کد مطلب:  18509 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ناظم‌الشریعه: کاری نکنیم برای تکرار موفقیت فوتسال 24 سال دیگر صبر کنیم

ناظم‌الشریعه: کاری نکنیم برای تکرار موفقیت فوتسال 24 سال دیگر صبر کنیم

به گزارش آسمونی، محمد ناظم الشریعه در نشست خبری خود اظهار کرد: ابتدا می‌خواهم ایام محرم حسینی را تسلیت...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش آسمونی، محمد ناظم الشریعه در نشست خبری خود اظهار کرد: ابتدا می‌خواهم ایام محرم حسینی را تسلیت بگویم و به خاطر مقام سومی ایران در جام جهانی تبریک می‌گویم. خیلی از مربیان از ابتدا در کنار این تیم بودند تا بتوانیم به این جایگاه برسیم. امیدوارم توانسته باشیم جبران مافات کنیم. ما خیلی خیلی سختی کشیدیم. برای همین سختی‌ها بود که خدا عزت داد.

1456659355061_123456-th3
1456659355061_123456-th3

وی افزود: این مقام حالا حالاها فراموش نمی‌شود اما تکرار آن سخت است. ما از الان کار را شروع کرده‌ایم. باید دیدگاه‌هایمان را مثبت کنیم.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتسال با اشاره به جمله‌ای مربوط به کارلوس کی‌روش گفت‌: جزئیات می‌تواند خیلی به ما کمک کند، اما در ایران خیلی به جزئیات توجه نمی‌کنیم. این موارد می‌تواند شخصیت ما را عوض کند و دیدگاه‌ها را نسبت به فوتسال تغییر دهد. من سعی کردم در یک سال و اندی که بودم شخصیت فوتسال را تغییر دهم. به‌ هر حال کمبودهایی وجود داشته ولی توجهی به آن نکرده‌ایم. باید به لحاظ سخت افزاری بهتر شویم و امیدوارم که این کارها ادامه‌ دار باشد. مهم نیست که چه کسی می‌آید. روزی  که قهرمان آسیا شدیم مصاحبه 20 ثانیه‌ای کردم و گفتم که فیتیله فوتسال ایران تازه روشن شد.

وی ادامه‌ داد: خیلی‌ها باور نداشتند که نتیجه‌ می‌گیریم. این کار با حمایت فدراسیون فوتبال، رسانه‌ها و عموم اتفاق افتاد. همان طور که در طی یک سال گذشته از شخص من خیلی حمایت شد، چون به دنبال حاشیه سازی نبودم. ما کادرفنی بسیار محجوبی داریم و تلاش می‌کنیم تا آرام آرام جلو برویم. خدا پاداش تمرکز و ساکت‌ بودن‌مان را داد. 

ناظم الشریعه در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر این که آیا پیر شدنش در یک سال اخیر به خاطر فشارهای تیم‌ ‌ملی بوده است، گفت‌: از چهره نمی‌توان تشخیص داد، ولی هر کسی در کارش فشارهایی را تحمل می‌کند. من نماینده 80 میلیون آدم بودم و شرایط سخت بود. بعضی حرف‌ها مهم نیست و نباید به آن توجه کرد. هر عقل سلیمی می‌گوید که باید به کار خودت اهمیت بدهی. ما سعی می‌کنیم خونسردی‌مان را حفظ کنیم و به دنبال این بوده‌ایم تا بازیکنان را بیشتر به لحاظ روحی آماده کنیم تا فنی.

مربی تیم‌ ‌ملی فوتسال در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که ضعف‌های اصلی‌اش در جام جهانی و پیش از آن چه بوده است، در این باره توضیح داد: بعد از هر پیروزی ضعف‌ها محو می‌شود. خودمان این را می‌دانستیم که در خیلی از مسائل ضعف داریم، ولی تشخیص دادیم که می‌توانیم با بازی هجومی ضعف دفاعی را بپوشانیم. تعداد پاس‌های ما در بازی با برزیل بیشتر از حریف بود و اینها همه نشانگر بازی تهاجمی ما است. ضعف دیگری که داشتیم در بازی‌های تدارکاتی بود.

وی در ادامه این نشست خبری درباره تمدید قراردادش، خاطرنشان کرد: زمانی که به ایران آمدم خبرنگاری در فرودگاه از من پرسید قراردادت را تمدید می کنی؟ من خیلی خودمانی به او گفتم اول باید به شیراز برسم تا ببینم حاج خانم اجازه می‌دهد یا نه. ان‌شاء‌الله که اجازه دهد (با خنده) اما ما نباید خودمان را فریب دهیم. مگر می‌شود دوست نداشته باشم که سرمربی تیم‌ ‌ملی باقی بمانم،  ولی در حال‌ حاضر شرایط فرق کرده است و دیروز در جلسه‌ای با افتخاری و کفاشیان گفتم که از این پس باید با برنامه جلو برویم.

ناظم‌الشریعه در تشریح برنامه‌اش، گفت‌: ما دو برنامه را آماده کرده‌ایم. یک برنامه چهار ساله برای تیم‌های پایه و یک برنامه چهار ساله برای بزرگسالان. قرار شده در روزهای آینده فیفا دی و برنامه فدراسیون را بگیریم و با کادرفنی آن را بررسی کنیم. تاکید زیادی بر روی تیم‌های پایه داریم و در اولویت ما این است که از هفته‌ آینده کارش را آغاز کنیم. چون باید در اردیبهشت ماه در بازی‌های آسیایی شرکت کنیم و در صورت کسب مقام اولی یا دومی می‌توانیم در المپیک آرژانتین حضور داشته باشیم.

به‌ گزارش ‌ایسنا، سید محمد ناظم الشریعه در گفت‌وگو با یکی از برنامه‌های تلویزیونی عنوان کرده بود که قراردادش با فدراسیون فوتبال 120 میلیون تومان است که با کسورات آن بسیار کمتر از این می‌شود. به دنبال این مصاحبه برخی از مربیان گله مند شدند و معتقد بودند که اعلام رقم قرارداد سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتسال می‌تواند در قرارداد باشگاه‌ها و مربیان آینده تیم‌ ‌ملی تاثیرگذار باشد.

با این حال سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتسال در این باره توضیح داد: من نگفتم که 120 میلیون قرارداد دارم. چیزی که کادرفنی داشت صداقت بود. شخصیت آدم‌ها به پول نیست. محبوبیت کادرفنی به خاطر محجوب بودن آن است و زیاد مهم نیست. فقط امیدوارم که این موفقیت قیچی نشود و مثل جام جهانی 1992 که چهارم شدیم و 24 سال منتظرش ماندیم حسرتش را نخوریم.

وی درباره حضور باشگاه استقلال و پرسپولیس در فوتسال خاطرنشان کرد: می‌توان با حضور این دو باشگاه در فوتسال آینده خوبی برایش ترسیم کرد، اما اگر وارد فوتسال شدند نباید از بالا به آن نگاه کنند. من می‌گویم که نمی‌توان فوتبال و فوتسال را با یکدیگر مقایسه کرد. دوست داریم سرخابی‌ها بیایند، ولی اگر قرار شد که باشند و مثل قبل حضور داشته باشند بهتر است که نیایند. اگر استقلال بیاید و در شیراز بازی کند پنج هزار تماشاگر به ورزشگاه می آیند و مسئولان مجبور می‌شوند بروند به دنبال ساخت  ورزشگاه 10 هزار نفری.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتسال در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که چه استراتژی در پشت ترکیب‌های تیم در جام جهانی بود، تصریح کرد: ما می دانستیم که تیممان کامل نیست و در دفاع مشکل داشتیم،  ولی کشاورز و احمدی قبل از جام جهانی مصدوم شده بودند و روی کارمان تاثیر گذاشت. با این حال استراتژی ما این بود که برای هر بازی برنامه خاص خودش را داشته باشیم. یک روز قرار بود از کشاورز استفاده کنیم که استفاده می کردیم و روز دیگر او در ترکیب قرار نداشت. با این حال همه بازیکنان بزرگ هستند.

ناظم الشریعه راجع‌ به پنالتی‌ زدن طاهری مقابل تیم‌ ‌ملی فوتسال پرتغال در حالی که تا آن زمان بازی نکرده بود، در این باره توضیح داد: ابتدا باید بگویم که برای پنالتی‌ زدن به روحیه بازیکن نگاه می‌کنیم. موقع زدن پنالتی‌ها همه بازیکنان کنار می کشیدند. طاهری گفت پنالتی‌ اول را می زنم. به او گفتم که برو شیر یا خط کن و برگرد. پنالتی‌ دوم را گفت بدهید من بزنم. گفتم برو دو تا روپایی بزن و برگرد، اما در مرحله سوم قبول کردم، چون هیچ کس نبود. بنده خدا هم شانس نیاورد و توپش به دیرک خورد، اما این را گفتم چون می دانم محمد بازیکن بزرگی است.

وی پاسخ به پرسشی مبنی بر این که چرا از بازیکنان جوان در جام جهانی استفاده نشد و چه زمانی جوانان می‌توانند جای با تجربه‌ها را بگیرند، مطرح کرد: سن بازیکن در فوتسال مهم نیست. ما تا زمانی که ببینیم می‌شود از بازیکن استفاده کنیم او را بازی می‌دهیم. شاید احمد اسماعیل پور به خاطر گل‌های زیبایش سومین بازیکن برتر شد،  ولی ارزش کار مهدی جاوید کمتر نبود. او سال‌های آینده می‌تواند به درد ما بخورد. خیلی‌ها نگران بودند که کشاورز به دردمان نمی خورد  چون مصدوم است، اما عزت را خدا می‌دهد. او نشان داد که به حرف نیست به عمل است. کشاورز در سال آخر حضورش در تیم‌ ‌ملی دو گلی را به ثمر رساند که حالا حالا در یادها باقی می ماند و مثل حماسه ملبورن فراموشش نمی‌کنیم. گل او او در فینال جام ملت‌های آسیا و دیگری مقابل برزیل. ما می‌توانستیم سعید افشار جوان را ببریم، اما کشاورز در استراتژی ما جا داشت.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتسال در پایان خاطر نشان کرد: بین ریا و صداقت یک مو فاصله است. ما باید ببینیم چه کسی ریا می‌کند و چه کسی صداقت دارد. تمام تلاش کادرفنی این بود تا با صداقت باشد. اگر اتفاقی غیر از این می افتاد معلوم می‌شد.  عزت را خدا می‌دهد و ما تنها وسیله‌ایم. دست مربیان را می بوسم چه آنهایی که انتقاد کردند و چه آنهایی که نظر دارند. فکر می‌کنم خدا مسیری را انتخاب  کرد و به ما عزت داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره ناظم‌الشریعه: کاری نکنیم برای تکرار موفقیت فوتسال 24 سال دیگر صبر کنیم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ناظم‌الشریعه: کاری نکنیم برای تکرار موفقیت فوتسال 24 سال دیگر صبر کنیم» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید