کد مطلب:  56124 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تغییرات جدید مدت خدمت سربازی اعلام شد

تغییرات جدید مدت خدمت سربازی اعلام شد

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از ابلاغ مصوبه کاهش و افزایش خدمت وظیفه عمومی در مناطق مختلف کشور خبر داد.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور اظهار کرد: مدت خدمت وظیفه عمومی در مناطق امنیتی 18 ماه بوده است که طبق مصوبه جدید به 17 ماه کاهش پیدا کرده همچنین مدت خدمت در مناطق محروم و بد آب و هوا 19 ماه بوده است که به 18 ماه کاهش پیدا کرده است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: طی اطلاعیه‌ای متناسب سازی مدت خدمت دوره ضرورت در مناطق گوناگون خدمتی برای کارکنان وظیفه بومی و غیربومی را با رویکرد کاهش خدمت در مناطق امنیتی درگیر و عملیاتی و افزایش خدمت در مناطق عادی و برخوردار است.

امیر رحیمی پور با اشاره به مدت خدمت کارکنان وظیفه غیربومی طبق مصوبه جدید گفت: سربازان در مناطق امنیتی درگیر و جزایر طرح نازعات به مدت 17 ماه باید خدمت کنند و در مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر، محروم و بد آب و هوا، مرزی و سایر جزایر خلیج فارس 18 ماه و مناطق عادی 21 ماه باید خدمت کنند.

وی با اشاره به مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی طبق مصوبه جدید گفت: مدت خدمت در مناطق امنیتی درگیر و جزایر طرح نازعات به مدت 17 ماه کاهش داشته و در مناطق عملیاتی و امنیتی غیردرگیر، محروم و بد آب و هوا، مرزی و سایر جزایر خلیج فارس 21 ماه و مناطق عادی 24 ماه خواهد بود، یعنی مدت خدمت برای افراد بومی در مناطق عادی یا خوش آب و هوا از 21 ماه فعلی به 24 ماه افزایش پیدا کرده است.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح بیان کرد: همچنین مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی و غیربومی شاغل در یگان‌های حفاظت دستگاه‌های دولتی از جمله سازمان زندان‌ها، وزارت اطلاعات، قوه قضائیه، انرژی اتمی، سازمان شیلات نیز به تناسب منطقه‌ای که در آن خدمت می‌نمایند همانند کارکنان وظیفه نیروهای مسلح خواهد بود.

امیر رحیمی پور ادامه داد: مدت خدمت برای مشمولین امریه دار که در دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی خدمت می‌نمایند کماکان 24 ماه خواهد بود.

وی گفت: مطابق مقررات ابلاغی، کلیه کارکنان وظیفه‌ای که فاصله شهر یا روستای محل سکونت تا محل خدمت آنان بیش از 50 کیلومتر باشد، غیر بومی و کمتر از 50 کیلومتر بومی محسوب می‌گردند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در پایان گفت: این مقررات برای مشمولین وظیفه اعزامی از تاریخ 1399/09/01 به بعد اجرا می‌گردد و مدت خدمت کلیه کارکنان وظیفه حین خدمت و کلیه مشمولین وظیفه‌ای که در آبان ماه سال 1399 به خدمت اعزام شوند، در شمول مقررات قبلی خواهند بود.

: برای دریافت مشاوره درباره تغییرات جدید مدت خدمت سربازی اعلام شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «تغییرات جدید مدت خدمت سربازی اعلام شد» در کادر زیر بنویسید :

9 - 2 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید