کد مطلب: 34810 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
18 جولای ، روز جهانی نلسون ماندلا

18 جولای ، روز جهانی نلسون ماندلا

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، 18 جولای، روز تولد رئیس جمهوری سابق آفریقای جنوبی و برنده جایزه صلح نوبل را به...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، 18 جولای، روز تولد رئیس جمهوری سابق آفریقای جنوبی و برنده جایزه صلح نوبل را به پاس خدمات وی در رواج فرهنگ صلح، روز جهانی نلسون ماندلا اعلام کرد.

18 جولای ، روز جهانی نلسون ماندلا
18 جولای ، روز جهانی نلسون ماندلا
سازمان ملل متحد اعلام کرد این تصمیم را مجمع عمومی با اجماع 192 عضو خود گرفته است و بر این اساس، روز 18 جولای 2010  که برابر با روز تولد رئیس جمهوری سابق آفریقای جنوبی است، به عنوان روز جهانی نلسون ماندلا تعیین شد. هدف از اعلام روز جهانی ماندلا ، تقدیر از تلاشهای وی در گسترش فرهنگ صلح و مسائلی که سازمان ملل متحد از آن حمایت می کند، مانند حل مناقشه ها و روابط میان قومیتها و نژادها و گسترش حقوق بشر و آشتی و مساوات میان نژادها اعلام شده است. تصمیم گیری برای تعیین روز جهانی ماندلا در جریان نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره مسئله فرهنگ صلح اتخاذ شد. مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیش از این تصمیم، به طور رسمی از نلسون ماندلا در 18 جولای گذشته (27 تیر) به مناسبت نود و یکمین سال تولدش تجلیل کرده بود.

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «18 جولای ، روز جهانی نلسون ماندلا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 9 = ?