مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  9548 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 11 دقیقه
برنامه نود 17 فروردین 1394

برنامه نود 17 فروردین 1394

1394/01/18اولین برنامه نود سال 94 با تاخیر به خاطر پخش مسابقه آقای گزارشگر از ساعت 23:20 دوشنبه 17 فروردین از شبکه...
زمان مطالعه: 11 دقیقه
navad-1394-01-17
navad-1394-01-17

1394/01/18

اولین برنامه نود سال 94 با تاخیر به خاطر پخش مسابقه آقای گزارشگر از ساعت 23:20 دوشنبه 17 فروردین از شبکه سه سیما آغاز شد.

به گزارش آسمونی، در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور ضمن تبریک سال جدید و اتفاقات خوب در ابتدای سال نو آرزو کرد آن چه که صلاح مملکت است برای مردم در سال جدید همچنان اتفاق بیفتد.

فردوسی پور در ادامه پیشاپیش میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن را تبریک گفت و افزود: خیلی خوشحالیم در این هفته دوست داشتنی در خدمت شما هستیم و این برنامه را تقدیم می کنیم به ساحت تمام مادران دوست داشتنی و فداکار و انشاالله سایه شان بالای سر ما باشد و آنهایی که از بین ما رفتند را خدا رحتمشان کند.

نظرسنجی درباره تغییر سرمربی تیم ملی

سوال نظرسنجی این هفته به صورت شفاهی با این مضمون قرائت شد. با توجه به شرایط موجود تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به صلاح فوتبال کشور است؟ 1- بله 2- خیر.

علی کفاشیان مهمان ویژه برنامه 90

مجری نود در توضیح نظرسنجی گفت اگر فکر می کنید کی روش باید بماند خیر و اگر فکر می کنید باید برود عدد 2 را ارسال کنید.

اولین بخش برنامه مرور اتفاقات فوتبال در اوایل نوروز و فروردین ماه به طور خلاصه بود از مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا تا بازی های تیم ملی امید و تیم فوتبال ساحلی بود که پخش شد.

مهمان این برنامه علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال معرفی شد و به کمک وی قرعه کشی آخرین مسابقه پیامکی سال قبل برگزار شد و برندگان به شرح زیر مشخص شد:

پس از قرعه کشی گزارش فیروز مشعوف از اتفاق ویژه و حضور پرشور 80 هزار تماشاگر افغان در مسابقه برابر تیم ملی امید ایران پخش شد.

عادل فردوسی پور در ادامه به ماجرای سقوط هواپیمای خبرنگاران ایرانی اشاره کرد و گفت در کنار اتفاقات خوبی که در نوروز افتاد و زحماتی که تیم هسته ای کشید و از همین جا به آنها خداقوت می گوییم، اتاق تلخی هم رخ داد که بهتر است خودتان تصاویر را ببینید و سپس گزارشی در خصوص دو خبرنگار از دست رفته ایرانی در سقوط هواپیمای جرمن وینگز پخش شد.

فردوسی پور سپس گفت: چه باشکوه بود مراسمی که امروز به یاد و خاطره میلاد حجت الاسلامی و حسین جوادی برگزار شد و همه اهالی فوتبال و حتی غیرفوتبالی ها آمدند و در یادبود آنان شرکت کردند. همین جا از صمیم قلب به خانواده این دو و رسانه های آنها تسلیت می گوییم.

22 دقیقه پس از آغاز برنامه آمار نظرسنجی برای اولین بار پخش شد که 680 هزار نفر شرکت کرده و 81 درصد مخالف تغییر سرمربی بودند و 19 درصد موافق.

سپس خبر ویژه امروز یعنی انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس مورد اشاره فردوسی پور قرار گرفت و مصاحبه ای اختصاصی با برانکو ایوانکوویچ در ترکیه هنگام امضای قرارداد با پرسپولیس پخش شد.

کفاشیان: تلاش می کنیم کی روش برگردد

پس از پخش این بخش ها صحبت با کفاشیان درخصوص دلایل تغییر کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی آغاز شد.

علی کفاشیان در مورد تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال گفت:بحث تغییر سرمربی به هیچ عنوان از سوی فدراسیون فوتبال نبوده و ما قرارداد 4 ساله با وی منعقد کرده ایم و اگر بخواهیم وی به همکاری با ما ادامه ندهد باید یک سال جریمه پرداخت کنیم و از طرفی دیگر از وی رضایت داشتیم و داریم. هیچ فکر منطقی نمی آید در این مقطع نزدیک بازی های مقدماتی جام جهانی این کار کند و تغییر و برکناری اصلا مطرح نیست، این همه در کوچه و خیابان می روم حتی یک نفر حتی تا به حال به من نگفته کی روش را بردارید.

کی روش نسبت به شرایطش رضایت نداشت و پیش از جام ملت ها خود اصرار داشت بدلیل شرایط و جو حاکم به همکاریش با تیم ملی ادامه ندهد که ما به وی گفتیم پس از جام ملت ها در این باره صحبت می کنیم و وی جام ملت ها را پشت سر گذاشت و پیش از دیدار دوستانه با شیلی و سوئد دوباره از ما خواست همکاریش را قطع کند. وی تاکید داشت که "به من توهین شده است و جو خوبی وجود ندارد" و با این دلیل خواستار جدایی از تیم ملی ایران شده است. ما نمی توانیم تمام خواسته های کی روش را برآورده کنیم ولی به وی اعلام کرده ایم که تلاش می کنیم شرایط را تا جایی که بتوانیم مهیا کنیم.

وی ادامه داد: ایشان درخواست کتبی داده تقاضا دارد حقوق سه ماه آینده اش را بگیرد و قطع همکاری بکند و برود و ما این تفاضا را فردا در هیئت رئیسه مطرح می کنیم و پاسخش را می دهیم.

کفاشیان در مورد ایجاد تغییران در فدراسیون و اعضای فدراسیون و این که ثابت کرده حاضر است برای ماندن زیرمجموعه هایش را قربانی کند و حالا نوبت کی روش شده گفت: این طور نیست و گاهی اوقات تغییر لازم است و چه بسا روزی خود من از ریاست فدراسیون کنار می روم و این مسئله امری اجتناب ناپذیر است.

وی در مورد جلسه اش با کی روش و اسدی گفت: کی روش خودش در بسیاری موارد منتقد است و باید انتقاد پذیر باشد و این انتقادات نباید باعث ناراحتی وی شود.من خودم از عملکرد کی روش رضایت دارم اما هرکس در مجموعه مخالف ایشان باشد از سرپرست گرفته تا تدارکات و مربی تحمل نمی کند و باید حذف شود.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا اسدی گزینه شما نبوده و از طریق وزارت ورزش انتخاب شده گفت: بله ایشان را به ما معرفی کردند.
کفاشیان در بخشی دیگر از صحبت های خود اظهار داشت: دکتر اسدی وظیفه دارد در تامین امکانات تیم ملی گام بردارد و باید دید علت نظرات وی در مورد کی روش چیست.

کفاشیان در مورد اینکه آیا در جلسه مشترک با اسدی از دلالی کی روش صحبتی شد یا نه گفت: اصلا چنین چیزی نبود و بحث دلالی در تشکیلات ما نیست، نبوده و ما چیزی تا به حال در این مورد ندیده‌ایم.
کفاشیان در مورد کی روش گفت: جلسه ای امروز با اعضای هیات رییسه داریم و طی آن در مورد کی روش و شرایط وی تصمیم گیری می شود و مطمئن هستم اعضای هیات رییسه هم خواهان ماندن کی روش هستند.

نمیدانم چه شد که کی روش ، با کی روش یک ماه و نیم قبل تا این حد تغییر کرده است. کی روش مدتی پس از عقد قرارداد به مرخصی رفت و نمی دانم که در این چند روز چه شد که کی روش تا این حد تغییر کرد و دیگر دلش با ما نیست که بماند.
کفاشیان در پاسخ به صحبتهای نکونام گفت: جواد نکونام می تواند با کی روش صحبت هایی داشته باشد ، کی روش باید ته دلش برای ماندن راضی باشد و فکر می کنم شما باید با کی روش هم صحبتی داشته باشید.
ما از عملکرد کی روش و تیم ملی رضایت داشته ایم و می توانم بگویم یکی از بهترین تیم های ملی را داشته ایم.

کفاشیان در صحبت های پایانی خود اظهار داشت: امروز سعی می کنیم با کی روش مذاکره کرده و شرایطی فراهم کنیم تا کی روش به تیم ملی برگردد و با ما همکاری داشته باشد. نظر اعضای هیات مدیره نیز چنین است و تلاش می کنیم تدبیری اندیشه کنیم که وی را راضی کنیم و برگردانیم.

بعد از اولین بخش صحبت با کفاشیان مسابقه دوستانه ایران - سوئد پخش شد.

صحبت با کفاشیان ادامه پیدا کرد و سپس گزارشی درخصوص نظرات اهالی فوتبال درباره خداحافظی جواد نکونام از تیم ملی پخش شده و نکونام در ادامه روی خط برنامه 90 آمد.

نکونام: یهویی آمدم و یهویی خداحافظی کردم!

جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد خداحافظی خود از تیم ملی گفت: واقعیتش را بخواهید تصمیمم خیلی سریع و بدون برنامه بود و همانطور که روزی یهویی به تیم ملی دعوت شدم همانگونه خداحافظی کردم و نمی خواستم برنامه خاصی برای خداحافظی ام برگزار شود. کی روش به من گفت اگر می خواهی خداحافظی کنی من می توانم کمک کنم در بازی خداحافظی کنی که زلاتان کاپیتان تیم مقابل است و بازی بزررگی محسوب می شود و مراسمی برگزار شود که من مخالفت کردم.

وی در مورد اینکه پس از خداحافظی از تیم ملی تماسی با وی گرفته شده است یا خیر عنوان داشت: تماسی از فدراسیون با من گرفته نشد که کفاشیان در واکنش به صحبت های نکونام گفت: ما با خداحافظی آقا جواد موافقت نکرده ایم و وی علاوه بر بازی ، تیم ملی را هدایت می کند و کاپیتان است و فکر خوبی دارد و چون با خداحافظی نکونام موافق نبودیم تماسی با وی نگرفتیم.

نکونام در ادامه صحبت هایش در مورد خداحافظی کی روش و تغییر سرمربی گفت: کی روش مربی خیلی خوبی است و کفاشیان نیز برای حفظ کردن وی تلاش زیادی کرد ولی بالاخره شرایط به این گونه رقم خورده است.
وی در مورد لباسهای تیم ملی و توپ های فوتبال اظهار داشت: لیگ ایران کیفیت پایینی دارد و 30 درصد این مسائل به کیفیت توپ برمی گردد و این مسائل جزئی در کیفیت لیگ تاثیرگذار بود. نکونام در مورد پاداش ندادن فدراسیون به تیم ملی پس از پیروزی برابر تیم ملی شیلی گفت: بازیکنان پس از این پیروزی انتظار داشتند حداقل پاداشی به آنها داده شود ویا از آنها تشکر شود که متاسفانه این امر نیز صورت نگرفت.
نکونام در بخشی از صحبت های خود گفت: کفاشیان و مجموعه فدراسیون تلاش زیادی برای موفقیت تیم ملی کردند.

با توجه به اینکه صدای ارتباط تلفنی نکونام با برنامه دچار مشکل شده بود صحبت های وی نیمه تمام ماند و آنالیز عملکرد تیم ملی در دیدارهای دوستانه شیلی و سوئد پخش شد که طی آن به نقاط ضعف و قوت بازیکنان اشاره شده بود.
نکونام در ارتباط مجدد با برنامه نود گفت: پیش از جام جهانی فشار بسیاری روی ما بود، خیلی ها می خواستند تیم به جام جهانی نرود ولی ما به جام جهانی راه یافتیم و با مربی گری کی روش موفقیت های خوبی بدست اوردیم و با برداشتن کی روش دوباره به عقب بر می گردیم و نباید این اقدام صورت گیرد ، چرا که تیم ملی فوتبال اکنون برای کشور افتخار آفرینی می کند و نباید این شرایط را از بین برد! بازیکنان تیم ملی ایران می خواهند کی روش بماند و باید این امر صورت بگیرد که اگر چنین نشود فوتبال ایران متضرر خواهد شد.

نکونام تاکید داشت که اگر کی روش برود باید مربی با سطح بالاتر بیاید که در آن صورت نیز تا آن مربی با فوتبال ایران آشنا شود زمان خواهد برد. پس از جام جهانی 2006 برانکو و دادکان را برداشتند و این مسئله به ضرر فوتبال ایران بود و اگر اکنون نیز کی روش را بردارید بطور قطع خیلی ضرر خواهیم کرد.

نکونام در ادامه این بحث گفت: کی روش دوست دارد بماند ولی در نهایت کفاشیان بعنوان رییس فدراسیون باید با کی روش صحبت کند و اگر کفاشیان بخواهد ، کی روش می ماند به شرطی که اعضای هیات رییسه با قدرت صحبت کنند. از مسئولان فوتبال کشور می خواهم اجازه ندهند فوتبال به دست کسانی بیافتد که نباید بیفتد.

یک ساعت و 12 دقیقه بعد از آغاز برنامه بار دیگر آمار نظرسنجی پخش شد که یک میلیون و 200 هزار نفر شرکت کرده بودند و آمار نتایج تغییری نکرده بود.

در میان صحبت با نکونام آنالیز بازی های تیم ملی با سوئد و شیلی پخش شد.

پس از نیم ساعت از ادامه بحث ها برای تغییر فضا با پخش 90 درجه و مرور طنز مسابقات هفته گذشته لیگ برتر پخش مسابقات لیگ آغاز شد.

اولین بازی مسابقه تراکتورسازی و استقلال خوزستان بود که به پخش رسید.

بخش پایانی صحبت ها با کفاشیان انجام شد و پیش از خداحافظی با وی جدول و برنامه لیگ بررسی شد.

مسابقه بعد بازی نفت تهران صدرنشین لیگ و نفت مسجدسلیمان بود.

بعد از این بازی خلاصه و حواشی کامل مسابقه فولاد خوزستان و استقلال با دومین برد فصل فولاد برابر استقلال پخش شد.

گل استقلال آفساید بود

یزدانی به عنوان کارشناس داوری به برنامه آمد و بررسی داوری مسابقات آغاز شد. وی اعتقاد داشت خطایی که منجر به گل نفت تهران برابر نفت مسجدسلیمان شد به غلط اعلام شد و این بازیکن نفت تهران بود که خطا کرد. همچنین زمین خورد کرملاچعب از مسجدسلیمان پنالتی نبود و کارت زردی که به خاطر شبیه سازی دریافت کرد درست بود.

یزدانی همچنین درخصوص داوری مسابقه فولاد و استقلال به قضاوت محسن ترکی گفت: گل استقلال در شرایط آفساید به ثمر رسید و بازیکن آبی هنگام ضربه سر در آفساید بود. وی همچنین گفت هل دادن شریفات روی گل فولاد خطا نبود.

تقویم نود و بررسی اتفاقات تاریخ فوتبال در فاصله دو هفته اول سال پخش شد.

انتخاب و کناره گیری عجیب مایلی کهن به سرمربی گری تیم ملی در 16 فروردین 88، تولد کریم انصاری فرد در 14 فروردین و باخت تاریخی استقلال در جام باشگاه های استقلال برابر آنیانگ در 14 فروردین 81 از موضوعات جالب تقویم این هفته بود. به همین بهانه داود سیدعباسی و فراز فاطمی دو بازیکن عضو تیم استقلال در آن دوره مهمان تقویم نود بودند و از رمز و راز شکست استقلال در آن بازی گل آلود در ورزشگاه آزادی صحبت کردند.

پس از تقویم عادل فردوسی پور به درگذشت سیروس قایقران اشاره کرده و گفت هفته بعد کلیپی ویژه درباره وی پخش خواهد شد.

مسابقه سپاهان و صبای قم با شکست تلخ سپاهان پس از تقویم پخش شد.

مسابقه آخر حمید درخشان با پرسپولیس برابر راه آهن همراه با حواشی کامل آن مسابقه بعدی بود.

کنفرانس خبری عجیب و غریب درخشان نیز پس از این بازی پخش شد.

پنالتی راه آهن گم شد

کارشناسی داوری نود درخصوص داوری دو مسابقه پخش شده گفت: در مسابقه سپاهان و صبا اخراج رحمان احمدی گلر سپاهان درست بود، همچنین توپی که سپاهانی ها اعتقاد داشتند گل شده از خط رد نشد.

وی درباره قضاوت صالحی در مسابقه پرسپولیس و راه آهن گفت: در نیمه اول بازیکن پرسپولیس با بی احتیاطی مهاجم راه آهن را زد و یک پنالتی برای راه آهن بود. همچنین در صحنه سرنگونی مهاجم راه آهن در شرایط تک به تک بابک حاتمی باید اخراج می شد. اما در صحنه مقابل کارت زرد برای مدافع راه آهن درست بود چون مدافع کناری می توانست دخالت کند. همچنین زمین خوردن موتومبا مهاجم اوگاندایی راه آهن در نیمه دوم در محوطه جریمه پرسپولیس خطا نبود. پنالتی دقیقه 90 پرسپولیس درست بود و مدافع با دست روی کمر نوری شارژ کرد.

پس از آن روزنامه های ورزشی فردا صبح از طریق سایت برنامه مرور شد و سپس بررسی عملکرد لژیونرهای فوتبال ایران در روزهای اخیر پخش شد.

بازی به جا مانده سایپا و ملوان از هفته گذشته در این دقیقه روی آنتن رفت.

سپس بازی ذوب آهن و گسترش فولاد به عنوان آخرین بازی هفته به پخش رسید.

سایت برنامه نود و بخش های مختلف آن بررسی شده و سپس از 90 تا 90 و مرور حواشی یک هفته اخیر فوتبال ایران پخش شد.

از اتفاقات جالب در این بخش اشتباه عجیب مسئولان هیئت فوتبال استان قم بود که بازی این هفته تیم شهرشان برابر سپاهان را با بنری عجیب و اشتباه مسابقه صبا - تراکتورسازی معرفی کرده بودند.

فردوسی پور در دقایق پایانی برنامه گفت سعی کردیم با آقای نژادفلاح ارتباط برقرار کنیم که موفق نشدیم و آقای درخشان هم تمایلی به صحبت کردن نداشت اما اتفاقات باشگاه پرسپولیس را هفته آینده طی یک بسته ویژه و کامل بررسی خواهیم کرد. مسئولان باشگاه ذوب آهن هم معتقد بودند یک خطای پنالتی باید برای آنها گرفته می شد که فرصت نشد نشان بدهیم اما کاملا مشخص بود که خطا بیرون از محوطه اتفاق افتاده.

82 درصد بینندگان مخالف تغییر کی روش

بررسی برنامه و جدول مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا آخرین بخش برنامه نود هفدهم فروردین ماه بود و با پخش آمار نظرسنجی پیامکی درخصوص سرمربی تیم ملی برای آخرین بار برنامه این هفته ساعت 2:25 بامداد به پایان رسید. در پایان با شرکت بیش از یک میلیون و 733 هزار نفر ، 82 درصد مخالف تغییر کی روش و 18 درصد موافق با این تغییر رای دادند.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره برنامه نود 17 فروردین 1394 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برنامه نود 17 فروردین 1394» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید