کد مطلب:  46606 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واعظی :  مذاکره با اروپا جدی‌تری شده است

واعظی : مذاکره با اروپا جدی‌تری شده است

محمود واعظی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت و طی گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین وضعیت نفتکش ایرانی توقیف شده ایران در جبل الطارق، گفت: از روزی که این اتفاق افتاد، وزارت امور خارجه تلاش های گسترده ای را در دستور کار قرار داد و روند مذاکرات به خوبی در حال انجام است و امیدوارم نتیجه حاصل از آن چیزی باشد که ما دنبال آن هستیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مذاکره با اروپا جدی‌تری شده است - Negotiations with Europe have become more serious
مذاکره با اروپا جدی‌تری شده است - Negotiations with Europe have become more serious
مذاکره با اروپا جدی‌تری شده است - Negotiations with Europe have become more serious

به گزارش آسمونی : از رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص موضع دولت ایران درمورد تحولات منطقه کشمیر سوال شد که در پاسخ گفت: موضع همیشگی ما این بوده که تلاش کنیم مسلمانان جهان در هرجایی که زندگی می کنند از همه حقوق خود برخوردار باشند و این موضع حمایتی ما است.وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کشمیر یک موضوع اختلافی بین هند و پاکستان است و ما با هر دو کشور روابط خوبی داریم ، همواره طرفین را به خویشتن داری توصیه کرده ایم و اینکه برخورد آنها بویژه هند، با مسلمانان کشمیر از موضع احترام و رعایت حقوق آنها باشد و امیدواریم تنش ایجاد شده به سرعت برطرف شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به پرسشی درباره مذاکرات اخیر ایران و اروپا و گام سوم برای کاهش تعهدات برجامی گفت: از یک ماه گذشته مذاکرات با اروپا جدی‌تر شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام با حضور معاون سیاسی وزیر امور خارجه و برنامه ریزی برای برگزاری جلسه ای در سطح وزیران امور خارجه در آینده، گفت:در کنار مذاکرات جمعی، شاهد این بودیم که مقامات کشورهای مختلف با ما مذاکراتی داشته اند برای اینکه بتوانیم به یک چارچوبی برسیم و در میان این کشورها، رئیس جمهور فرانسه بیشتر از بقیه فعالیت داشته است.

واعظی با ابراز امیدواری به اینکه با تداوم مذاکرات بتوانیم آنچه منافع مردم و کشور در برجام تعریف شده را محقق کنیم ، گفت: تردیدی نیست اگر در مذاکرات با اروپایی ها به جمع بندی نرسیم ، گام سوم کاهش تعهدات را محکم برخواهیم داشت.

رئیس دفتر رئیس جمهور درخصوص سفر دکتر روحانی به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و احتمال ایجاد محدودیت برای ایشان در این سفر از سوی آمریکایی ها، گفت: درحال برنامه ریزی مقدمات هستیم، چیزی درمورد اعمال محدودیت برای رئیس جمهور در این سفر نشنیده‌ام. در مورد محدودیت های اعمال شده برای ظریف نیز این جزو حقوق کشورها بویژه وزیران امور خارجه است که بتوانند در جلسات مهم سازمان ملل از جمله مجمع عمومی شرکت کنند.وی خاطرنشان کرد: در این زمینه دکتر تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل نامه اعتراض خود را به دبیرکل سازمان ملل ارائه و خواستار پیگیری جدی موضوع شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره واعظی : مذاکره با اروپا جدی‌تری شده است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واعظی : مذاکره با اروپا جدی‌تری شده است» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید