مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  44392 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ نیوکاسل ، اسب دریایی و کلاغ

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ نیوکاسل ، اسب دریایی و کلاغ

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ، نیوکاسل/ اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی نیوکاسل ؛ اسب دریایی و...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ، نیوکاسل/ اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

نیوکاسل ؛ اسب دریایی و کلاغ

باشگاه نیوکاسل را همواره با لباس راه راه سیاه و سفید می شناسیم. از عمر 126 ساله این باشگاه ، 124 سال با پیراهن سیاه و سفید سپری شده و حتی این دو رنگ، وارد لوگوی نیوکاسل هم شده اند. اما زمانی که این باشگاه در روز 9 دسامبر 1892 تاسیس شد ، از پیراهن و جوراب قرمز و شورت سفید استفاده می کرد. این رنگ پیراهن ، رنگ لباس تیم « نیوکاسل ایست اند » بود که سال 1891 تأسیس شد و فقط یک سال دوام آورد و بعد از آن، با ترکیبی از نفرات قدیم و جدید به « نیوکاسل یونایتد » تبدیل شد. باشگاه نیوکاسل یونایتد بعد از مدتی در سال 1894 رنگ جدیدی برای خود انتخاب کرد و آن هم ، رنگ لباس تیم ذخیره های باشگاه در تمرینات بود؛ راه راه مشکی و سفید.

newcastle-logo-during-time
newcastle-logo-during-time

آسمونی ، سالها گذشت تا اولین نماد روی لباس تیم قرار گرفت. در سال 1969 لوگوی شهر « نیوکاسل آپن تاین » با کمترین تغییر وارد لباس تیم فوتبال این شهر شد. تصویری از یک قلعه ، دو اسب دریایی و یک طومار در زیر آنها که عبارتی لاتین در آن نوشته شده بود. دو اسب دریایی نشان دهنده جغرافیای منطقه و همجواری نیوکاسل با دریا و همچنین رودخانه تاین بودند. قلعه هم نمادی از قلعه نورمان بود که در سال 1172 میلادی ، ساخت آن توسط هنری دوم پادشاه انگلستان آغاز شد و بعد از 5 سال تکمیل گردید. عبارت لاتین داخل طومار هم Fortiter Defendit Triumphans بود به معنای « پیروزی به وسیله دفاع دلیرانه ». از سال 1974 نماد جدیدی برای باشگاه طراحی شد ؛ یک دایره که نام کامل باشگاه در آن، جای داده شده بود ، به همراه یک کلاغ که در برابر رودخانه تاین ایستاده بود و بک گراندی از قلعه نورمان در لوگو.

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ نیوکاسل ، اسب دریایی و کلاغ
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ نیوکاسل ، اسب دریایی و کلاغ

کمی بعد در سال 1983 لوگو ساده تر شد و به مدت پنج سال از نمادی دایره ای شکل استفاده شد که فقط حروف اختصاری نام باشگاه ( NUFC ) در آن به چشم می خورد. اما کلاغ همچنان در پایین لوگو ایستاده بود تا همگان نیوکاسل را با لقب « کلاغها » بشناسند. سرانجام از فصل 89-88 دوباره لوگوی قدیمی شهر « نیوکاسل آپن تاین » به لباس تیم بازگشت و باز هم دو اسب دریایی ، سپر راه راه باشگاه و قلعه نورمان را در بر گرفتند. اما لقب تیم هرگز تغییر نکرد و هنوز هم نیوکاسل با لقب « کلاغ ها » شناخته می شود.

newcastle-logo-during-time
newcastle-logo-during-time

تنها تغییر جزئی در این لوگوی تیم ، در فصل 18-2017 بود که به مناسبت صد و بیست و پنجمین سالگرد تأسیس باشگاه ، عبارت 125 سال در میان دو برگ در زیر لوگوی تیم جای گرفت. در طول این سالها نیوکاسلی ها هر تغییری که در لباس خود دادند، مربوط به لباسهای دوم و سوم آنها بوده است. آسمونی ، آن ها در این مدت لباسهایی با رنگهای یکدست زرد، قرمز، آبی و سفید به تن کردند. اما دو رنگ سیاه و سفید همیشه بخشی جدایی ناپذیر از پیراهن اصلی باشگاه و لوگوی نیوکاسل بوده است. به این ترتیب به راحتی می توان نقطه اشتراکی بین قلعه 900 ساله نودمان ، رودخانه تاین ، اسبهای دریایی و لقب کلاغ پیدا کرد و این نقطه اشتراک چیزی نیست جز باشگاه نیوکاسل یونایتد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ نیوکاسل ، اسب دریایی و کلاغ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ نیوکاسل ، اسب دریایی و کلاغ» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید