کد مطلب:  42711 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
نیاز به اعتبار 440 میلیارد تومانی برای تعمیر مدارس سیل زده / برخی مدارس غیردولتی در فضای مسکونی بنا شدند

نیاز به اعتبار 440 میلیارد تومانی برای تعمیر مدارس سیل زده / برخی مدارس غیردولتی در فضای مسکونی بنا شدند

به گزارش آسمونی:جمالی‌نژادبا اشاره به حجم بالای خسارات سیل به مناطق مختلف کشور گفت: برای بازسازی مدارس به...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نیاز به اعتبار 440 میلیارد تومانی برای تعمیر مدارس سیل زده / برخی مدارس غیردولتی در فضای مسکونی بنا شدند
نیاز به اعتبار 440 میلیارد تومانی برای تعمیر مدارس سیل زده / برخی مدارس غیردولتی در فضای مسکونی بنا شدند

به گزارش آسمونی:جمالی‌نژادبا اشاره به حجم بالای خسارات سیل به مناطق مختلف کشور گفت: برای بازسازی مدارس به 440 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مهدی جمالی‌نژاد معاون عمرانی وزیر کشور در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره وضعیت نوسازی و بازسازی مدارس مناطق سیل‌زده با اشاره به اینکه 25 استان کشور درگیر سیل شدند، اظهار کرد: شاهد بسیج همگانی برای ساماندهی به شرایط بودیم همچنین استان‌های معین برای این کار انتخاب شدند.

وی ادامه داد: حجم بالایی از خسارات را در مناطق سیل‌زده شاهد بودیم که در گلستان 20، در لرستان 112 و در خوزستان 80 مدرسه تخریبی داریم، همچنین برخی مدارس نیازمند بازسازی و تعمیرات هستند که در گلستان و لرستان هر کدام 300 مدرسه، در خوزستان 80 مدرسه و در سایر استان‌ها 532 مدرسه داریم و در مجموع حدود چهار هزار میلیارد تومان خسارت به مدارس وارد شده علاوه بر آن 180 هزار واحد مسکونی نیازمند بازسازی است.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به اینکه طبق برآوردهای اولیه تاکنون بر اثر  35 هزار میلیارد تومان آسیب به زیرساخت‌های کشور وارد کرده است، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده برای بازسازی مدارس آسیب‌دیده هم به ترتیب  86 میلیارد تومان در گلستان، 170 میلیارد تومان در لرستان،  100 میلیارد تومان در خوزستان و44 میلیارد تومان  در سایر استان‌ها نیاز داریم.

جمالی‌نژاد با اشاره به طیف گسترده کاری کاری تصریح کرد: در جریان سیل اولویت اصلی سرپناه دادن به مردم بود و دستگاه‌های مختلف کشور با ایجاد کمیته نوسازی و بازسازی، نظارت و بازرسی و خیرین مدرسه‌ساز وارد عمل شدند و این موضوع با راهبری واحد وزارت کشور انجام می‌شود.مدارس را می‌توان با امکانات نرم‌افزاری بهبود بخشید

وی درباره پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چقدر زمان لازم است تا شرایط مدارس مناسب شود؟ گفت:  اعتبارات بسیار زیادی لازم داریم تا مدارس در شان مردم باشد البته اکنون مدارس غیردولتی به کمک آمده‌اند هرچند برخی از این مدارس  در منازل مسکونی مدرسه دایر شده‌اند که روی آن هم باید بحث کرد.

معاون عمرانی وزیر کشور تاکید کرد: برخی از مدارس را می‌توان با امکانات نرم‌افزاری بهبود بخشید و با توجه به سابقه کاری که به عنوان شهردار دارم می‌دانم که تعامل با دوستان آموزش و پرورشی مشکل است و باید برای اجرای طرح‌های این شرایط  را تسهیل کرد.

جمالی‌نژاد از  اعلام آمادگی سازمان شهرداری‌ها با سازمان نوسازی مدارس  برای ایجاد راهکار‌های مشترک تسهیل‌گری برای تغییرکاربری فضاهای آموزشی فرسوده خبر داد و  گفت: آماده هستیم تا مدارس فرسوده در نقاط استراتژیک را با حمایت‌های خود ساماندهی کنیم.

معاون عمرانی وزیر کشور درباره وضعیت فیزیکی دانشگاهی اظهار کرد: با توجه به اینکه وسعت فیزیکی دانشگاه‌ها بالاتر است و  معمولا چندهکتاری هستند بنابراین از نظر بهینه سازی فضا و استفاده از املاک مازاد شرایط بهتری دارند.

جمالی‌نژاد بیان کرد: در فضاهای آموزشی دانشگاه‌ها می‌توان ارزش افزوده‌های ایجاد کرد و اقداماتی انجام شد که منجر به تولید صنایع فرهنگی و استفاده از آن برای دانشگاه شد همانطور که در زمان فعالیت به عنوان شهردار اصفهان با دانشگاه توافق کردیم تا صنایع فرهنگیمرتبط در اماکنی عرضه شود.

 معاون عمرانی وزیر کشور تاکید کرد: اگر نهاد‌های مختلف ظرفیت‌های خود را  به درستی بشناسند می‌توانند اقداماتی به نفع مجموعه کاری خود ترتیب دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

: برای دریافت مشاوره درباره نیاز به اعتبار 440 میلیارد تومانی برای تعمیر مدارس سیل زده / برخی مدارس غیردولتی در فضای مسکونی بنا شدند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نیاز به اعتبار 440 میلیارد تومانی برای تعمیر مدارس سیل زده / برخی مدارس غیردولتی در فضای مسکونی بنا شدند» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید