کد مطلب:  57589 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد در همه شهرها

ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد در همه شهرها

دکتر رئیسی: تردد از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد در همه شهرهای کشور ممنوع است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دکتر علیرضا رئیسی از ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 بامداد در همه شهرهای کشور خبر داد.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا، دکتر رئیسی با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به رعایت پروتکل ها حدود 80 درصد مرگ و میرها و بیش از 75 درصد بستری ها کاهش پیدا کرده است. اکنون هیچ شهر قرمزی نداریم و تنها 3 شهر درگیلان و 15 شهر در مازندارن در وضعیت نارنجی قرار دارند.

ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 بامداد در همه شهرها
ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 بامداد در همه شهرها

وضعیت آبی شهرها منجر به عادی انگاری نشود

وی تعداد شهرهای آبی در کشور را 306 اعلام کرد و افزود: وضعیت آبی شهرها نباید منجر به عادی انگاری شود و همچنان پروتکل ها باید اجرا شوند؛ با توجه به اینکه نیاز داریم از خیز بعدی بیماری جلوگیری کنیم، محدودیت های تردد در نظر گرفته شده برای شهرهای نارنجی در شهرهای زرد هم اعمال می شود.

رئیسی با بیان اینکه براساس رده بندی که از قبل انجام داده بودیم محدودیتهای اعمالی در شهرهای زرد و نارنجی پابرجا ماند، درباره تغییر ساعت ممنوعیت تردد شبانه در همه شهرها خاطرنشان کرد: تردد از ساعت 21 تا 3 بامداد در همه شهرهای کشور ممنوع است. همچنین در شهرهای آبی حداکثر تعداد حاضران در جلسات 50 نفر و در شهرهای زرد 30 نفر است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه درباره برگزاری جشنواره فجر گفت: بنابر تمهیدات صورت گرفته قرار است حداکثر از 30درصد ظرفیت سالن استفاده شود که کارشناسان ما آخر هفته گزارشی از شیوه برگزاری تهیه خواهند کرد و اگر مشاهده شود پروتکل ها رعایت نشده اند از برگزاری جشنواره در هر مرحله ای که باشد، جلوگیری می کنیم.

سازمان غذا و دارو وظیفه تایید واکسن را دارد

وی همچنین در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان غذا و دارو وظیفه تایید واکسن چه داخلی و چه خارجی را دارد، بیان کرد: هر واکسنی که این سازمان تایید کند برای ما مرجع است و ما از آن در سطح شبکه بهداشت و درمان کشور استفاده خواهیم کرد.

اتمام فاز نخست تست انسانی واکسن ایرانی کرونا تا 10 روز دیگر

بنابر اعلام وبدا، رئیسی به مسیرهای تهیه واکسن هم اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه فاز نخست واکسن داخلی برکت تا 10روز دیگر به اتمام خواهد رسید و بعد از آن تیمی مستقل در غذا و دارو مستندات را بررسی خواهد کرد و چنانچه تاییدیه دریافت کند از نیمه دوم اسفندماه و در فاز دوم به 500 نفر تزریق خواهد شد. از آنجایی که فاز دو و سه واکسن ادغام شده است حدود 45 روز بعد هم همان تیم مجدد نتیجه را بررسی خواهند کرد و درصورت تایید براساس پیش بینی ها اواخر اردیبهشت به فاز تولید دست خواهیم یافت.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه واکسن رازی هم تاییدیه اجرای فاز انسانی را اخذ کرده است به سومین واکسن داخلی اشاره و عنوان کرد: واکسن سوم، پاستور است که با انتقال تکنولوژی از کوبا صورت گرفته و فازهای اولیه آن در کوبا طی شده است و ان شاءالله فازهای بعدی آن در کشور آغاز خواهد شد.

مذاکره با هند، روسیه و چین برای خرید واکسن کرونا

وی از مذاکره با کشورهای هند، روسیه و چین برای تامین واکسن مورد نیاز کشور خبر داد و در پایان با بیان اینکه واکسن کرونا تنها از طریق شبکه بهداشت و درمان توزیع خواهد شد و هیچ راه دومی وجود ندارد، تاکید کرد: اینکه تصور شود واکسن در اختیار داروخانه ها قرار می گیرد صحیح نیست.

: برای دریافت مشاوره درباره ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد در همه شهرها فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد در همه شهرها» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید