کد مطلب:  46213  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
لزوم بروزرسانی قوانین دوچرخه سواری در پایتخت

لزوم بروزرسانی قوانین دوچرخه سواری در پایتخت

مدیر سیستم حمل و نقل پاک شهرداری تهران از لزوم تدوین و بروزرسانی قوانین دوچرخه سواری همزمان با توسعه دوچرخه خبرداد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
لزوم بروزرسانی قوانین دوچرخه سواری در پایتخت - Need to update the cycling rules in the capital
لزوم بروزرسانی قوانین دوچرخه سواری در پایتخت - Need to update the cycling rules in the capital
لزوم بروزرسانی قوانین دوچرخه سواری در پایتخت - Need to update the cycling rules in the capital

به گزارش آسمونی : یعقوب آزاده‌دل با اشاره به لزوم قانونمند شدن دوچرخه‌سواری در پایتخت، به اطلاعیه پلیس راهور مبنی بر «ممنوعیت تردد دوچرخه‌سواران در خطوط ویژه» اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این دغدغه نشان می‌دهد که دوچرخه و دوچرخه‌سواری به چشم آمده است.

وی با بیان اینکه دوچرخه سواران، برای اینکه از سرعت و امنیت بیشتری برخوردار شوند وارد خطوط می‌شوند افزود: می‌بایست همزمان با توسعه دوچرخه‌ سواری در تهران بحث تدوین قوانین و به روز رسانی مقررات موجود انجام شود.آزاده دل با بیان اینکه باید به روی توسعه مسیر دوچرخه‌سواری اقدامات بیشتری انجام گیرد، گفت: در حال حاضر 70 کیلومتر مسیر دوچرخه در داخل شهر و 70 کیلومتر نیز در مسیرهای تفریحی بوستان‌ها موجود است.

وی با بیان اینکه جای سوال است که چرا دوچرخه‌سواران از همین مسیرهای موجود نیز استفاده نمی‌کنند و حریم‌ها را رعایت نمی‌کنند گفت:  یکی از دلایل عمده پارک موتورسیکلت یا تردد آن‌ها در مسیر ویژه دوچرخه است که راکب دوچرخه‌سوار مجبور می‌شود از سطح سواره استفاده کند.

مدیر سیستم حمل و نقل پاک شهرداری تهران با بیان اینکه ابتدا می‌بایست مسیر دوچرخه را افزایش داد و قانونمند کردن آن‌ها را پیش گرفت، گفت: پلیس نیز می‌بایست نظارت خود را افزایش داده و دوچرخه‌سوارانی را که از مسیر خارج می‌شوند را مجاب کند تا از مسیر تعبیه شده‌شان حرکت کنند.

وی  در مورد پیشنهاد شماره گذاری دوچرخه ها و نصب پلاک با بیان اینکه دوچرخه وسیله نقلیه محسوب نمی‌شود که پلاک داشته باشد،‌گفت:  حتی اگر حادثه‌ای نیز رخ دهد می‌تواند به دلیل شتاب پایین دوچرخه‌ها، همان جا راکب دوچرخه را مورد بازخواست قرار دهند.

آزاده دل با بیان اینکه قوانینی درباره دوچرخه‌سواری موجود است اما نیازمند به روزرسانی است،  گفت: در حال حاضر تنها 140 کیلومتر مسیر دوچرخه در شهر موجود است اما باید در یک بازه پنج ساله این مسیر به 550 کیلومتر افزایش یابد.

: برای دریافت مشاوره درباره لزوم بروزرسانی قوانین دوچرخه سواری در پایتخت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «لزوم بروزرسانی قوانین دوچرخه سواری در پایتخت» در کادر زیر بنویسید :

5 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید