مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  9741 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استعلام نمره منفی گواهینامه

استعلام نمره منفی گواهینامه

در این بخش با نحوه استعلام نمره منفی گواهینامه با سامانه پیامکی و مراجعه به سایت راهور در خدمت شما هستیم.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نمره منفی گواهینامه یکی از اهرم های فشاری است که باعث می شود افراد و کاربران ترافیک نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی حس مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند و برای عدم درج نمره منفی گواهینامه هم که شده، به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام بگذارند. نمره منفی گواهینامه برای تمام تخلفات نیست. بر اساس قانون برای بیست مورد از تخلفات حادثه ساز و بر اساس میزان خطرآفرینی که دارند، نمره منفی گواهینامه در نظر گرفته می ‏شود.

هر گواهینامه بعد از کسب 30 امتیاز منفی، ضبط می شود و بعد از پایان این مدت با پرداخت جریمه مجددا مسترد می شود. قانون کسب 30 امتیاز منفی و به دنبال آن ضبط گواهینامه اولین مرحله از اعمال قانون نمره منفی گواهینامه است. در ادامه مطلب آسمونی، درباره استعلام نمره منفی گواهینامه توضیح خواهیم داد.

استعلام نمره منفی گواهینامه با سایت راهور

برای استعلام اینترنتی نمره منفی وارد صفحه خدمات سایت پلیس راهنمایی و رانندگی یا همان پلیس راهور به نشانی https://service.rahvar120.ir شوید و روی قسمت استعلام نمره منفی کلیک کنید. پس از وارد کردن شماره گواهینامه، می‌توانید از میزان امتیازهای منفی گواهینامه خود مطلع شوید.

آموزش روش های استعلام نمره منفی گواهینامه

استعلام نمره منفی گواهینامه با پیامک

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات  اجرائیات و دست‌افزار راهور ناجا شماره پیامک جدید 1101202020 را برای استعلام مبالغ جرایم، نمره منفی و تخلفات پرداخت نشده، اعلام کرد. سامانه پیامکی 30005151 از دسترس خارج شده و مالکان خودرو از این پس برای اطلاع از میزان خلافی خود می بایست شماره VIN خودرو را به سامانه پیامکی 110005151 ارسال کنند، البته این سامانه به صورت موقت راه اندازی شده است تا پل ارتباطی با مردم قطع نشود.

دقت داشته باشید که در هنگام تایپ کد 17 رقمی فاصله لازم نیست. در تشخیص اعداد و حروف به خصوص 1 و i دقت کنید چون گاهی به جای حروف عدد و یا به جای عدد حروف تایپ می کنید و این باعث عدم پاسخ می شود. متقاضیان می توانند برای گرفتن میزان خلافی همراه با شناسه قبض و شناسه پرداخت به سامانه پیامکی و همچنین برای استعلام نمره منفی گواهینامه و بند محرومیت آن، و همچنین آگاهی از خلافی خودرو مطابق زیر اقدام کنند:

  • استعلام مبلغ تخلف به همراه شناسه قبض و پرداخت

  1. یا شماره VIN خودرو (شماره 17 رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را با یک * (ستاره) به شماره 1101202020 پیامک کنید؛ (اول شماره VIN، بعد ستاره را وارد کنید)
  2. یا شماره بارکد خودرو (شماره 8 رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) و سپس یک * (ستاره) به شماره 1101202020 پیامک کنید؛ (اول مربع، بعد عدد هشت رقمی و در آخر ستاره را وارد کنید)
  • دریافت پیامکی خلافی خودرو

  1. یا شماره VIN خودرو (شماره 17 رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را به شماره 1101202020 پیامک کنید؛
  2. یا شماره بارکد خودرو (شماره 8 رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) به شماره 1101202020 پیامک کنید؛ (اول #، بعد عدد هشت رقمی را وارد کنید)
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره استعلام نمره منفی گواهینامه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «استعلام نمره منفی گواهینامه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید