ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  30572 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کتاب رستاخیز مردگان

کتاب رستاخیز مردگان

کتاب نکرونومیکون رستاخیز مردگان یا کتاب دیوانه کننده القابی است که روی این کتاب نهاده اند. نام دیگرش اما...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کتاب رستاخیز مردگان
کتاب رستاخیز مردگان


کتاب نکرونومیکون رستاخیز مردگان یا کتاب دیوانه کننده القابی است که روی این کتاب نهاده اند. نام دیگرش اما الضعیف است. نویسنده اصلی این کتاب فردی بدوی اهل شام به نام عبدل ال حضرت در سال 699 نوشته شده است. آسمونی در این بخش به معرفی کتاب رستاخیز مردگان می پردازد.

نام کتاب:  رستاخیز مردگان یا نکرونومیکون (Necronomicon)

نویسنده کتاب رستاخیز مردگان : اچ پی لاوکرفت ، عبدل ال حضرت

معرفی کتاب رستاخیز مردگان (نکرونومیکون)

نام کتابی است که به قلم لاو کرفت نویسنده معروف ژانر وحشت نوشته شده است.او اعتقاد دارد این کتاب در ابتدا توسط ماجراجویی عرب زبان به نام عبدالحضرت که مشهور به عرب دیوانه بوده نوشته شده است.عبدالحضرت در بیابان با موجوداتی ترسناک روبرو می شود و راه و رسم زندگی و مراوده با آن ها را می آموزد اما سرانجام توسط همان موجودات به طرز وحشتناکی کشته می شود.نام اصلی این کتاب الضعیف بوده که بعد ها توسط یونانی ها ترجمه می شود و به نکرونومیکون تغییر میکند.این کتاب شامل علوم ممنوعه برای احضار و مراوده با شیاطین و اهریمنان است.هم چنین در این کتاب پیشگویی هایی در مورد آینده بشریت آمده که طبق ادعایی گفته می شود تعدادی از پیشگویی های نوستر آداموس از این کتاب بوده است.

ترجمه کتاب رستاخیز مردگان به زبان های مختلف

کتاب العضیف در سال 730 میلادی در دمشق بدست عبدالحضرت نوشته شده است

به زبان یونانی در سال 950 میلادی تئودوروس پیلاتوس به نام نکرونامیکون ترجمه شد

از نسخه یونانی توسط ائولوس ورمینوس در سال 1228 میلادی به زبان لاتین ترجمه شد

از نسخه لاتین به زبان آلمانی در قرن 15 میلادی هم ترجمه شد

از نسخه آلمانی به زبان ایتالیایی در قرن 16 میلادی ترجمه گردید

از نسخه لاتین به زبان اسپانیولی در قرن 17 میلادی ترجمه شد

معرفی کتاب رستاخیز مردگان

بعد از آنکه کتاب رستاخیز مردگان توسط ال حضرت به پایان رسید. بدن تکه تکه شده اش پیدا شد. دلیل و نحوه قتل نامعلوم  بود. کتاب اصلی (نمونه دیگری از این کتاب توسط اچ پی لاو کرفت نوشته و در ژانر  وحشت روانه بازار شد) شامل 7 جلد است. و در ارتباط با آینده بشریت پیشگویی هایی در آن گنجانده شده است. بنا به ادعایی تعدادی از پیشگویی های نوستر آداموس برگرفته از این کتاب است.

مدرکی از سال 1487 توسط  راهب وارمیوس (olaus wormius) بر جای مانده است. او طبق این نوشته به کتاب بسیار خطرناکی اشاره میکند. این کتاب مرموز خواننده را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد. وارمیوس در یکی دیگر از نوشته هایش می گوید: وقتی ترجمه کتاب به دستم رسید. مقداری از آن را مطالعه کردم و بلافاصله آنرا در آتش سوزاندم. چون حقایقی در آن  فاش میشود که هنوز هیچکس برایش آماده نیست. به زمان بسیار زیادی برای درکش محتاجیم!

اما ترجمه ای که راهب واریوس ادعا میکرد در آتش سوزانده است. سال 1586 در پراگ یکبار دیگر پیدا شد. اما در دستان فردی که همه او را به عنوان جادوگر میشناختند. دکتر جان دی و دستیارش ادوارد کلی، بنا به شایعه ها این دو بعد از پیدا کردن این کتاب سعی در زنده کردن مردگان! کردند.

کتاب سپس بوسیله فردی کلکسیونر به نام الیاس اشمول به کتابخانه بودلین آکسفورد هدیه داده شد. از این کتاب دو نسخه دیگر در کتابخانه های موزه بریتانیا و واتیکان  موجود است. نسخه کتاب نکرونومیکون کتابخانه بودلین در سال 1934 ناپدید شد. گفته میشود هیتلر به علت علاقه زیادش به متافیزیک به نحوی این کتاب را بدست آورد و بعد از آن دیگر ردی از آن نسخه در دست نیست.

نسخه موجود در موزه بریتانیا در سال 1940 از فهرست خارج و به انبار منتقل شد. سپس همراه جواهرات سلطنتی خانواده پادشاهی در گالر قلعه حفاظت شده قرار گرفت. آنچه این کتاب را خطر ناک جلوه میدهد. تنها بخش دیوانه کننده آن یعنی بخش صدمات فیزیکیش نیست. بلکه حقایق نوشته شده در کتاب آنقدر بی پرده و بی رحمانه است. که باعث فرو ریختن تمامی باورها و ذهنیت فرد در ارتباط با زندگی میشود. و تنها برای انسانی که کتاب را مطالعه میکند. تاریکی و یک هیچ بزرگ به ارمغان می آورد. یعنی اگر فرد از خواندن این کتاب به مرز جنون نرسد. مجبور است در بی هدفی و تاریکی مطلق زندگی کند.
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره کتاب رستاخیز مردگان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «کتاب رستاخیز مردگان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید