کد مطلب:  8569 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نیکی کریمی تنها کارگردان زن بخش اصلی فجر

نیکی کریمی تنها کارگردان زن بخش اصلی فجر

1393/10/13 نیکی کریمی با جدیدترین ساخته سینمایی‌اش «شیفت شب» به عنوان تنها کارگردان زن بخش سودای سیمرغ...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1393/10/13

نیکی کریمی با جدیدترین ساخته سینمایی‌اش «شیفت شب» به عنوان تنها کارگردان زن بخش سودای سیمرغ جشنواره‌ی فیلم فجر، در بخش اصلی و رقابتی سی‌و سومین دوره حضور دارد.

به گزارش آسمونی به نقل از  ایسنا،این هنرمند پس از چهار سال از آخرین حضورش به عنوان کارگردان در جشنواره‌ی فیلم فجر، چهارمین ساخته سینمایی‌اش را با نام «شیفت شب» در بخش اصلی جشنواره‌ی فجر به نمایش خواهد گذاشت.

آخرین حضور نیکی کریمی در مقام کارگردان در جشنواره‌ی فجر به سال 89 و نمایش سومین ساخته‌اش «سوت پایان» برمی‌گردد، او پیش‌تر در سال 83 و 85 به ترتیب «یک شب» و «چند روز بعد» را ساخته بود.

این بازیگر و کارگردان سینمای ایران امسال در جشنواره‌ی سی وسوم علاوه بر حضورش در مقام کارگردان؛ به عنوان بازیگر نیز در فیلم‌های «مرگ ماهی» روح الله حجازی در بخش سودای سیمرغ و «چهارشنبه 19 آبان» اولین ساخته سینمایی وحید جلیلوند در بخش نوع نگاه (فیلم اولی‌ها) جشنواره‌ی فجر حضور دارد.

بنا بر این گزارش،نیکی کریمی به عنوان بازیگر تاکنون برای فیلم‌های «عروس»، «سارا»،«پری»، «بوی پیراهن یوسف»، «روانی»، «نیمه پنهان»، «دو زن»، «واکنش پنجم»، «دیوانه از قفس پرید» و «من همسرش هستم»، نامزد دریافت سیمرغ جشنواره‌ی فیلم فجر شده است که برای «دیوانه از قفس پرید» در بیست و یکمین دوره جشنواره‌ی فجر سیمرغ بلورین را دریافت کرد.

در «شیفت شب» جدیدترین ساخته نیکی کریمی؛ محمدرضا فروتن و لیلا زارع نقش‌های اصلی را به عنوان یک زوج ایفاء می‌کنند.

امیرحسین آرمان، امیر آقایی، گوهر خیراندیش، سحر قریشی، حسین پاکدل،ترلان پروانه، اکبر رحمتی، روح‌الله محرابی، سعیده عرب و شایان خلیلی دیگر بازیگرانی هستند که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

یاس نوروزی نیز بازیگر کودک این فیلم است که در کنار بازیگران بزرگسال فیلم جلوی دوربین رفته است.

فیلم‌نامه‌ی این فیلم با طرحی از محمود آیدن توسط نیکی کریمی و علی اصغری به نگارش درآمده است و روایت زنی به نام ناهید است که در خیابان‌های تهران به دنبال شوهرش می‌گردد تا راز زندگی‌شان را کشف کند.

: برای دریافت مشاوره درباره نیکی کریمی تنها کارگردان زن بخش اصلی فجر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نیکی کریمی تنها کارگردان زن بخش اصلی فجر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید