کد مطلب: 7818 درج نظر
زمان مطالعه: 8 دقیقه
برنامه نود 21 مهر 1393

برنامه نود 21 مهر 1393

1393/07/22 به گزارش آسمونی  برنامه نود 21 مهر ماه در یک روز تعطیل و عید سعید غدیر از ساعت 22:42 آغاز شد.  این برنامه...
زمان مطالعه: 8 دقیقه

1393/07/22

به گزارش آسمونی  برنامه نود 21 مهر ماه در یک روز تعطیل و عید سعید غدیر از ساعت 22:42 آغاز شد.

 این برنامه که همزمان با تعطیلی رقابت های لیگ برتر پخش می شود به بررسی ناکامی های تیم های ملی فوتبال اختصاص دارد و با صحبت های ابتدایی فردوسی پور و تبریک اعیاد آغاز شد.

اولین بخش برنامه پخش سوال مسابقه نظرسنجی بود که به علل ناکامی تیم های پایه اختصاص داشت و در آن پرسیده شد مهم ترین عامل ناماکی تیم های پایه چیست : 1- بی برنامگی فدراسیون 2- بی توجهی باشگاه ها به تیم های پایه 3- ضعف فنی مربیان 4- کیفیت پایین بازیکنان

بخش بعدی قرعه کشی مسابقه پیامکی هفته گذشته بود که به انتخاب برترین بازیکن ماه شهریور لیگ اختصاص داشت و نفرات زیر به عنوان 9 نفر برنده برنامه 14 مهر مشخص شدند:

سپس با حضور مهمانان برنامه مجید جلالی و عبدالرسول دانشجو مسئول کمیته جوانان فدراسیون فوتبال بحث در خصوص ناکامی های تیم های پایه فوتبال آغاز شد.

مجید جلالی: یکی از علل ناکامی فشار افکار عمومی است

جلالی درخصوص علت ناکامی تیم های پایه گفت: به نظر من علت اصلی این ناکامی ها افکار عمومی هستند که باید آن را تغییر داد به نحوی که وقتی مربی جوانگرایی می کند و نتیجه نمی گیرد همه وی را زیر سئوال نبرند و فقط نتیجه گرایی مد نظر قرار نگیرد. شما همین تیم پرسپولیس را ببینید که دست به جوانگرایی زد و چه بلایی سرش آوردند.

وی ادامه داد: همین نتیجه گرایی باعث می شود مربیان ما نتوانند به درستی برای به خدمت گرفتن بازیکنان تصمیم بگیرند.

در ادامه دانشجو در خصوص فوتبال پایه گفت: از زمانی که این مسئولیت را در فدراسیون فوتبال برعهده گرفتم اقداماتی را در خصوص تیم های پایه انجام دادیم پژوهش و آموزش از جمله این اقدامات بودند. به عقیده من آموزش و پرورش را نیز باید به علل ناکامی تیم های ملی پایه اضافه کرد.

دانشجو گفت: ما بازی جوانمردانه را رعایت کردیم و برخی تیم ها این موضوع را رعایت نکرده بودند و در تیم زیر 14 سال از بازیکنان 17 ، 18 ساله استفاده می کردند.

وقتی بازیکنان به اردوی تیم ملی دعوت می شدند برخی بازیکنان در وعده های غذایی شان هم مشکل داشتند و باید به آنها آموزش زندگی اردویی می دادیم و اقدامات زیادی در این راستا انجام شد و به عقیده من در ناکامی تیم های ملی پایه را ما صرفا نباید به نتیجه نگاه کنیم.

وی افزود: در تیم ملی زیر 14 سال اقدامات خوبی انجام دادیم و باید در رده های جوانان نتیجه آن را ببینیم و اگر نگاهی منصفانه داشته باشیم بازیکنان خوبی را به تیم های خارجی ترانسفر کردیم. فدراسیون فوتبال به لحاظ سخت افزاری امکانات خوبی برای تیم های ملی پایه فراهم کرد و برای تیم ملی نوجوانان 34 مرحله اردویی برگزار کرد که خیلی خوب است.

در ابتدا خلاصه بازی تیم های جوانان ایران و یمن با شکست تیم ایران پخش شد.

پس از اولین بخش از صحبت های مجید جلالی گزارشی در خصوص ناکامی تیم های پایه پخش شد.

پس از آن صحبت ها با اضافه شدن غلام پیروانی به برنامه از طریق ارتباط تصویری ادامه پیدا کرد.

در ادامه مصاحبه ای با افاضلی مربی سابق تیم امید پخش شد.

پیروانی: مقصر ناکامی تیم های پایه باشگاه ها هستند

پس از بازگشت به استودیو صحبت با پیروانی ادامه پیدا کرد که وی اعتقاد داشت مهم ترین عامل ناکامی تیم های پایه باشگاه ها هستند و تاکید کرد علی دوستی مهر معلم دلسوز فوتبال است که کمتر از همه مربیان دیگر از جمله خود او پول گرفته و نباید او را ناجوانمردانه کوبید.

پیروانی در خصوص تیم ملی امید گفت: زمانی که مسئولیت تیم ملی را بر عهده داشتم در بازی های آسیایی گوانگژو با مشکلات بسیاری مواجه بودیم و با تمام این مشکلات 5 پیروزی بدست آوردیم و بازی های خوبی ارائه دادیم. ما در این بازی ها به کره و ژاپن باختیم که به ترتیب سوم و چهارم المپیک شدند.

وی افزود: یادم نمی رود بیش از 40 مصاحبه از افشارزاده دارم که می گفت باید برای تیم ملی امید مربی خارجی بیاوریم و دیدیم که با آمدن وینگادا چه نتایجی به دست آمد.

باشگاه ها بازیکنان جوان را رها کرده اند و علت اصلی این ناکامی ها هستند و البته باید بگویم که باشگاه ها نیز حق دارند و حاشیه امنیت ندارند. باشگاه ها باید بیشتر روی تیم های پایه کار کنند و بیشتر به آن ها بها داده شود.

جلالی در مورد صحبت های پیروانی گفت: تمام صحبت های پیروانی را قبول دارم ولی معتقدم نباید تمام مشکلات را گردن باشگاه ها انداخت و معتقدم همه در این ناکامی ها مقصرند.

وی افزود: معتقدم برخی قوانین نیز مانع کار مربیان و بازیکنان جوان می شوند و باید این مسائل را نیز مدنظر قرار داد.

پس از خداحافظی با پیروانی آیتم تقویم هفته با بررسی اتفاقات نوستالژیک مصادف با هفته جاری پخش شد. از بخش های جالب این هفته می توان به بازی ایران و عراق در مقدماتی جام جهانی 2002 ، تولد جواد نکونام در 15 مهر ماه ، روز جهانی کودک ، سالگرد بازی های دوستانه تیم ملی با آلمان ، برزیل و دانمارک ، سالگرد بازی ایران با لبنان در جام ملت های آسیا 2000 ، پرتماشاگرترین دربی تاریخ در 15 مهر 62 با برتری استقلال و... اشاره کرد.

ویدئوی بازی ایران با برزیل که فرصت نشد در برنامه پخش شود را به صورت اختصاصی می توانید در سایت تماشا کنید.

صحنه هایی از بازی تیم های ایران و آلمان هم پخش شد که ویدئوی کامل آن را می توانید اینجا تماشا کنید.

بازی ایران و عراق هم بازی دیگری بود که در این برنامه پخش نشد را می توانید در سایت تماشا کنید.

بازی نوستالژیک ایران و کره جنوبی در بازی های آسیایی بوسان 2002 که بخش هایی از آن در تقویم نود پخش شد را نیز می توانید در سایت تماشا کنید.

در این بخش مصاحبه جالبی با یک دانش آموز خردسال اول ابتدایی انجام شد که بسیاری از بازیکنان دنیای فوتبال را می شناخت اما الفبای فارسی را تا حرف پ یاد گرفته بود!

پس از تقویم نود سایت برنامه و قسمت های مختلف آن بررسی شد.

ساعت 23:54 اولین بار آمار شرکت کنندگان در نظرسنجی منتشر شد که تا این لحظه 860 هزار نفر شرکت کرده بودند.

سپس صحبت های جلالی و دانشجو ادامه پیدا کرد و پس از آن مصاحبه ای با سیاسی در خصوص حواشی بسیار بازی تیم های پرسپولیس با رئال مادرید پخش شد.

اسکوچیچ: باید برای آموزش مربی هزینه کنیم نه ساخت کمپ

مهمان بعدی دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم فولاد بود که به استودیو نود آمد و به برنامه اضافه شد تا از یکی از کشورهای موفق اروپایی تجارب خود را برای فوتبال ایران بیان کند.

وی در این باره گفت: در ایران 34 اردو برای تیم ملی جوانان برگزار شده در حالی که در کرواسی 4 اردو برگزار می شود که در زمان برگزاری بازی های لیگ نیست و به نظرم این شیوه درست نیست. بازیکنان مدام در اختیار اردوهای تیم های ملی هستند و زمانی که یک روز قبل از بازی به باشگاه اضافه می شوند هرگز در ترکیب تیم بازی نمی کنند.

اسکوچیچ خاطرنشان کرد: مربیانی که در سنین پایه کار می کنند باید برترین ها بوده و به درستی با بازیکنان این سنین کار کنند. باشگاه ها باید به فدراسیون بازیکن بدهند نه اینکه فدراسیون به باشگاهها بازیکن بدهد. برای آموزش مربیان پایه هزینه کنیم نه برای برگزاری کمپ ها و اردوها.

وی در مورد حق الزحمه مربیان تیم های پایه گفت: در همه جای دنیا حقوق مربیان پایه از مربیان رده های بزرگسال کمتر است. ما در مورد دو شیوه مربیگری متفاوت صحبت می کنیم و نباید این دو را با هم مقایسه کنیم.

اسکوچیچ افزود: در ایران نتیجه دیده می شود و پیشرفت را نمی بینند که این اشتباه است و نتیجه برای تیم های بزرگسالان مهم است و برای تیم های پایه نحوه پیشرفت مهم است.

اسکوچیچ در ادامه این مباحث خاطرنشان کرد: کار در اروپا متفاوت است، تجربه خود در فولاد را بیان می کنم، من چطور می توانم برای بازیکنانم برنامه ای کامل داشته باشم وقتی بین دو بازی 4 تا 5 روز فاصله است؟ من باید بازیکنانم را در شرایط مناسب قرار دهم و با این شرایط می آییم و در مورد توسعه صحبت می کنیم و این امکان پذیر نیست.

وی افزود: در یک مقطع زمانی 53 روز تعطیلی داریم. سال گذشته 60 روز تعطیلی داشتیم. فدراسیون باید به مربیان باشگاهی توجه کند. در حال حاضر تیم ملی امید بازی ندارد و ما نیز بازیکن خود را در اختیار نداریم و علت این مسئله را نمی دانم.

دانشجو در مورد تیم های ملی پایه گفت: ما در تیم ملی جوانان بازیکن می سازیم و باشگاه ها آن ها را تحویل می گیرند و در حقیقت به جای اینکه باشگاه ها بازیکنان را پرورش دهند آنها در تیم ملی آموزش می بینند.

جلالی در این باره گفت: ما باید در کنار برنامه توسعه فوتبال جوانان باید برنامه توسعه مربیان داشته باشیم که این برنامه می شد با همان بودجه تیم ملی جوانان صورت گیرد.

آیتمی درباره فوتبال آلمان و موفقیت های تیم های مختلف آن در سال های اخیر بخش بعدی برنامه بود که روی آنتن رفت.

پس از این بخش صحبت با اسکوچیچ ادامه پیدا کرد و ساعت 00:40 بامداد برای اولین بار نتایج نظرسنجی منتشر شد که پس از شرکت یک میلیون و 120 هزار نفر در نظرسنجی 57 درصد فدراسیون فوتبال را در ناکامی تیم های پایه مقصر می دانستند ، 27 درصد باشگاه ها، 9 درصد بازیکنان و 7 درصد مربیان.

پس از آن مصاحبه ای با امیرحاج رضایی و مرتضی محصص درباره ناکامی های فوتبال پایه پخش شد.

در ادامه برنامه اکبر محمدی سرمربی سابق تیم جوانان روی خط نود آمد و درخصوص ناکامی های تیم های جوانان و نوجوانان صحبت کرد.

پس از این صحبت ها گزارشی درباره بازگشت آرارات به فوتبال کشور پخش شد.

سپس مصطفی قنبرپور سرمربی تیم ملی نوجوانان روی خط آمد و درباره دوران مربیگری خود در تیم نوجوانان صحبت کرد.

قنبرپور گفت: در بازی های اخیر نتیجه نگرفتیم ولی تیمی تاکتیکی بودیم و این مسئله را کارشناسان فوتبال از جمله محصص که در صحنه حضور داشت عنوان کرده اند.

وی در خصوص حضور دانشجو در کادر فنی وی گفت: دانشجو در کارهای فنی کمکی به من نمی کردند چون تخصص نداشت اما در کارهای اجرایی کمک زیادی کردند. وی در کمیته جوانان بود و به نوعی از من خواست که در کنارم باشد و به نوعی وی را به عنوان کارآموز به تیم آوردم.

دانشجو در خصوص صحبت های قنبرپور خاطرنشان کرد: شاید مشغله های ذهنی آقای قنبرپور باعث شده که فراموش کند که من طبق حکم دبیرکل فدراسیون و به خواسته قنبرپور به این کادر اضافه شدم.

قنبرپور در این باره اظهار داشت: خیلی خوب است آدم گذشته خود را فراموش نکند. آقای دانشجو اگر شما یک برنامه تمرینی توانستید بنویسید و به من دادید من صحبت های شما را قبول می کنم. دانشجو خیلی کوچک تر از این حرف هاست که چنین حرف هایی بزند.

پس از آن بخش از 90 تا 90 پخش شد و حواشی یک اخیر فوتبال کشور به تصویر کشیده شد.

پس از پخش از 90 تا 90 صحبت درباره لزوم تغییر نسل در تیم ملی فوتبال بزرگسالان و بالا رفتن میانگین سنی تیم توسط مهمانان آغاز شد.

در اینجا بررسی آماری درخصوص تغییر نسل در تیم ملی ایران و تیم های ملی سایر کشورهای جهان پس از جام جهانی 2014 انجام گرفت:

بررسی بازی های هفته دوم لیگ دسته اول آیتم بعدی برنامه بود که پخش شد.

با بازگشت به استودیو صحبت ها ادامه پیدا و در ادامه گزارشی درباره مشکلات لیگ امیدهای باشگاه های کشور پخش شد.

رضاییان مدیرعامل سباق فولاد و فعلی نفت مسجدسلیمان آخرین مهمان برنامه بود که روی خط تلفنی آمد و درباره ناکامی تیم های پایه صحبت کرده و گفت من هم مانند بینندگان گزینه فدراسیون فوتبال را عامل ناکامی تیم ها می دانم.

پس از آن برای آخرین بار آمار نظرسنجی برنامه پخش شد که فدراسیون فوتبال با 59 درصد آرا از سوی بینندگان 90 به عنوان عامل ناکامی تیم های پایه معرفی شد و با صحبت های رضاییان برنامه 21 مهر نود ساعت 2:25 بامداد به پایان رسید.

در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره 02170705154 تماس بگیرید.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «برنامه نود 21 مهر 1393»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?