کد مطلب:  38154 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
فرمانده کل سپاه خطاب به ترامپ: هرگز ایران را تهدید نکن

فرمانده کل سپاه خطاب به ترامپ: هرگز ایران را تهدید نکن

به گزارش آسمونی:مراسم راهپیمایی 13 آبان 97 در تهران هم‌زمان با سایر استان‌ها از ساعت 9:30 دقیقه امروز صبح از...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

به گزارش آسمونی:مراسم راهپیمایی 13 آبان 97 در تهران هم‌زمان با سایر استان‌ها از ساعت 9:30 دقیقه امروز صبح از مقابل لانه جاسوسی آغاز شد و راهپیمایی‌کنندگان در بیانیه این مراسم تاکید کردند که «آمریکا این بار هم سیلی محکم دیگری از ملت ایران خواهد خورد».

این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، از جمله دانش آموزان و جمعی از مسئولان در مقابل لانه جاسوسی- سفارت پیشین آمریکا در تهران- برگزار شد.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز استکبارستیزی که در مقابل لانه جاسوسی برگزار شد، با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند بدون تردید انقلاب ما چهل ساله نمی‌شد و در همان دهه اول کار انقلاب تمام بود، اظهارکرد: تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان انقلاب دوم ملت ایران بود که به فرموده امام خمینی (ره) این پیروزی از پیروزی اول بزرگ‌تر بود.

امروز دانش آموزان ایران اسلامی ضمن گرامی داشت حماسه یوم الله 13 آبان و نثار درود به ارواح طیبه شهدا و امام راحل؛ خطاب به مستکبران عالم بخصوص آمریکای جهانخوار در بیانیه خود گفتند: ما نوجوانان و جوانان از نسل همان پدرانی هستیم که رژیم شاهنشاهی دست نشانده تان را تار و مار کرد و شما و مـتحدانتان را سر جایشان نشاند و حالا ما همان مسیر را با بصیرت تر و با صلابت تر ادامه خواهیم داد تا آرمان آزادی همه مستضعفین جهان از چنگال استکبار با برپایی صلح و احترام به حقوق و عزت ملتها به لطف الهی به سرانجام برسد .

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که«غلبه بر جنگ اقتصادی هم نزدیک خواهد بود»، خطاب به « رییس جمهور عجیب و غریب آمریکا» گفت: هرگز مردم ایران را تهدید نکن؛ چرا که هنوز ناله‌های نظامیان شما در طبس و ملوان‌های شما در خلیج فارس شنیده می‌شود و شما می‌دانید که روزانه چه مقدار از کهنه سربازان شما در آمریکا از افسردگی دست به خودکشی می‌زنند. ما را تهدید نظامی نکنید و از تهدید نظامی نترسانید.

جمعیت شرکت کننده در راهپیمایی 13 آبان پلاکارد هایی که بر روی آن شعار مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل و هیهات مناالذله درج شده در دست داشتند. در این راهپیمایی علاوه بر دانشجویان ایرانی، تعدادی از دانشجویان خارجی که در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند ، نیز  حضور داشتند.

در مراسم راهپیمایی 13 ابان امسال نمادهای عروسکی سران برخی از کشورها و رژیم‌های دشمن ملت ایران در دست راهپیمایی‌کنندگان قرار داشت. همچنین عروسک‌هایی که نماد ملک سلمان پادشاه عربستان ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و کشور انگلیس است در دست حاضران در این راهپیمایی قرار داشت.

علاوه بر حضور غرفه‌های فرهنگی به منظور تبیین استکبارستیزی و اقدامات خصمانه آمریکا، مدیحه‌سرایی به دلیل همزمانی این مراسم با ایام اربعین و با ذکر اباعبدالله الحسین (ع) انجام می‌شد که راهپیمایی‌کنندگان همزمان شعارهای هیهات من‌الذله را سر می‌دادند.

راهپیمایی کنندگان که جمع کثیری از دانش آموزان و اقشار مردم را تشکیل می‌دادند، شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود و هیهات من الذله، حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست و ... را سردادند.

همچنین راهپیمایی‌کنندگان پلاکاردهایی که روی آنها مرگ بر آمریکا، هیهات من الذله، مرگ بر اسرائیل و پلاکاردهایی از دونالد ترامپ را در دست داشتند.

در مسیرهای راهپیمایی غرفه‌هایی از دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف مستقر شده و برنامه‌هایی را اجرا می‌کردند.  در این غرفه‌ها نمایشگاه‌های کتاب، کاریکاتور و عکس استکبارستیزی، تومارنویسی برگزار شده و راهپیمایی‌کنندگان در این مراسم‌ها مشارکت داشتند. غرفه‌هایی از سازمان هلال‌احمر، وزارت نفت، سازمان دانش‌آموزی و شهرداری مناطق مختلف و ... نیز در حاشیه این مراسم مستقر بود.

ماکت موشک ذوالفقار در مراسم راهپیمایی 13 آبان به نمایش درآمد. همچنین پرچم‌های بزرگی که بر روی آن یاحسین و هیهات من‌الذله نوشته شده در دست راهپیمایی‌کنندگان مشاهد شد.

جمعی از مسئولان و شخصیت‌های کشوری و لشکری در مراسم راهپیمایی 13 آبان در تهران، حضور یافتند.  بطحائی، وزیر آموزش و پرورش، محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب موتلفه، جمعی از مسئولان سپاه پاسداران، نمایندگان مجلس، برخی اعضای هیات دولت، برخی از مقامات قضایی و برخی دیگر از شخصیت‌های سیاسی از جمله شرکت کنندگان در این راهپیمایی بودند.

راهپیمایی 13 آبان سال جاری مورد توجه ویژه خبرنگاران خارجی قرار گرفت. مراسم راهپیمایی 13 آبان  سال جاری  در تهران  از سوی 120 خبرنگار، عکاس و فیلمبرداری خارجی پوشش داده شد .

در این مراسم تعدادی از  خبرنگاران خارجی در مصاحبه با افراد شرکت کننده در این راهپیمایی به ویژه دانشجویان  و دانش آموزان نظر آن‌ها را  در مورد اعمال مجدد تحریم ها از سوی آمریکا علیه ایران ، تاثیر آن بر زندگی مردم ایران و رابطه ایران و آمریکا  پرسیدند.

راهپیمایی کنندگان در مراسم راهپیمایی 13 آبان پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

راهپیمایی کنندگان پلاکاردهایی از نتانیاهو که روی این پلاکارد واژه تورقوز آباد نوشته شده و همچنین ترامپ را در دست داشتند.

در جریان برگزاری راهپیمایی 13 آبان در تهران بنری در خیابان طالقانی تهران نصب شده بود که در آن سه اتفاق رخ داده در 13 آبان به نمایش گذاشته شده بود. در این بنر عکس‌هایی از تبعید امام خمینی به ترکیه از سوی رژیم شاهنشاهی، کشتار دانش‌آموزان در محوطه دانشگاه تهران در آبان  سال 1357 و همچنین اشغال سفارت آمریکا در آبان 58 توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) نصب شده است.

در راهپیمایی 13 آبان در اعتراض به  سوء استفاده آمریکا از دلار  جهت اعمال فشار و تحریم علیه کشورهای دیگر و ممانعت‌های ایجاد کرده برای ایران در استفاده از این واحد پولی  جهت انجام معاملات تجاری و اقتصادی خود با دیگر کشورها بنری از عکسهای صد دلاری  بر زمین  در مسیر حرکت شرکت کنندگان در راهپیمایی 13 آبان پهن شده بود که مردم بر روی آن راه می‌رفتند .

در پایایان مراسم راهپیمایی سراسری 13 آبان، قطعنامه پایانی این مراسم نیز قرائت شد.

منبع: ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره فرمانده کل سپاه خطاب به ترامپ: هرگز ایران را تهدید نکن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فرمانده کل سپاه خطاب به ترامپ: هرگز ایران را تهدید نکن» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید