستقر و تمام مسافران ورودی از کشورهای آسیای شرقی مورد کنترل قرار گرفته و موارد مشکوک آزمایش و قرنطینه می‌شوند.

علاوه بر این سفارت ایران در چین توصیه‌هایی درخصوص ایرانیان مقیم چین و افرادی که عازم چین هستند صادر کرده است. در اطلاعیه سفارت ایران آمده است که با توجه به تمرکز شیوع ویروس در استان "هوبی"، از هموطنان درخواست می‌شود سفر خود به این استان را به تعویق بیندازند.

دولت چین از بامداد روز پنجشنبه هفته گذشته شهر ووهان را برای کنترل شیوع ویروس کرونا قرنطینه کرده و از ورود و خروج غیر ضروری افراد به این شهر ممانعت به عمل می‌آورد. مواردی از ابتلاء به این ویروس در سایر شهرهای چین نیز مشاهده شده است. سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن توصیه کرده است افراد جهت پیشگیری از ابتلا به این ویروس از ماسک‌های تنفسی استفاده کرده و حتی المقدور در اماکن پرتردد همچون مترو و رستوران حاضر نشوند.

: برای دریافت مشاوره درباره 50 ایرانی در "ووهان" هستند ولی هیچ ایرانی تاکنون به کرونا مبتلا نشده است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «50 ایرانی در "ووهان" هستند ولی هیچ ایرانی تاکنون به کرونا مبتلا نشده است» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید