کد مطلب:  9319  درج نظر
زمان مطالعه: 11 دقیقه
برنامه نود 11 اسفند 1393

برنامه نود 11 اسفند 1393

1393/12/12برنامه نود این هفته زودتر از هفته های گذشته از ساعت 22:24 دقیقه با موضوع بررسی مسابقات نمایندگان ایران در...
زمان مطالعه: 11 دقیقه
navad-1393-12-11
navad-1393-12-11

1393/12/12

برنامه نود این هفته زودتر از هفته های گذشته از ساعت 22:24 دقیقه با موضوع بررسی مسابقات نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا و معضلات داوری آغاز شد.

به گزارش آسمونی در آغاز برنامه عادل فردوسی پور گفت این یکی از اولین بارهاست که در این ساعت خدمت شما رسیدیم و سعی می کنیم تا حدود ساعت یک و سی دقیقه بامداد خدمت شما باشیم تا آنهایی که فردا می خواهند به سر کار و مدرسه بروند مشکلی نداشته باشند.

نظرسنجی انتخاب محبوب ترین استقلالی

در ابتدا سوال پیام کوتاه برنامه پخش شده و مجری در توضیح آن گفت در ادامه برنامه هفته قبل که نظرسنجی محبوب ترین بازیکن پرسپولیس انجام شد این هفته نظرسنجی محبوب ترین بازیکن دو دهه اخیر استقلال را برگزار می کنیم، دو نفر از گزینه ها مشخص بود و برای انتخاب سه نفر بعدی از سایت کمک گرفتیم و به این ترتیب نظرسنجی محبوب ترین بازیکن استقلال با این 5 گزینه شکل گرفت: 1- آرش برهانی 2- مجتبی جباری 3- جواد زرینچه 4- فرهاد مجیدی 5- علیرضا منصوریان

فردوسی پور در توضیح نظرسنجی برنامه گفت هفته قبل همه گزینه های پرسپولیس جزو بزرگان فوتبال مملکت بودند، خیلی ها هم به این گزینه ها نزدیک بودند که نشد در نظرسنجی بگذاریم. بازی یک سری بازیکنان دیگر مثل حمید درخشان، فرشاد پیوس و مجتبی محرمی هم به یاد نسل جدید نمی آید و نشد که نامشان را در نظرسنجی بگذاریم، همین اتفاق برای امثال امیر قلعه نویی و مجید نامجو مطلق در استقلال هم افتاد.

اولین بخش برنامه آنالیز مسابقات هفته بیست و یکم لیگ برتر بود که پخش شد تا از حال و هوای بازی های داخلی فاصله نگیریم.

سپس بررسی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا آغاز شده و بازی های تیم های ایرانی پاختاکور با نفت تهران، تراکتورسازی با نسف قارشی و فولاد با السد پخش شد.

پس از آن گزارش مفصل بازی پرسپولیس تنها نماینده برنده ایران برابر لخویا همراه حواشی کامل آن پخش شد.

برای اولین بار 30 دقیقه پس از آغاز برنامه آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی به نمایش درآمد که 432 هزار نفر در آن شرکت کرده بودند.

سپس فردوسی پور ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه برنامه و جدول مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را بررسی کرد. وی همچنین گفت اینترنت استودیو 11 مشکل داره و به همین خاطر موفق نشدیم با پرسپولیسی ها در ازبکستان ارتباط تصویری برقرار کنیم و ممکن هست برای دیدن آمار نظرسنجی هم دچار مشکل شویم که قول داده اند هفته آینده این مشکل برطرف شود.

بخش بعدی نگاهی متفاوت به رقبای تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان و معرفی ویژگی های آنها بود.

برد استقلال بعد از 2035 برابر پرسپولیس

تقویم نود و مرور اتفاقات فوتبالی مصادف با هفته جاری در تاریخ فوتبال بخش بعدی برنامه بود.

دربی 48 روز هشتم اسفند با برتری دو بر صفر پرسپولیس با گل های هاشمی نسب و رافت، برد استقلال بعد از 2035 روز برابر پرسپولیس با گل علیرضا اکبرپور و برتری دراماتیک سه بر دو استقلال برابر پرسپولیس در روز هفتم اسفند و بازی جنجالی سال 85 پرسپولیس و سایپا از جمله رخدادهای این هفته بود. مهمان ویژه این بخش علیرضا اکبرپور بود و با او درباره آن مسابقه و گلش به پرسپولیس گفتگو شد. پنجم اسفند روز مهندس و معرفی مهندسان فوتبال هم از بخش های این تقویم بود.

815 هزار نفر پس از گذشت 50 دقیقه از آغاز برنامه در نظرسنجی شرکت کرده بودند.

سپس آنالیز مسابقه هجومی پرسپولیس برابر لخویا پخش شد.

مازیار زارع بازیکن تیم فوتبال ملوان مهمان ویژه برنامه بود که به استودیو آمد و گفتگو با وی آغاز شد.

دوست داشتم گلر شوم پدرم اجازه نداد/ اکثر بازیکنان ایران اضافه وزن دارند!

• مازیار زارع درباره شرایط ملوان بعد از اضافه شدن فیروز کریمی گفت: تیم ما خوب بسته نشده اما با آامدن آقای فیروز کریمی وضعیت خیلی بهتر شد. آقای کریمی از نظر روحی و روانی خیلی رو یبچه ها کار کرد و بردهای متوالی ما هم در روحیه تیم تاثیر گذاشته که یکی از مهم ترین دلایل آن حمایت هواداران است. بازی ما با سپاهان یکی از سخت ترین بازی هاست که اگر این بازی را ببریم نصف راه ماندن در لیگ را طی کرده ایم.

• وی درباره شایعه رابطه بدش با پژمان نوری گفت: اختلاف نظر در هر خونواده ای پیش میاد. ما در گذشته هیچ وقت خیلی با هم مشکل نداریم اما الان او یکی همراه با جلال رافخایی یکی از صمیمی ترین دوستان منه. پژمان اگر در پست های نزدیک به دروازه بازی کند از بهترین بازیکنان ایران است و هر بازی چند موقعیت گل ایجاد می کند.

• زارع درباره تعداد جو مخالف حضور بازیکنان غیربومی دراین تیم گفت: نه من فکر می کنم هر بازیکنی به ملوان می آید به نوعی فوتبالش زنده می شود که نمونه های آن مهرداد اولادی، امیرحسین فشنگچی و فرزاد حاتمی هستند و جو ضدبومی در ملوان کمتر شده.

• زارع در پاسخ به سوال فردوسی پور که پرسید چند پنالتی خراب کرده گفت خیلی کم پنالتی خراب کردم و فقط یک پنالتی برای پرسپولیس در بازی سپاهان خراب کردم که از همین لحظه کل کل فردوسی پور و زارع درباره پنالتی زدن و تعداد پنالتی های خراب شده زارع آغاز شد.

• مجری برنامه نود یک پنالتی خراب شده دیگر از زارع را روی صفحه تلویزیون به نمایش گذاشت و همین باعث شد زارع بگوید یک پنالتی بیشتر خراب نکردم که با این که شما نشان دادید می شود دو تا!

• وی درباره نحوه برخورد کریمی با بازیکنان گفت: فیروز کریمی و بازیکنان با هم رفیق هستند. جایی که لازم هست با بچه ها شوخی میکنه و جایی که لازم هست جدیه. ولی خصوصیتی که آقای کریمی دارد این است که بازیکنش را تا جایی که می تواند بالا می برد و به او اعتماد می دهد.

• وی درباره اضافه وزن خودش گفت: ماه های آخری که در پرسپولیس بودم تمریناتم خوب نبود و اضافه وزن داشتم. ولی وقتی به ملوان برگشتم تمریناتم خوب شد و اضافه وزنم از بین رفت. من در آن حد نبود که شکم داشته باشم اما به جرات می گویم الان اکثر فوتبالیست های ایران شکم دارند فقط فکر کنم شما آقای فردوسی پور شکم ندارید! از رضا عنایتی گذشته حسین ماهینی هم از بازیکنانی است که هرچی میخورند اضافه وزن پیدا نمی کنند. حسین ماهینیروزانه 7 وعده غذا می خورد ولی اضافه وزن پیدا نمی کند!

• حالا که صحبت از ماهینی شد من از مسئولان خواهش می کنم بازیکنان ملی ما که حیف هستند و نمی توانند بازی کنند را کمکی کنند که بتوانند به فوتبال برگردند.

• وی در پاسخ به اینکه بهتر نبود مصاحبه هایی که اول فصل علیه نصرت ایراندوست انجام را انجام نداده بود گفت: بله حق با شماست. نباید این کار را می کردم.

• زارع با اشاره به ضربه پنالتی که در بازی با پرسپولیس مهار کرد و این که انگار خیلی از گلری خوشش آمده بود گفت: من از بچگی دوست داشتم گلر شوم اما پدرم اجازه نداد. خیلی دوست داشتم استعداد هم داشتم ولی الان پشیمان نیستم. یک مقطع هم در خط دفاع بازی کردم اما اصلا دوست نداشتم دفاع بازی کنم چون خیلی کار سختی است اما وقتی آقای کی روش خواست مدتی این کار را انجام دادم.

• کاپیتان دوم ملوانی ها درباره حرکتی که اول فصل انجام داد و در یک بازی به خاطر شعار تماشاگران از زمین خارج شد گفت: فشار روی در ملوان خیلی زیاد است. ما مثل یک خانواده هستیم و چنین اتفاقاتی در هر خانواده ای پیش می آید. من آدمی هستم که خیلی زود عصبی می شوم ولی این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگی ام بود و امیدوارم با پنالتی که از پرسپولیس گرفتم مردم من را بخشیده باشند. خدا آن روز دستش بالا سر ملوان بود.

• زارع درباره دلیل شادی بعد از گل مفصلی که بعد از گلزنی به پرسپولیس انجام داد گفت: من خیلی ناراحت بودم که من را در لیست مازاد گذاشتند در حالی که بازیکن آزاد بودم و با یک سری بازیکن مثل من و بادامکی بد رفتار کردند. من با هواداران پرسپولیس نبودم و خطابم با کسانی بود که با من بد رفتار کردند. از یک ماه قبل از پایان فصل واقعا می خواستم به ملوان برگردم و نیازی به قرار دادن من در لیست مازاد نبود.

• از بهترین مربیان خارجی که به ایران آمده اسکوچیچ هست که دلم برایش تنگ شده. او از نظر فنی و روانی فوق العاده است و دوست دارم دوباره با او کار کنم.

• اگه پدرم نبود زودتر به ملوان بر می گشتم. سالی که از ملوان جدا شدم تا آخرین لحظه منتظر ماندم و یک ماه با تیم تمرین کردم و بعد با سپاهان داخلی بستم و سپس به پرسپولیس رفتم. می خواستم بمانم اما پدرم گفت برو یکم به دنبال سر و سامان دادن به زندگی ات باش.

• در بازی برابر ملوان در انزلی زمان پرسپولیس با دنیزلی پنالتی نزدم. در جلسه تیمی دنیزلی گفت چه کسی پنالتی میزنه که من شرایطش را نداشتم و حرفی نزدم اما آقای نوری گفت مازیار میزنه. در بازی پنالتی شد و من توپ را هم برداشتم اما نتوانستم بزنم و آقای مهدوی کیا زد و حسنی صفت گرفت.

• خواش می کنم مسئولان استان با کمک مالک باشگاه فکری به حال ورزشگاه انزلی بکنند. یک سری شهرهایی ورزشگاه دارند که اصلا فوتبال ندارند اما انزلی ورزشگاه مناسب نداره. همچنین امیدوارم داماش دوباره به لیگ برتر صعود کند و دربی گیلان برگزار شود چرا که هرچه تیم های استان قوی تر باشند به نفع فوتبال گیلان است.

قرعه کشی مسابقه هفته قبل با حضور زارع برگزار شده و نفرات برنده به شرح زیر مشخص شد.

در میان صحبت ها با مازیار زارع از 90 تا 90 با موضوع بررسی حواشی یک هفته اخیر فوتبال پخش شد.

ساعت 12 بامداد برای اولین بار نتایج نظرسنجی منتشر شد که پس از شرکت یک میلیون و 200 هزار نفر مجیدی با 58 درصد اول بود و منصوریان با 18 درصد آرا در جایگاه دوم قرار داشت.

سپس بخش دوم از 90 تا 90 پخش شد.

عادل فردوسی پور بعد از پخش از 90 تا 90 از مسئولان باشگاه گسترش فولاد تشکر کرد که دیه یک مسئول سالن ورزشی در آذربایجان شرقی را پرداخت کردند که بی تقصیر دچار مشکل شده و در آستانه روانه شدن به زندان بود که مسئولان گسترش فولاد مانع این اتفاق شدند.

با پخش کلیپی از سرگذشت تاسف بار مارتین داور سوئدی مسابقه پلی آف تیم های فرانسه و ایرلند در مقدماتی جام جهانی 2010 گفتگوی ویژه برنامه با موضوع مشکلات جامعه داوری آغاز شد.

اصفهیان انگلیسی را با خط فارسی می خواند!

رضا غیاثی پیشکسوت داوری و حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری به استودیو نود آمدند و بحث جنجالی در خصوص مسائل جامعه داوری آغاز شد.

رضا غیاثی در بخش هایی از صحبت های خود اعتقاد داشت حضور اصفهانیان به عنوان رئیس کمیته داوران به دلیل دوشغله بودن غیرقانونی است. وی همچنین افشا کرد اصفهانیان همراه با نوید مظفری پیشکسوت داوری به اجلاس فوتورو در هند رفته و کنفرانس خود را در حالی به زبان انگلیسی خوانده که توسط مظفری برای وی به خط فارسی روی کاغذ نوشته شده بوده!

غیاثی در مورد وضعیت داوری گفت: برخی اشتباهات داوری اجتناب ناپذیر است که البته با ورود امکانات جدید این اشتباهات رو به کاهش است. در ورزش هایی همچون کشتی که سیستم بازبینی بازی وجود دارد اشتباهات داوری کمتر است ولی در فوتبال این امکانات و بازبینی آنی وجود ندارد و درصد اشتباهات بیشتر است.

حسین عسگری رئیس دپارتمان داوری گفت: همانطور که آقای غیاثی گفت امکانات در داوری خیلی مهم است و بi طور قطع پیشرفت تکنولوژی تاثیر زیادی در کاهش اشتباهات داوری خواهد داشت. باید برای هجمه هایی که بر علیه داوران فوتبال می شود چاره ای اندیشید.

وی در مورد حق الزحمه داوران لیگ گفت: قرار شده است در اولین فرصتی که برای فدراسیون پولی ریخته شود حق الزحمه داوران پرداخت شود.

غیاثی در ادامه صحبت هایش گفت: برخی اختلافات وجود دارد. چطور می شود مهدی تاج در زمانی داوران را به خوبی حمایت می کرد ولی اکنون می گویند تاج پول نمی دهد. به نظرم در حال حاضر برخی اختلافات وجود دارد که باید حل شود. از زمانی که اصفهانیان آمد و اتاقی برای خود درست کرد مشکلاتی بوجود آمد، در هیچ کمیته داورانی در هیچ کشوری و حتی فیفا، کمیته داوران اتاق ندارد و نمی آید در اتاق بنشیند. حضور اصفهانیان در کمیته داوران غیر قانونی است. روسای کمیته های فوتبال حق ندارند عضو هیات های فوتبالی باشند که اصفهانیان اینها را دارد و این مسائل همه خلاف مقررات کمیته اخلاق است.

وی در مورد چینش داوران گفت: اگر الان آقای عسگری بگوید من داوران را می چینم من می گویم اینطور نیست. عسگری و اصفهانیان با هم داوران را می چینند.

وی گفت: اصفهانیان زبان انگلیسی نمی داند، اصفهانیان. او همراه با نوید مظفری پیشکسوت داوری به اجلاس فوتورو در هند رفته و کنفرانس خود را در حالی به زبان انگلیسی خوانده که توسط مظفری برای وی به خط فارسی روی کاغذ نوشته شده بوده!

در اوایل بحث آیتمی به جا مانده درخصوص بررسی ورود بازیکنان بی کیفیت خارجی به لیگ و هزینه های آن نیز پخش شد

پس از آن بررسی عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور در هفته گذشته نیز پخش شد.

سپس روزنامه های ورزشی چاپ فردا صبح کشور مرور شد.

در ادامه بحث فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران روی خط برنامه آمد و به انتقادات شدید غیاثی پاسخ داد و ادعاهای وی را تکذیب کرد.

فریدون اصفهانیان گفت: در خصوص آقای تاج باید بگویم ما تعامل کامل با وی داریم. تاج زمانی نایب رییس بود و رییس سازمان لیگ بود و جا دارد از طرف همه داوران از وی تشکر کنیم که داوران را حمایت می کرد. اینکه من برای خودم ابلاغ می زنم باید بگویم که شما هم زمانی به خودتان ابلاغ می دادید و یکی از وظایف کمیته داوران نظارت بر کار داوران است.

وی گفت: آیا من یک بار شده که در بازی زنجان با داوران صحبتی کنم؟ چطور تیم ما افتاد لیگ 2؟ بعد لیگ 3 و بعد استان؟ چون آن زمان زنجان بد بازی می کرد و اکنون عملکرد خوبی دارد و به نظرم اگر داوری به خاطر من قضاوت اشتباه کند دیگر داور نیست. من 8 سال داور بین المللی بودم و ناظر داوری هستم و نمی گویم انگلیسی قوی دارم ولی اینکه می گویند من انگلیسی بلد نیستم درست نیست.

غیاثی خطاب به اصفهانیان گفت: تو دو بار در کلاس داوری شرکت کرده ای و در هیچکدام قبول نشده ای. تو نه کامپیوتر بلدی و نه انگلیسی!

اما ارتباط تلفنی بعدی با نوید مظفری بود که روی خط آمد و ادعای غیاثی مبنی بر انگلیسی خواندن اصفهانیان از روی کاغذ و با خط فارسی را تایید کرد.

بررسی مسابقات هفته گذشته لیگ یک و گل های آن قسمت بعدی برنامه بود.

در بازگشت صحبت های دو طرف در این مناظره درخصوص داوران ادامه پیدا کرده و سپس گزارشی درخصوص وضعیت مالی بغرنج نفت مسجدسلیمان و مشکلات این شهر پخش شد.

اصفهانیان در خصوص دوشغله بودن و غیر قانونی بودن حضورش در کمیته داوران گفت: در فدراسیون فوتبال اسپانیا رییس فدراسیون رییس کمیته داوران نیز بود و منعی در این باره وجود نداشت.

آخرین بخش برنامه هم صحبت های پایانی رضا غیاثی بود و با تهمت های انتهایی وی به اصفهانیان و نمایش نتایج نظرسنجی برای آخرین بار برنامه این هفته نود ساعت 1 و 35 دقیقه بامداد به پایان رسید.

در انتهای این نظرسنجی که یک میلیون و 702 هزار نفر در آن شرکت کردند فرهاد مجیدی با 59 درصد آرای بینندگان به عنوان محبوب ترین استقلالی دو دهه اخیر همراه با علیرضا منصوریان که 17 درصد آرا را کسب کرد به دور نهایی انتخاب محبوب ترین بازیکن دو دهه اخیر ایران راه پیدا کرد و پس از آنجا جواد زرینچه با 10 ، مجتبی جباری با 9 و آرش برهانی با 5 درصد آرا در رده های سوم تا پنجم قرار گرفتند.

: برای دریافت مشاوره درباره برنامه نود 11 اسفند 1393 فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «برنامه نود 11 اسفند 1393» در کادر زیر بنویسید :

2 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید