کد مطلب: 50343 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
13 اکتبر ، روز جهانی بدون سینه بند

13 اکتبر ، روز جهانی بدون سینه بند

امروز «روز جهانی بدون سوتین» است که با آدم‌ها درباره‌ش با هشتگ NoBraDay# روی شبکه‌های اجتماعی حرف می‌زنند. 13 اکتبر از سال 2011 به این اسم نامگذاری شده و هدف اصلی‌ش هم، افزایش گفتمان و آگاهی عمومی درباره‌ی سرطان پستان است. این نوع از سرطان، اگر درست و به موقع تشخیص داده شود، قابل درمان است و یکی از عواملی که باعث شیوع آن شده، عدم شناخت عموم از این بیماری و اقدام برای تشخیص و درمان آن است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

روز جهانی بدون سینه بند - No Bra Day آسمونی : این رویداد دو هدف را دنبال می‌کند.

آگاهی‌بخشی نسبت به شیوع سرطان پستان در جامعه و همچنین دریافت کمک برای ادامهٔ تحقیقات در این باره. با این حال نگرانی‌هایی در مورد ماهیت این کمپین ابراز شده‌است و این پیشنهاد را استثمار دانسته‌اند.

برخی منتقدات این رویداد را «صرفاً جنسی» توصیف کرده‌اند. به مناسب این روز، عرف و شرم و این‌ها رو کنار بگذارید. از مادر، خواهر، همسر و سایر خانم‌های اطراف‌تان بخواهید که برای چک‌آپ اقدام کنند و موضوع رو جدی بگیرند.

نامگذاری این روز بر اساس اختصار کلمات Breast Reconstruction Awareness است و برای اطلاع‌رسانی در این‌باره، پیشنهاد می‌کند که خانم‌ها در این روز سوتین نپوشند. اما، این به معنی این نیست که سوتین سرطان‌زاست.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «13 اکتبر ، روز جهانی بدون سینه بند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 3 = ?