کد مطلب: 18175 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
برنامه‌های آموزشی جدید برای دانشگاه‌های علوم پزشکی/ کمبود تخت بیمارستانی در تهران

برنامه‌های آموزشی جدید برای دانشگاه‌های علوم پزشکی/ کمبود تخت بیمارستانی در تهران

به گزارش آسمونی به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛علی جعفریان...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

new-training-programs-for-medical-universities-shortage-of-hospital-beds-in-tehran
new-training-programs-for-medical-universities-shortage-of-hospital-beds-in-tehran

به گزارش آسمونی به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛علی جعفریان در حاشیه افتتاحیه جلسه کلان منطقه آمایشی 10 کشور، اظهار داشت: منطقه آمایشی 10 کشور شامل دانشگاه‌های شهر تهران، مؤسسه انتقال خون، انستیتو پاستور، تربیت مدرس، مرکز قلب رجایی، دانشگاه بقیه‌الله ارتش و سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی است. 

وی با اشاره به اینکه 12 بسته تحول و آموزش برای بحث آموزش هر دانشگاه مورد توجه قرار گرفته، گفت: تقویت ویژه‌ مباحث آموزشی در دانشگاه‌ها پیش‌بینی شده و برنامه‌های آینده در این زمینه با حضور معاون آموزشی وزارت بهداشت امروز و طی این جلسه طراحی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران 4 هزار تخت بیمارستانی وجود دارد، گفت: این در حالی است که نیاز ما حدود 4 هزار تای دیگر است و به طور کلی 8 هزار تخت بیمارستانی فقط برای بیمارستان‌های زیرمجموعه علوم پزشکی تهران نیاز داریم تا بتوانیم رضایتمندی بیشتر بیماران را به همراه داشته باشیم.

جعفریان با بیان اینکه در شهر تهران به حدود 14 هزار تخت بیمارستانی نیاز است، گفت: در دانشگاه علوم پزشکی تهران اگر بخواهیم سرویس مناسبی به بیماران ارائه دهیم و مردم راضی از بیمارستان بیرون روند حدود 2 برابر ظرفیت لازم نیاز به تخت داریم تا ضریب اشغال حدود 75 درصد برای تخت‌ها را داشته باشیم.

در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705154 تماس بگیرید.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «برنامه‌های آموزشی جدید برای دانشگاه‌های علوم پزشکی/ کمبود تخت بیمارستانی در تهران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 7 = ?